کریستین هورنر می‌گوید که تیم فرمول یک ردبول چند بار با لندو نوریس، قبل از تمدید قراردادش با مک لارن صحبت کرده تا هم تیمی مکس ورشتپن شود.

نوریس قبل از گرندپری ایالات متحده در مصاحبه ای با یک نشریه آلمانی فاش کرد که قبل از امضای آخرین قرارداد خود با مک لارن با ردبول صحبت کرده است.

در ماه فوریه، نوریس قرارداد بلندمدت جدیدی با مک لارن امضا کرد که او را حداقل تا پایان فصل 2025 در تیم نگه می‌دارد و آن را به یکی از طولانی‌ترین قراردادهای یک راننده در فرمول یک تبدیل می‌کند.

کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول گفت:

ما در طول این سال ها چند بار با لندو صحبت کرده ایم. اما هر بار که صحبتی داشتیم، روز بعد او با مک لارن قرارداد امضا کرد.

او با مک لارن قرارداد بلندمدت دارد و به نظر می رسد چند سال دیگر در آنجا بماند.

نوریس پس از مسابقه مکزیک درباره پیوستن به ردبول افزود:

همه همیشه سعی می‌کنند در یک مقطع زمانی با همه تیم‌ها صحبت کنند، بنابراین من با آنها صحبت کردم. من با چند نفر دیگر هم صحبت کردم.

این طور نبود که فورا اقدامی انجام دهیم و فقط در تماس بودند. گاهی اوقات به همین سادگی است.

من به پایان قرارداد نزدیک می‌شدم و وقتی می‌بینید چه گزینه‌هایی در دسترس هستند، به نوعی می‌فهمید چه چیزی ممکن است در چند سال آینده امکان‌پذیر باشد.

فقط ردبول نبود. هر راننده با تیم های مختلف زیادی صحبت می کند، به همین سادگی.

28 دیدگاه

 1. محمد امین _👊

  13

  4

  هلمت مارکو هم گفته بود که فقط چارلز و لویس تقریبا در حد مکس هستن ، اصلا سر سخن با چارلز نیست ، ولی بگید همیلتون تقریبا در حد مکس هست ظلمه ….همیلتون سال اولش توی فرمول یک داشت قهرمان می‌شد با درخشش زیاد در مقابل بهترین اون زمان ، حالا سال اول مکس و چارلز رو مقایسه کنید ، درسته ماشین همیلتون رو نداشتن ، اما اصلا پخته نبودن ….مکس توی سال ۲۰۱۹ به پختگی نسبی رسید

  • Carbonado aventador

   9

   1

   خب ببین این حرف دور از منطقی نیست…
   بالاخره مکس تو اوج جوونی و قوای بدنی هست!
   لوئیس تو روند افت بدنی!!
   یه مثال بزنم رونالدوی ۳۸ ساله ی منچستر با رونالدوری ۲۸ ساله ی رئال قابل مقایسس؟!
   .
   اگه فرم الان مکس ۱۰۰ از ۱۰۰ باشه..
   همیلتون ۹۹ از ۱۰۰ هست

   این چیزی نیست که بخواییم بی احترامی به همیلتون بدونیمش!!

  • Amirali

   6

   4

   من حرف هر دو عزیز رو منطقی میدونم چون دو حرف مختلف میدونمشون.
   برداشت محمد امین عزیز اینه که مارکو در مورد کل کریر راننده ها صحبت کرده و من با این برداشت موافق ترم. معمولا مارکو عادت داره در مورد مکس اغراق کنه.
   به نظرم الان با توجه به افت لوییس میشه گفت که هم سطح هستن. اما اگر بخواین مکس الان رو بذارین جلوی لوییس مثلا 2018 واقعا بعید میدونم بتونه لوییس رو شکست بده. الان اما به نظرم نمیشه پیشبینی کرد.

   • Scuderia Ferrari

    0

    3

    الان نمیشه پیش بینی کرد!!!
    اقای تعصب، لوییس همین الان شم پایین تر از جرج راسله، مکس که جای خود داره.

   • Amirali

    2

    0

    کامنت های تو از اولش هم ارزش جواب دادن نداشته. ولی آقای تعصب گفتنت جالبه. احساس میکنم تازه املاشو یاد گرفتی. به هرحال کوچکترین مغزی هم میفهمه امسال بین همیلتون و راسل چی گذشت. امیدوارم دیگه با این ادبیات با کسی صحبت نکنی.

  • 77Ali

   5

   1

   خب ببین لویس که تمامه بحوی نیست ۷ بار قهرمان جهان اصلا گفتن مقایسه شارل و مکس باهاش خنده داره ولی در موذد شروع شارل و مکس بزار یه دفاعی ازشون بکنم
   مکس تو ۱۶ سالگی اگه اشتباه نکنم شروع کرد طبیعی عه یه ۱۶ ساله پخته نباشه
   و شارل اتفاقا کاملا پخته بود ساعوبرش که همتیمیشو نابود کرد بعد اومد فراری قهرمان ۴ دوره جهانو شکست داد
   پس اینجوریام نیست که میگی

 2. Wwe.F1.33

  4

  11

  عجب تیمی می شد به هر حال راننده دوم بود حتی اگه قهرمان جهان هم بشه باوجود مکس کبیر

 3. Hossein 123

  2

  1

  پاشنه آشیل ردبول بعد رفتن ریکیاردو راننده دومشونه مقداری، گسلی و آلبون که اصلا جواب ندادن، پرز هم نزدیک مکس نیست.

  • Sebmm

   7

   2

   پرز اوایل فصل نزدیک مکس بود و بعضی جاها سریعتر هم بود بعد از اعتراض پدر پسر ماشین پرز ب شکلی جالب ضعیف شد

   • Mahdiye

    3

    2

    واقعا فکر میکنید یک کمپانی و تیم میلیارد دلاری رو حساب حرف کسی که کوچکترین سمتی در تیم نداره میاد مثلا یه پیچ تو ماشین پرز رو شل میکنه و یه پیچ تو ماشین مکس رو سفتتر که مثلا مکس سریعتر بشه؟؟!! فقط به گفته‌های غیرکارشناسی و غیر حرفه‌ای اون بنده‌خدا که استاد مینامید اکتفا نکنید و منابع معتبر رو مطالعه دنبال کنید. بارها گفته شد که در ابتدا ماشین ردبول با سبک رانندگی پرز بیشتر هماهنگ بودعقب ماشین پایدارتر بود و پرز باهاش راحت‌تر بود و در ادامه مسیر توسعه ماشین ردبول با سبک رانندگی مکس بیشتر همخوانی داشت که کلا راننده‌های نسل جدیدتر مثل مکس و چارلز و راسل و لندو وقتی جلوی ماشین پایدارتر هست باهاش راحت‌تر هستند برعکس راننده‌هایی مثل پرز و وتل و حتی همیلتون که با عقب ماشین که پایدارتره راحت‌تر هستند…. الان ببینید تا قبل ریس برزیل و در ابتدای فصل و حتی تا همین اواخر راسل با همین ماشین مرسدس با اختلاف از همیلتون جایگاه بهتری داشت ولی چند مسابقه است که همیلتون بهش رسیده و راسل مثل قبل فاصله زیادی با همیلتون نداره و این بخاطر تغییرات و اپدیت‌ها و ستاپ‌هایی هست که گاها به سبک رانندگی یک راننده نزدیکتره و از یکی دورتر و نمیشه الان بیام بگیم مرسدس از قصد راسل رو عقب نگه داشته… مطلب اینقدر روشن هست به همین‌راحتی. و ضمنا هرچقدر تیم‌ها بیان بگن ما گروهی کار میکنیم و راننده‌ای با راننده‌ای دیگه برامون فرقی نمیکنه، دروغ گفتند. اکثر تیم‌ها راننده اول و دوم دارند و حتی دیدیم که فراری از این مطلب که این موضوع در تیمش روشن نیست چقدر ضرر کرد و مطلب مهمتر قطعا مبلغ پولی که بردهای مکس از اسپانسرها جذب ردبول میکنه با مبلغ پولی که پرز جذب میکنه یکسان نیست و حتی مبلغ قراردادهاشون متفاوته و کلی مطالب دیگه این وسط تعیین کننده است که یک تیم منابع بیشتری رو در اختیار کدوم راننده قرار بده با این وضعیت سقف بودجه. ردبول علنا اعلام کرد که یک کفی جدید اواسط این فصل بعد یادداشت فنی فیا برای مکس ساختند که در افزایش سرعتش تاثیر بسزایی داشت ولی بخاطر محدودیت بودجه نتوانستند همون کفی رو برای پرز بسازند در این فصل. تو اکثر تیم‌ها هم همینه یک راننده بخاطر خیلی مواردی که بالاتر گفتم منابع بیشتری در اختیار میگیره، حالا در یک تیم علنی‌تر هست و یک تیم غیرعلنی.

   • Amirali

    3

    2

    شاید اگر نمیگفتید راسل با اختلاف جلوی همیلتون بوده بقیه حرفتون ارزش بررسی داشت.
    ولی برای اینکه بدونید اون فردی که سمتی تو تیم نداره بابا و عملا مدیر برنامه مهمترین راننده تیم هست و نظرش نظر همون رانندست. این عقب پایدار و… رو هم بندازید دور. راننده موظفه خودش رو منطبق کنه. اگر نمیتونه مقصر خودشه. اگر ردبول توسعه رو برده سمت مکس که دقیقا یعنی جهت گیری کرده. اول تا آخرش خودتون هم نمیدونید که نظرتون چیه.

   • Scuderia Ferrari

    0

    2

    بله، توسعه رو برده سمت مکس
    دیدیم که هر ۲ قهرمانی رو هم بدست اوردند و خیلی هم سریع شدند.

   • Mahdiye

    2

    1

    نظرم کاملا واضح هست ولی اصولا برای هیترها قابل درک نیست و اشکال هم نداره بعد فصل سختی که سپری کردید ما سعی میکنیم درک کنیم.

   • Mahdiye

    3

    3

    ضمنا همیشه سعی کنید مطالعه کنید پدر مکس مدیر برنامه مکس نیست. ولی جای تعجب نداره که نمیخواهید بدونید و نخونید و بررسی نکنید موفقیت کم نظیر امسال مکس حرص خیلی‌ها رو دراورده که امید داشتند شکست مکس رو ببینند.

 4. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  2

  2

  اگر مرسدس توی برزیل برد بیاره توی این فصل با اینکه یه تیم تخلف کرده بود در واقع کار بزرگی کرده!در انتظار مسابقه برزیل و فصل بعدی…

  • Ali🦁1

   4

   4

   اگه حرف از تخلف باشه من یکی کلی از مرسدس با همکاری فیا می تونم بازگو کنم براتون تو این سالها که بدون رقیب قهرمان میشدن برعکس 2قهرمانی‌ مکس.
   در ضمن چه باور کنید چه نکنید بودجه خرج توسعه ماشین نشده بلکه ساختار عالی نیوی هست عاملش و بیشتر تغییر قوانین نیم فصل دوم که مکس فاصله انداخت.
   اینم بهتون بگم از سنگاپور ردبول و فراری آپدیت نداشتن برعکس مرسدس که توسعه میدن قضیه شده برعکس سال‌های قبل که ردبول بود ولی الان مرسدس.
   حالا ببینیم امشب حسرت اولین برد بدست میارن البته با همیلتون که توتو این موضوع براش خیلی مهم هست که دارن توسعه میدن فقط برای برد😅.
   مکس و ردبول امسال که چندین رکورد را جابجا کردن ما لذت بردیم.

   • Fastboy 44

    0

    0

    “برعکس 2قهرمانی‌ مکس”

 5. Hossein 123

  1

  2

  یک آخر هفته خوب تا اینجا برای من، مرسدس یک ریکاوری از ۳ ۸ به ۱ ۳ بکنه و امشب ۱ ۲ استارت کنه، مک‌لارن شانس جلو زدن از آلپین داشته باشه و آلپین کلا به فنا بره (ناراحت شدم ولی از این جهت که تیم مورد علاقم می تونه جلو بزنه خوشحالم) و خب چی بهتر از این؟

  جدای اون P2 در برزیل برای استارت جای خوبیه و راننده مورد علاقم هم اونجاست، فقط بردن مونده، مکس در برابر مرسدس!

 6. Ali🦁1

  2

  0

  تبریک به فن های مرسدس که آخرش طلسم شکست.
  جورج و لوئيس رانندگی عالی داشتن.
  مکس متاسفانه این ریس کامل بد کار کرد و بدتر باید رده میداد به چکو باید، ناراحت کننده بود برام با اینکه فصل برای مکس تمام شده و نیازی نه به برد و امتیاز داره اصلا کاش out میشد بهتر بود برام ولی باید رده میداد به چکو
  نمی دونم چرا…..خیلی ناراحت شدم واقعأ هر چقدم مکس از مسابقش ناراحت و عصبی بود باید این کارو می کرد برای چکو.

  • TeamLH44

   0

   0

   شایعه
   گفته می شود اختلاف پرز و ورستپن از تعیین خط موناکو سر چشمه می گیرد، جایی که گفته می شود سرجیو پرز عمدا تصادف کرده است تا جلوتر از مکس ورستپن باشد.
   همچنین گفته می‌شود پرز این موضوع را به هورنر و مارکو اعتراف کرده است …

   به شخصه عجیب میدونم این رو ! هر جا که چکو قبل موناکو خوب عمل می کرد ، میشد لجند ، انیمال ! اما حالا سریع حرف رو انداختن !

  • Ali🦁1

   2

   1

   نمی دونم چقد این موضوع صحت داره که مکس هم تو مصاحبش منظورش به کوالی موناکو بوده که چکو تازگی رفته پیش هورنر و مارکو اعتراف کرده که اگه بوده این مخصوصا مارکو نباید به مکس می گفت.
   بهرحال هر چه بود مکس بازم باید رده میداد ولی امیدوارم تو ابوظبی طوری بشه که مکس کمکش کنه تا این حجمه و نفرت کم بشه از طرفداران و مخصوصأ برای تیم اصلا خوشایند نیست..
   مکس گفت اگه تو ابوظبی باشه کمکش می کنه ولی من میگم چه فایده مکس اینجا میلیونها طرفدار نگاه می کنن و حتی از واقعیت هم خبر نداشته باشن ترا مقصر می دونن و بهت
   بی احترامی خواهن کرد متاسفانه.

  • Ali🦁1

   0

   1

   چکو هم بهش حق میدم ناراحت باشه و اینجور مصاحبه تند بر علیه مکس کنه ولی حداقل امسال که قهرمانی مکس قاطع بود و نیازی به کمک نداشت که تو ناراحتی چکو هم بد حرف زد و مصاحبش تند بود.
   اینم بگم دیگه فکر نکنم رابطه مکس و چکو اوکی بشه اگر چکو تو ابوظبی برای دو امتیاز دومی فصل از دست بده دیگه بدتر میشه اوضاع.
   حالا ابوظبی شد فینال پارسال اما برای دومی از نظر امتیاز مساوی ولی چارلز برد بیشتری داره جلو هست.

 7. Fastboy 44

  2

  3

  روی صحبتم به هیچ کس نیست
  هیچ کس
  به فن بیس خاصی هم نیست
  اینجا هاست که فرق بین اسطوره و قهرمان مشخص میشه
  جایی که لوئیس همیلتون توی مسابقه ۲۰۱۷ مجارستان توی جایی که رقابت سختی با سباستین وتل داشت و توی اون مقطع فصل وضع فراری و وتل بهتر بود
  ولی بازم به قول خودش وفا کرد و جای خودشو با بوتاس عوض کرد درحالیکه میتونه این کار رو نکنه
  مثل دیشب که خیلی میخواست برد بیاره و میتونست غر بزنه پشت رادیو
  ولی کلی به تیم تبریک گفت و کلی هم خوشحال بود برای راسل
  اتفاق دیشب هم منو یاد Multi 21 میندازه
  هرچقدرم هورنر بیاد و بگه که نه رابطه ها خوبه و… اینطور نیست
  عین لوئیس و رزبرگ که توی موناکو شیطنت کرد و هیچوقت مثل قبل نشد رابطه شون
  شما میتونین روزی رکورد بیشترین پیروزی،پول،پودیوم و…. رو بدست بیارین ولی Legend نباشین،فرق زیادی بین اینا هست
  اینو بعنوان تیکه برداشت نکنین،به عنوان یه Fact بهش نگاه کنین
  هیچ دو آدمی مثل هم نیستن،راننده های فرمول یکم همینطور
  فقط افسوس از این همه بدشانسی و اتفاقی که توی این فصل افتاد و نشد که نتایج بهتری رو از لوئیس ببینیم
  حیف و صد حیف…..
  پ.ن: به امید سربلندی ایران و ایرانی

  • Mahdiye

   3

   2

   حرفتون درسته ولی ما وقایع بدتر و رابطه بسیار پرتنش تری رو از همیلتون در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۰۸ دیدیم و هر ریس نیکو و لوئیس و ۲۰۰۸ با الونسو درگیر بودند و همیلتون رادیوها و مصاحبه‌های بسیار تندی علیه استراتژی و نیکو و …. داشت. پختگی رفتار همیلتون با سالها حضور در سطح اول رقابت و رکوردهای دست نیافتی که داره با مکس که سالها کوچکتره و عطش بسیاری داره قابل مقایسه نیست. فقط توجه شما رو به رادیو مسابقه همیلتون و مک لارن در ریس موناکو در سال ۲۰۰۸ جلب میکنم کار بجایی رسید که عملا مدیر تیم از لوئیس خواست ساکت بشه… که اتفاقا نشان از عطش برد در همیلتون اون سالها بود و این ذات این ورزش هست همه عطش و حرص برد و امتیاز دارند.

   • Fastboy 44

    2

    1

    بله پرتنش تر
    توی چه سال هایی؟
    توی سال هایی که با همتیمیش رقابت بر سر قهرمانی داشتن
    نه این!
    درضمن ۲۰۱۶ رو اولین جرقه هاشو خود رزبرگ زد با عدم پیروی از مود موتوری که مرسدس بهش دستور داده بود،کثیف کاری توی کوالی موناکو،برخورد با لوئیس
    توی ۲۰۰۷ هم که احتمالا منظورته اولین جمله ای که یادم میاد اینه که بعد کوالی کانادا آلونسو این جمله رو گفت Don’t be aggressive and let me through
    کلا خیلی تحت فشار بود بیچاره آلونسو!
    لوئیس اگه مصاحبه ای چیزی کرده توی اولین سالش بوده!
    یادتون هست که امسال چندمین سال ورشتپن؟!
    ۸!
    خیلی فرقه نه؟!
    اون موناکو رو هم خب لوئیس دستورو هرجوری بود انجام داد
    درسته؟
    تخلف کرد از دستور؟
    بیخیال

 8. مکس مارکز⚡😺🧡

  1

  1

  ازمکس خیلی ناامید شدم حالا دلیلش هر چه که میخواد باشه درسته که طرفدارشم اما این پسر باید بعضی چیز ها رو بهتر یاد بگیره حداقل سر قولش بمونه بعد دلیلش هر چه که بود اون موضوع رو تو تیم حل میکردن..

  • Mahdiye

   1

   2

   مکس قولی نداده بود ‌ گفت که من خواستم ازم اینو نخواهید دلایل خودمو دارم