فرمول یک ایران سباستین فتل در روز افتتاحیه ی تست تایر های wet پیرلی در روز پنج شنبه، در پیست فیورانوی فراری، دچار تصادف شد. البته گزارش شده است که این تصادف، یک تصادف عادی بوده و سباستین فتل آسیبی ندیده است.

پیرلی قبل از شروع تست های پیش فصل فرمول یک ۲۰۱۷، این تست را بر روی اتومبیل اصلاح شده فصل ۲۰۱۵ فراری (SF15-T)، بر روی مسیری که به صورت مصنوعی خیس شده بود انجام داد. با این حال، سباستین فتل کنترل اتومبیل خود را در پیچ ۷ قبل از ورودی سنجاق سر(hairpin) از دست داده و اتومبیل به سمت موانع سر خورده است به صورتی که بر اساس عکس ها و ویدئو های گرفته شده، در حالی که او اتومبیل را به سمت چپ هدایت کرده است، اتومبیل به سمت راست منحرف شده و به موانع برخورد کرده است. البته یکی از سنخگو های فراری تایید کرده است که فتل در پی این ماجرا آسیبی ندیده است. ولی اتومبیل فراری برای ادامه ی تست آسیب زیادی دیده است.

سخنگوی شرکت پیرلی در رابطه با این تصادف گفت:

این یک تصادف عادی در مسیری با رطوبت و خیسی مصنوعی بود. قبل از تصادف، ۴۰ دور [به وسیله ی فتل] با انواع مختلف لاستیک های wet در صبح در این پیست زده شد. ما در حال انجام آزمایشاتی برای فصل ۲۰۱۸ هستیم و اطلاعات خوبی نیز به دست آورده ایم.

پیست فیورانو

نقشه ی پیست فیورانو و محل تصادف سباستین فتل در پیچ ۷

برخی از راننده های فرمول یک به خصوص کیمی رایکونن و سباستین فتل، عملکرد لاستیک های فول wet پیرلی را در برخی از مسابقات بارانی پارسال زیر سوال برده و از آن ها شکایت کرده بودند.

مدیر بخش موتور اسپرت شرکت پیرلی، پاول همبری نیز به تازگی توضیح داده بود که سازندگان لاستیک ها، تلاش بسیار برای بهبود لاستیک های wet این شرکت برای فصل ۲۰۱۷ فرمول یک انجام داده اند.

البته لازم به ذکر است که طبق آخرین اخبار، این تست برای روز دوم (امروز) لغو گردیده است.

2 دیدگاه

 1. Hamid

  6

  0

  اینطور ک من فکر میکنم این فصل تیم ها با کمبود وقت واس تست ماشینا وشخصی سازی برای راننده ها شون مواجه شدن.

 2. مرتضی گلمکانی

  6

  0

  خدا به خیر کنه امسالم پیرلی داره ریپ میزنه