فرمول یک ایرانمکس ورشتپن گفته است بروز ایراد فنی در کلاچ ماشینش باعث شده او محبور به ترک پیست در گرندپری اتریش 2017 شود تا سومین بار در طول این فصل او نتواند مسابقه را به پایان برساند.

ورشتپن از آغاز مسابقه متوجه بروز ایراد فنی در کلاچ ماشینش شده بود. در اولین پیچ از پیست، ورشتپن با ماشین فرناندو آلونسو راننده تیم مک لارن، که با اشتباه دنیل کویات راننده تیم تورو روسو دچار اسپین شده بود، برخورد کرد.

مکس گفت:

از آغاز مسابقه احساس خوبی نسبت به ماشین نداشتم. در لحظه شروع مسابقه دچار نقص فنی شدم. در پیچ اول سعی کردم دور از حوادث باشم و مسیر باز را انتخاب کردم اما با تایر پشت ماشینم برخوردی به وجود آمد و همین باعث شد کلاچ ماشینم بی دلیل درگیر شود.

با این اتفاق، مهار کننده های کلاچ شکسته شدند و دیگر هیچ نیروی پیش برنده ای نداشتم. البته که خیلی ناراحت هستم، مخصوصا برای طرفدارانم. آنها بهترین هستند و من حتی نتوانستم یک استارت خوب و یا یک پیچ را با موفقیت بگذرانم، چه برسد به 71 دور کامل.

تصادف دنیل کویات و فرناندو آلونسو

تصادف دنیل کویات و فرناندو آلونسو

 

آلونسو هم مجبور به ترک پیست شد.

پیست اتریش هفتمین مسابقه ناتمام آلونسو را نیز برایش رقم زد، او بخاطر آسیبی که از تصادف دیده بود مجبور به ترک پیست شد.

آلونسو گفت:

واقعا خجالت آور است، اما واقعا خارج از کنترل من بود. کارلوس ساینز و ورشتپن به خطار داشتن مشکل فنی نتوانستند جلوی سبقت من را بگیرند و توانستم دو رتبه را جبران کنم تا به پیچ اول رسیدم، پس از آن، آن تصادف رخ داد و همه چیز خراب شد.

هیچ کاری از دستمان بر نمی آید. گاهی اوقات استارت ها اینطور پیش می روند. وقتی در میان ماشین ها باشی این اتفاق ها رخ می دهند، امیدوارم از مسابقات بعدی این بلاها سرمان نیاید.

4 دیدگاه

 1. siavash

  8

  0

  مکس یه جورایی داره تاوان شیطنت های پارسالشو پس میده
  تو این مسابقه بجز استارت ضعیفش تقصیری نداشت و بدشانسی اورد
  ولی درکل باید سعی کنه تمیزتر رانندگی کنه و بواسطه تهاجمی بودنش مسابقه بقیه رو خراب نکنه

 2. SV5

  4

  0

  ‘سومین بار در طول این فصل او نتواند مسابقه را به پایان برساند.’ ادمین اصلاح بفرمایید احتمالا منظورتون سومین مسابقه پیاپی بوده.

دیدگاه خود را بیان کنید