Register

8 − 3 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – رانندگان فرمول یک بعد از ابراز علاقه فرناندو آلونسو مبنی بر شرکت کردن در مسابقات ایندی  ۵۰۰ و از دست دادن گرندپری موناکو می گویند که آنها حاضر نیستند که از یک مسابقه فرمول یک دست بکشند و در جایی دیگر رقابت کنند.

این نظرات پس از اعلام آمادگی راننده مک لارن برای شرکت در مسابقات ایندی به جای شرکت در گرندپری موناکو بیان شده است که به نوبه ی خود خبری شگفت آور برای رانندگان حال حاضر فرمول یک است.

فرناندو آلونسو و لوئیس همیلتون

فرناندو آلونسو و لوئیس همیلتون

لوئیس همیلتون در این باره بیان کرده است:

هیچوقت حاضر نیستم که یک مسابقه فرمول یک را به بهانه انجام کار دیگری از دست بدهم.

نیکو هالکنبرگ که خود قهرمان مسابقات ۲۴ ساعته لمانز برای پورشه در سال ۲۰۱۵ بوده است گفت که شرایط نسبتا مشترکی با آلونسو دارد.

هالکنبرگ در ادامه بیان کرده است که:

مسیر من کاملا متفاوت بوده و من از فرمول یک به جایی دیگری نرفتم که او دارد می رود.

من هیچوقت فرمول یک را ترک نمیکردم مخصوصا مسابقه ای مهم مانند موناکو را، من هم به مانند دیگر افراد حاضر از این تصمیم متعجب شده ام، من برای آماده شدن در مسابقات لمانز نسبت به آلونسو برای شرکت در مسابقات ایندی ۵۰۰ وقت بیشتری داشته ام، من اطلاعات زیادی راجع به مسابقات ایندی ندارم ولی او هرگز تجربه رانندگی با این ماشین ها را نداشته است.

نیکو هالکنبرگ قهرمان لمانز

نیکو هالکنبرگ قهرمان لمانز

شما فکر می کنید که به همین سادگی می توانید بیایید و قهرمان شوید؟ من حداقل به اندازه نصف سال تمرین داشته ام، این اقدام شبیه به یک چالش بزرگ است و آلونسو چالش را دوست دارد.

رومن گروژان هم به این دلیل که تیم هاس در  مسابقات ناسکار نیز شرکت دارد فرصت شرکت در این مسابقات را دارد و گفته است که او بسیار مصمم و متعهد به شرکت در مسابقات فرمول یک است  و نظری به آنچه که آلونسو انتخاب کرده است ندارد. او گفت:

من انجامش نمی دهم، من ۱۰۰ درصد خودم را برای مسابقات فرمول یک میاورم و سخت تلاش می کنم – من اینجا هستم تا بتوانم بهترین برای تیمم باشم.

من واقعا علاقه به شرکت در ناسکار دارم ولی باید در نظر گرفت که بخشی از یک پروژه بودن مخصوصا مانند برنامه ی هاس یا هوندا در فرمول یک که در حال توسعه و پیشرفت همه جانبه خود هستند که مطمئن شوند تیم مسیر رو به پیشرفتی را طی می کند، این امر یک مسئله بسیار مهم تر و خاص تر است.

رومن گروژان - هاس

رومن گروژان – هاس

من شگفت زده ام از اینکه او می گوید که در یک مسابقه شرکت نمی کند تا در مسابقه ای در جای دیگر شرکت کند.

این برای موتوراسپورت فوق العاده هست که راننده ای از فرمول یک به ایندیاناپولیس برود ولی شما می توانید اینکار را انجام دهید اما وقتی که فرمول یک را به اتمام رسانیده باشید.

من نمی دانم که این مسئله از بیرون چطور به نظر می رسد، من فقط می گویم که من حاضر نبودم چنین کاری انجام دهم اگر متعهد به شرکت در فرمول یک بوده باشم.

هم تیمی سابق آلونسو در فراری، فیلیپه ماسا هم درباره ی این موضوع اظهار نظر کرده است:

اگر شما تصمیم بگیرید که به مانند نیکو (هالکنبرگ) مسابقه ای را انجام دهید، شرکت در مسابقه لمانز به خاطر اینکه آخر هفته ای هیجان انگیز به مانند فرمول یک را در پی ندارد، کسی از این امر نمی تواند شگفت زده باشد اما اینکه شما فرمول یک را برای شرکت در مسابقه دیگری رها کنید، این یک سورپرایز بزرگ است.

شاید این تصمیم از جای دیگری آماده باشد که ما از آن بی خبر هستیم – ما نمی دانیم که این تصمیم از جانب خود فرناندو می باشد یا از جانب تیم یا هوندا اما این خیلی خوب است که بتوانیم او را در حال رقابت در آنجا ببینیم و من نیز حتما این مسابقه را تماشا خواهم کرد.

لوئیس همیلتون و دنیل ریکادو و سرجیو پرز – موناکو ۲۰۱۶

سرجیو پرز راننده تیم فورس ایندیا نیز افزود که محبوب ترین مسابقه سال خود را از دست نخواهد داد:

من مسابقه موناکو را از دست نخواهم داد، آخر هفته  محبوب من در سال است.

من دوست دارم که در مسابقات دیگر شرکت کنم، من به مسابقات ایندی علاقه دارم و مسابقات ایندی ۵۰۰ یکی از بزرگترین مسابقات سال است.

یکی از نقاط قوت فرناندو این است که قدرت کنترل شرایط مسابقه را دارا می باشد و ایندی به ۱۰ دور آخر وابسته است، به نظر او می تواند خوب باشد.

7 دیدگاه

 1. HAMED

  15

  2

  خب شاید برای خیلی از اینا امتیاز گرفتن هم تو موناکو آرزو باشه ولی ناندو دیگه حتی با پودیوم رفتن هم راضی نمیشه فقط دنبال سومین قهرمانیشه که فعلا براش دور از دسترسه
  با توجه به حضور هوندا تو ایندی حاضر شد ایندی ۵۰۰ رو که شاید برای اولین و آخرین بار فرصت حضورش رو داره ترجیح بده به موناکو امسال
  تقریبا مطمئنم اگر تجربه موفقی داشته باشه امسال یا سال بعد در کنار فرمول ۱ تو ۲۴ ساعته لمانز هم شرکت میکنه

 2. schumi

  17

  0

  اگه امسال تیم و ماشین مکلارن اماده بود و فرناندو بالای جدول بود هرگز این کارو نمیکرد ،کاملا مشخصه که بنده خدا به ستوه اومده! براش ارزوی موفقیت میکنم.

 3. koroshjan

  10

  1

  آلونسو دوستت داریم!!

 4. nima

  11

  1

  با توجه به شرایطش تو جدول به نظر حرکت خوبی میاد و اینکه هوندا هم موقعیت مناسبی رو براش إیجاد کرده ، میتونه آخر هفته خوبی باشه چون با ماشین امسال مکلارن که فقط حرس آدم درمیاد

 5. Hamid

  10

  0

  کاملا بی انگیزه شده
  منم بهش حق میدم بره ایندی ۵۰۰ رو تجربه کنه
  اون فقط تو فرمول یک قهرمانی میخواد که با لگن هوندا فعلا غیرممکنه
  براش تو ایندی ۵۰۰ آرزوی موفقیت میکنم

 6. OWL

  8

  0

  خب به فرض که نره.سی دور مسابقه میده و مثل مسابقات قبلی با مشکل فنی از مسابقه کنار میره.اون با این حرکت داره اعتراض خودش رو نشون میده.
  من جای جنسن باتن بودم رو صندلی مکلارن نمینشستم.چون از قبل معلومه که میخواد خراب بشه.

 7. سجاد

  2

  0

  من از حرف باریچلو میترسم.کاش فرناندو یه تیم خوب بود.باریکلا نیکو هالکنبرگ نمیدونستم تو مسابقه لمانز ۲۴ ساعته که خیلیم طرفدار داره قهرمان شده.ایول نیکو