فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون عذرخواهی سباستین فتل را به خاطر برخوردشان در گرندپری آذربایجان پذیرفته است، اما حرف هایی را که فتل فورا بعد از مسابقه زد فراموش نخواهد کرد.

این چند روز خبرهای زیادی راجع به این مسئله در تمام سایت های فرمول یک و ورزشی پخش شد و هر دو راننده تحت تاثیر قرار گرفتند. فتل هم پیامکی حاوی عذرخواهی رسمی به خاطر رفتارش به لوئیس فرستاده بود.

همیلتون گفت:

ما پس از مسابقه ی دوشنبه با هم صحبت کردیم و روز بعدش او به من پیام داد.

من گفتم که هنوز به عنوان یک راننده احترام زیادی برایش قائلم و به سخت مسابقه دادن در برابرش ادامه خواهم داد، مثل همیشه و نه نرم تر.

تنها بحث مورد نظرم این بود که گفت من تست ترمز انجام می دادم، امیدوار بودم که این مسئله را تصحیح کند چون مردمی که تماشا می کردند فکر می کردند که من واقعا این کار را کردم. واقعا این نبود.

در واقع او گاز داد. مشکل در قضاوت اشتباه بود. گفتم که امیدوارم این مسئله را روشن کند. من قصدی نداشتم که آن کار را کنم، اصلا نیازی نبود.

هیچ عذرخواهی ای در صحبتی که با هم داشتیم در کار نبود، حتی اگر قصد داشت این کار کند. روز بعد که به هم پیام می دادیم از من عذرخواهی کرد و من قبول کردم.

لوئیس همیلتون و سباستین فتل - کنفرانس خبری گرندپری اتریش 2017

لوئیس همیلتون و سباستین فتل – کنفرانس خبری گرندپری اتریش 2017

همیلتون در باکو گفته بود که فتل باعث خفت خودش شده است، در کنفرانس اتریش از او راجع به این مسئله پرسیدند و لوئیس گفت که این را که به خاطر عصبانیت این حرف را زده است رد می کند.

او ادامه داد:

کاملا هم عصبانی نبودم. اگر بودم، به خاطر مسائل دیگری بود. فکر نمی کنم چیزی گفته باشم که بخواهم پسش بگیرم. هنوز هم همان نظر را نسبت به اتفاقی که افتاد دارم ولی حالا که اوضاع آرام شده است دیگر نیازی نیست آن حرف ها را تکرار کنیم.

از همیلتون پرسیده شد که آیا تصمیم فیا مبنی بر جریمه نکردن فتل نظر او را عوض کرده است یا نه؟ او در همین هنگام رئیس فیا را مورد خطاب قرار داد.

همیلتون بیان کرد:

با تمام احترامی که برای ایشان قائلم، ژان هم باید این جا کنار ما می نشست تا به بعضی سوالات جواب بدهد، چون فکر نمی کنم در روز دوشنبه آن ها چیزی را تغییر داده باشند.

پس پیامی که منتقل شد همانی است که از اول بود.

4 دیدگاه

 1. سینا نوحی

  19

  10

  مرسدس با سیاست خودش کاملا قصد داره رو تمرکز و آرامش فتل قبل گرند پری تاثیر بزاره،که البته طبیعی هم هست از هر ابزاری تو رقابت با هم استفاده کنن،امیدوارم فتل تمرکزش رو از دست نده و با یه ریس خوب همه چیو فراموش کنه،چیزی که از یه ورزشکار حرفه ای انتظار میره

 2. Saeed

  11

  9

  برای اولین بار میگم

  فورتزا لوییس

  شاید برا اولین باره ک از همیلتون خوشم اومده
  امیدوارم روزی تو لباس فراری ببینمش teamlh#

 3. iman

  1

  0

  امیدوارم که سباستین اتفاقات باکو رو پشت سر گذاشته باشه و در اتریش کاملا به خودش مسلط باشه.برای رقابت با خودروهای قدرتمند مرسدس سب و فراری باید یا تمرکز لازم تمام توان خودشونو به کار بگیرن.کیمی هم که دیگه رسما داره نا امیدمون میکنه و قید قهرمانی تیمی رو فکر کنم دیگه باید بزنیم.ضمنا امیدوارم آلونسو تو اتریش موفق باشه و یه رقابت زیبا مثل باکو رو شاهد باشیم

دیدگاه خود را بیان کنید