فرمول یک ایران – قهرمان سابق فرمول یک، ژاک ویلنوو اذعان داشت که راننده مرسدس، نیکو روزبرگ هنوز قهرمانی فرمول یک را در کیف خود نگذاشته است.

با این حال روزبرگ آلمانی فاصله ی قابل توجهی با رقیب هم تیمی خود، لوئیس همیلتون در جدول امتیازی دارد و با پیروزی در برزیل می تواند تاج قهرمانی را بر سر بگذراد. ویلنوو گفت:

در حال حاضر، همه چیز به وفق مراد روزبرگ است.

رانندگی او به بلوغ رسیده است و بسیار انعکاسی رانندگی می کند، حتی اگر او در دو مسابقه پایانی فاقد سرعت باشد.

همیلتون اما به سطح قبلی خود در تمرکز نزول کرده است، اما هر دو راننده دوران سختی داشته اند و روزبرگ انعطاف بیشتری را دارا است.

احساس می کنم او در هر فصل در حال پیشرفت است، بر خلاف همیلتون که فقط بر استعداد طبیعی خود تکیه و اعتماد می کند.

نیکو نیز مانند لوئیس مشکلاتی را داشته است. موفقیت او به خاطر این است که او در سراسر فصل بر روی تک تک گرندپری ها تمرکز داشته است و قهرمانی کم ترین چیزی است که او اجازه بدست آوردنش را دارد.

اما هیچ چیز قطعی و تصمیم گرفته شده نیست. یک مشکل کوچک برای روزبرگ می تواند باعث شود تا همیلتون با پیشتازی در جدول قهرمانی برزیل را ترک کند. پس هیچ چیز هنوز تمام نشده است.

6 دیدگاه

 1. علی

  9

  2

  با سلام به دوستان
  دقیقا درست می گه تحلیلش رو در مورد هر دو راننده مرسدس کاملا قبول دارم .البته نکته پنهای در این میان این است که هر دوی اینها بدون مرسدس این مقامهای امروز رو نداشتن و این یه واقعیته گرچه تنها رام کننده های پیکانهای نقره ای هستند

  • 2L : Love & Lewis

   8

   4

   داشتن ماشین خوب ابزار انکارناپذیری برای قهرمانیه…اما اینکه تمام موفقیت های راننده رو به ماشین نسبت داد کمال بی انصافیه.فتل هم اگه چهار دوره قهرمان شده، میشه گفت نیمی از موفقیتش به خاطر ماشین بوده نیمی هم به خاطر مهارت راننده.همین موضوع امروز راجع به راننده های مرسدسه.احمقانه است که بگیم روزبرگ و همیلتون فقط به خاطر مرسدس موفق میشن…

   • علی

    0

    1

    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احمقانه کلمه قشنگی نیست حالا شما مخالف نظر من باشی دلیل نداره این کلمه رو به کار ببری .علاوه بر اون مگه غیر از اونه فتل هم اگه به جای فراری پشت مرسدس می نشست شاید معادلات به هم می خورد مظافا بر اینکه این رقابت یه رقابت تیمی هستش و گاراژ تو این قضیه خیلی مهمه درسته هر دو راننده مرسدس عالی هستند ولی خیلی وقتها استراتژی تیم در قهرمانیشون یا آوردن سکو نقش داشته نمونه اش تو پیست سنگاپور که با یه استراتژی عالی راننده خودشون رو جلو انداختن درسته راننده نقشش مهمه ولی نقش هیولای رام نشدنی مرسسدس و استفاده از تمام ظرفیتهاش هم بسیار بسیار مهمه .اتفاقا اگه این عامل رو در نظر نگیریم اشتباه بزرگی کردیم

 2. a k

  0

  0

  اینم داره حرف زیاد میزنه انگار
  برو بابا به کارات برس
  امسال قهرمان روزبرگ است والسلام شد تمام
  …………………………

دیدگاه خود را بیان کنید