فرمول یک ایران – تیم مرسدس اعلام کرده پس از تست T-بال یا بال صلیبی شکل در روز سه شنبه و در پیست سیلوراستون، نتوانسته تصمیم قطعی در مورد استفاده از بال کوسه به عنوان کاور موتور خودرو خود در سال جدید بگیرد.

پس از معرفی خودرو جدید مرسدس با نام W08 جنب و جوش خاصی بین تمامی تیم ها اتفاق افتاد زیرا بر خلاف تمامی تیم ها مرسدس به جای استفاده از بال کوسه از بال تی در خودرو والتری بوتاس استفاده کرد.

تمامی تیم های فرمول یک از بال کوسه جهت هدایت جریان هوا به سمت بال عقب استفاده نمودند و مرسدس تنها تیمی بوده که از این ایده جدید بهره برده است. البته تیم فراری نیز در رونمایی امروز از بال تی نصب شده بر روی انتهای باله کوسه استفاده کرده است.

وقتی از آلدو دا کستا در مورد برنامه های تیمی مرسدس روی خودرو جدید خود سوال شد او پاسخ داد:

بال تی ایده ای است که ما به آن نگاه کردیم اما در تست های بارسلونا بال کوسه را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

ما عکس های زیادی از خودروهای دیگر دیده ایم ولی از همین حالا تا اولین روز شروع مسابقات به طور مستمر به تکمیل خودرو خواهیم پرداخت.

همانطور که دیدید زمان رونمایی خودرو بدون بال کوچک تی بود و ما بعدا بال تی را روی خودرو قرار دادیم و آن را تست کردیم و در تست های بارسلونا بال های بلند تر را نیز در ترکیب با باله های جدید آزمایش میکنیم.

T-بال مرسدس W08

T-بال مرسدس W08

همه تیم های فرمول یک از پیشرفت و تهاجمی تر شدن آیرودینامیک خودروها در مراحل اولیه فصل صحبت می کنند و کستا در همین مورد اعلام کرده مرسدس به احتمال زیاد در گرندپری استرالیا از باله های کاملا جدید بهره خواهد برد.

او همچنین در این باره گفت:

تمامی المان های آیرودینامیکی خودرو مرسدس تا مسابقه ملبورن تغییر خواهد کرد.

4 دیدگاه

 1. مهرداد

  16

  0

  چه جنگی شده بین مهندسا
  این تیم یه چیز معرفی میکنه تیم دیگه رو دستش بلند میشه
  الان دیگه میگه تا قبل از مسابقه استرالیا ممکنه همه چی تغیر کنه
  همدیگه رو بدجور درگیر کردن
  کی از این جنگ مهندسی برنده میاد بیرون اصلا معلوم نیست
  چیزی که مشخصه مرسدس خودشم قبول داره دیگه فصل ساده ای درپیش نداره راحت پیچ یک رو بگیر و برو

 2. سجاد

  4

  0

  دیروز نبود تو رونمایی بعدا اضافه کردن الان دیدیم که فراریم همین کارو کرده با این تغییر کنه مرسدس بال کوسه ای بلندی استفاده نکرده البته ویلیامز همه تو عکسای اولیه بال کوسه ای بلند نداره مثل مرسدس باید ببینیم این بال کوسه ای چقدر تاثیر گذاره؟

 3. Hossein

  0

  0

  اگه میشه توضیح بدین که این تی بال دقیقا چه کاری می کنه؟

  • -

   0

   0

   با سلام

   کارکرد تی بال مانند باله کوسه هست، البته هنوز باید روش آزمایش هایی بشه …. به زودی گروه فنی ما مقالاتی درباره ی تی بال و باله کوسه ای قرار میدند…