موتوجی پی ایران – ماوریک وینالس موتورسوار جوان اسپانیایی، در کنار ولنتینو روسی اولین حضور خود در تیم یاماها را در فصل ۲۰۱۷ تجربه خواهد کرد.

در ۱۵ نوامبر، وینالس برای اولین بار، یاماها M1 که به لورنزو تعلق داشت را سوار شد. با M1 2016 و ست آپ استاندارد، موتورسوار اسپانیایی توانست سریع ترین زمان اولین تست پیش فصل را به ثبت برساند که برای همگان تعجب آور بود.

سریع بودن وینالس چیزی است که همه می دانند، اما بعد از تست والنسیا و بعد از آن، تست خصوصی یاماها در سپانگ نشان داد که ماوریک هدفی بالاتر از فقط برنده شدن مسابقات دارد.

ولنتینو روسی نیز از معدود افرادی است که از زمان های تست خصوصی سپانگ آگاهی دارد و بعد از رالی مونزا به خبرنگاران گفت که هم تیمی جدید خود را یک تهدید تلقی می کند.

ماوریک وینالس و ولنتینو روسی

ماوریک وینالس و ولنتینو روسی

خورخه لورنزو نیز مانند وینالس اولین حضور خود در تیم دوکاتی را در فصل آینده تجربه خواهد کرد و موتورسوار اسپانیایی بر موتور و تیم جدید خود تمرکز دارد و در روز افتتاح موزه جدید خود در آندورا، مصاحبه ای را با قهرمان سه دوره موتوجی پی داشته ایم:

ماوریک نیازی به نصیحت من ندارد زیرا می داند که چطور در مسابقات پیروز شود.

من به او می گویم که فقط بر روی موتورسواری تمرکز کند زیرا با این کار او نتیجه ی بهتری را خواهد گرفت.

او همیشه کارش خوب بوده است و به طور منظم برای سکو رقابت می کرد. با یک موتور برتر از لحاظ تئوری او باید در اغلب موارد برای سکو و همچنین پیروزی و قهرمانی مبارزه کند.

او یک شروع امیدوار کننده داشت و استعداد او بسیار شبیه به مارکز است. خواهیم دید که آیا او می تواند این استعداد را تبدیل به نتیجه کند یا خیر…

دیدگاه خود را بیان کنید