فرمول یک ایران – مدیر ورزشی جدید فرمول یک، راس براون می گوید که او می خواهد در آینده، تنها بهترین راننده ها به فرمول یک قدم بگذارند. و منظور از این سخن این شخص نیز، راننده هایی شبیه به مکس ورشتپن می باشد. او می گوید:

به طور واضح، ورشتپن یک عنصر هیجان انگیز در فرمول یک است.

براون بیان می کند که او با مبارزه ی مداوم ورشتپن و هم تیمی با تجربه ترش، دنیل ریکیاردو بسیار نیرو می گیرد. او اضافه می کند:

در تیم فرمول یک ردبول، شما شاهد یک رقابت بسیار جذاب و هیجان انگیز بین ریکیاردو و ورشتپن هستید. رویای من برای این برنامه ی پنج ساله این است که ورشتپن های بیشتری در فرمول یک داشته باشیم. ما سیستمی می خواهیم که تنها بهترین راننده ها را در فرمول یک ببینیم.

همچنین او در ادامه ی سخنانش بیان می کند:

منظور من را اشتباه برداشت نکنید، استاندارد خوبی از راننده ها در فرمول یک وجود دارد، اما اگر ما مقررات و شرایط تجاری ای نداشته باشیم که برخی از تیم ها در مورد راننده های خود به آن توجه کنند، در آن صورت ما می توانیم استاندارد ها را حتی بالاتر ببریم.

در حال حاضر، تیم ها می توانند مجبور شوند تا صندلی تیم را به راننده ای بدهند که بیشترین حمایت و اسپانسر را به تیم می آورد. برای برخی تیم ها، چنین قراردادهایی می تواند تنها راه برای ماندن در فرمول یک باشد. براون اذعان می کند:

برای انجام این کار (آوردن بهترین راننده ها به فرمول یک)، شما باید وابستگی تجاری تیم های کوچک به راننده ها را حذف کنید.

براون همچنین اضافه می کند که از دست دادن استعدادهایی همچون نیکو روزبرگ قبل از موعد نیز نا امید کننده است. نیکو روزبرگ درست ۵ روز بعد از بردن قهرمانی جهان سال ۲۰۱۶ فرمول یک، با بازنشستگی خودش، جهان موتور اسپرت را شوکه کرد. براون تایید می کند که شروع فصل جدید بدون حضور قهرمان سال گذشته، حس چندان خوبی ندارد. او می گوید:

این ایده آل نیست. از نقطه نظر ورزشی، این خیلی خوب است که قهرمان را به عنوان یک مرجع در مسابقات داشت. ولی اگر نیکو روزبرگ احساس می کرده است که بودنش در مسابقات کافی است و دیگر آن انگیزه ی لازم را ندارد، بازنشستگی اش کار درستی بوده است.

احتمالا برای او این تصمیم درست بوده است. و شاید هم برای موتور اسپرت، زیرا هیچ کس دوست ندارد یک قهرمان را ببیند که انگیزه اش را از دست می دهد. این برای ورزش خوب نیست.

اما براون جایگزینی والتری بوتاس به جای نیکو روزبرگ در تیم مرسدس را برای به چالش کشیدن لوییس همیلتون مثبت می داند. او اذعان می کند:

لوییس یکی از نقاط مرجع و عطف در فرمول یک است. او در ماشین و تیم درستی می باشد. دیدن رقابت بین او و والتری بسیار هیجان انگیز است.

3 دیدگاه

 1. سلمان

  4

  10

  لوییس یکی از نقاط مرجع و عطف در فرمول یک است. او در ماشین و تیم درستی می باشد.
  بهترین راننده ها همیشه در بهترین تیم ها هستند
  TeamLH

 2. Amin mashhad

  2

  14

  نظرش درمورد مکس ورشتاپن درسته رانندگیش حرف نداره من قبلا هم گفتم راندگیش آدرنالین اندورفین وهرچی هورمون هیجان هستش روتوی بدن به اوج میرسونه بهترین لحظه ی مسابقه ی استرالیا وقتی بودکه همیلتون پشت مکس درامد اینجور وقتا آدم انتظار یه صحنه ی قشنگ رو داره به جرات میتونم بگم اگه ماشین فراری یا مرسدس زیرپای راننده هایی مثل مکس بود کیفت مسابقات فرق داشت چون باوجودهمچین ماشینایی مکس رو همیشه درحال حمله به اتومبیل های دیگه میدیدیم نه مثل فتل که فقط فحش بلده! یامثل همیلتون که منتظره پیتربونینگتون ازپشت رادیو دستوربده و اون انجام بده! از خودش هیچ اختیاری نداره. موافقان نظر من اعلام کنن لطفا

دیدگاه خود را بیان کنید