فرمول یک ایران – توتو ولف مدیر تیم مرسدس بیان کرد که به این دلیل که ممکن بود فراری پیروزی در ابوظبی را از مرسدس بگیرد، مجبور به دادن دستور تیمی شدند.

مهندس همیلتون و مدیر فنی پدی لوو در رادیو به لوییس همیلتون گفتند که سرعت خودش را بیشتر کند، اما لوییس همیلتون در این تلاش بود که بتواند با نیکو روزبرگ رقابت کند و عنوان قهرمانی جهان را بدست آورد. توتو ولف بیان کرد:

در یک وضعیت جنون آور قرار داشتم. کنترل خیلی سخت بود. در حقیقت مدیر تیم همانند یک کتاب قانون می باشد و همه باید از او اطاعت کنند و این طوری بوده است که ما به اینجا رسیده ایم.

برای همیلتون دو وضعیت وجود داشت، اول اینکه فاصله را زیاد کند و نشان دهد که بهترین راننده ی این فصل است یا می گذارد که نیکو از او عبور کند. او دومی را انتخاب کرد. من کمی گیج شده بودم.

منظور من به عنوان یک راننده است. نیکو در زیر فشار خیلی خونسرد بود، شاید هم نقشه ی یک حمله را داشته بود. می دانم که سخت است برای هر مشکل، یک راه حل داشت.

وقتی از توتو ولف پرسیده شد که چرا مرسدس احساس کرد که مجبور است که در تاکتیک لوییس همیلتون دخالت کند، او پاسخ داد:

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون و سباستین فتل - فرمول یک ابوظبی 2016

نیکو روزبرگ و لوئیس همیلتون

ما می توانیم آنها را به حال خود رها کنیم و قوانین کمتری داشته باشیم، اما عواقب آن این می تواند باشد که ما تعداد مسابقه ی کمتری را ببریم و عنوان قهرمانی تیمی را از دست بدهیم، چون رقبای زرنگی داریم.

و یک فلسفه وجود دارد که ما در این سال ها دنبال می کنیم، این که تا زمانی که ما برنده ی گرندپری باشیم در تاکتیک راننده دخالت نمی کنیم.

و زمانی که ما محاسبات را چک کردیم، متوجه شدیم که لوییس دارد کندتر می شود و در این لحظه ما تصمیم گرفتیم که دخالت کنیم و او از آن چشم پوشی کرد. و یک چیز دیگر این که آیا این سابقه ای برای آینده است؟

این چیزی است که ما می خواهیم بررسی کنیم، اما ما اساسا باید آنها را تشویق کنیم، ۱۹ برد، عنوان قهرمانی تازه، روحیه ای بزرگ برای تیم است.

12 دیدگاه

 1. siavash

  22

  6

  اگه دفعه اولی که چند فصل پیش اینکارو کرد بهش تذکر میدادن اینطور وقیح نمیشد
  همه رو زیر سوال میبره حتی مکانیک های تیم

  • M.hosein//nico rosberg\\

   28

   8

   خسته شدی داداش نیا اینجا.
   همه دنیا امروز شخصیت اصلی همیلتون دیدند شما به خودت نگیر.hf

   • سلمان

    6

    21

    به این میگن سیاست نه شخصیت
    شما نمیتونی این دو تا رو تفکیک کنی مشکل خودته
    در ضمن توهین کردن و حرفای نامربوط زدن هیچ توجیهی نداره
    از دید خودتون همه چیو قضاوت نکنین
    قضاوت هم میکنین خواهشا تیکه نندازین دیگه

 2. J.B

  21

  3

  هومن می دونیم همه ی کامنتها رو خوندی بابا کسی بهت کار نداره بیا .

  اینکه همیلتون اول شد تو ابوظبی ولی قهرمان امسال نشد برای طرفدارهاش دردناک تر از این بوده که پایین تر از دوم تموم می کرد یا اوت میکرد . احتمالا الان بعضی هاشون ترجیح می دادن اوت بشه یه جوری تا طلب کار باشن بیان حرف برا گفتن داشته باشن

   • حامد♥♥♥NR6.CHAMPION♥♥♥

    10

    3

    همین استاد هومن بود میگفت من همیشه بودم شما تازه اومدی خبر نداری!!!!!
    کجایی پس استاد؟؟؟!!!!
    ♥♥♥VIVA.NR6.CHAMPION♥♥♥

 3. Ali

  13

  1

  حسم میگه داره کم کم راه همیلتون برای رفتن از مرسدس باز میشه.محتمل ترین حالت اینه که جاشو با فتل عوض کنه.گرچه بازم مشخص نیست بنظرم

  • مهرداد

   5

   1

   خدانکنه بیاد فراری
   فراری عشقه و لیاقتش راننده های با شخصیتی مثل الونسو / کیمی / فتل شوماخر بزرگ و…

 4. Sepehr_Mercedes

  8

  2

  ادعای DAILY MIRROR: لوئیز همیلتون در آستانه اخراج از تیم مرسدس بنز – این راننده انگلیسی معتقد است مرسدس بنز می خواسته که روزبرگ قهرمان ۲۰۱۶ شود!
  پ ن: امیدوارم زودتر بندازنش بیرون و فتل جایگزینش بشه.

 5. بی ماشین

  6

  0

  ”از دید من شما هیچوقت با شانس قهرمان نخواهید شد، نیکو پیروز امروز بود و لیاقتش را داشت.” گوینده این سخن جاش تو مرسدس کم است

 6. محمد

  2

  6

  خوشم میاد قهرمان نشده همه رو به توحین کردن و عصبانی شدن واداشته. اگه قهرمان میشد فکنم یه عده به دادگاه بین الملل شکایت میکردند. خخخخخخ

دیدگاه خود را بیان کنید