فرمول یک ایرانجنسن باتن معتقد است که تیم مرسدس در فصل ۲۰۱۷ فرمول یک نیز همچنان در صدر باقی خواهد ماند و حتی مقررات جدید نیز ممکن است این تیم را بیش از پیش قدرتمندتر کند.

جنسن باتن که نتوانست در فصل ۲۰۱۷ پشت فرمان اتومبیل تیم مکلارن بنشیند ، در نشست خبری سری مسابقات  مسابقه قهرمانان (ROC) بیان کرد ، تغییراتی که باعث ایجاد چسبندگی بیشتر که ناشی از نیروی رو به پایین بسیار بالا می باشد به گونه ایست که به نفع تیم مرسدس طراحی شده است.

باتن گفت:

سوال بزرگی که برای هر کسی پیش می آید این است که آیا می توان با مرسدس رقابت کرد؟ این واقعیت است.

آن ها در سه سال گذشته بسیار قدرتمند شده اند و هیچ کس هنوز نمی داند آن ها با تغییرات ایجاد شده چه وضعی خواهند داشت.با وجود مقررات جدید چسبندگی بیشتری خواهیم داشت.بنابراین شما به مقدار قدرت بیشتری از موتور احتیاج پیدا خواهید کرد که به نظر می رسد تیم مرسدس همچین چیزی را در اختیار دارد.

من فکر می کنم اگر کسی بتواند آن ها را به چالش بکشاند ، کار فوق العاده بزرگی را انجام داده است.

جنسن باتن

جنسن باتن

جنسن باتن که در فصل ۲۰۱۷ نقش سفیر را در تیم مکلارن دارد در بخشی دیگر از حرف های خود، درباره ی مقررات جدید که می تواند  تا حدودی به قابل پیش بینی بودن فرمول یک در دوران اخیر خاتمه دهد اظهار امیدواری کرد.

باتن در این باره گفت:

همه ی ما یک فصل مثبت می خواهیم.این برای فرمول یک مهم است،  تیم هایی باشند که برای قهرمانی با یکدیگر بجنگند.به نظرم بعد از سه سال قطعا به چنین چیزی احتیاج داریم.

وضع قوانین و مقررات جدید برای یک ورزش کار مثبتی است چراکه به چیزهای جدیدی نیز در آن احتیاج پیدا می کنیم.ما باید امیدوار باشیم که این شروع چیزهای بزرگ برای فرمول یک در آینده است.

همچنین باتن درباره ی شانس تیم مکلارن در این فصل گفت:

خوشبختانه مکلارن در این مدت قدم های رو به جلویی برداشته است.اما من دراین مدت رابطه زیادی با تیم نداشته ام لذا نمی دانم که آن ها هم اکنون در چه وضعی هستند.

یک دیدگاه

  1. Saeed

    8

    10

    از همین حالا قهرمانى مرسدسو تبریک میگم