فرمول یک ایرانکارلوس ساینز راننده تیم فراری بعد از مسابقه بیان کرد که سری بعدی که پیشتاز شود نمی گذارد این پیشتازی به آسانی و مانند سوچی از دست او خارج شود.

راننده اسپانیایی بعد از تعیین خط عالی و کسب رتبه دوم، استارت عالی نیز داشت و پس از قرار گرفتن در خلا پشت ماشین جلویی، توانست در پیچ ۲ پیشتاز شود. اما ضعف انجین فراری نسبت به مرسدس خود را نشان داد و در دور ۱۳ لندو نوریس توانست به آسانی با استفاده از DRS پیشتازی را پس بگیرد. این فصل برای فراری بسیار امیدوار کننده بوده و توانسته اند خود را به رده های بالایی برسانند اما این عملکرد برای رانندگان آنها هنوز دلگرم کننده نبوده و ساینز پسر تمایل دارد ماشینی داشته باشد تا سبقت از آن به مراتب سخت تر باشد.

کارلوس ساینز در این باره گفت:

واقعا ناراحت کننده است. تمام رانندگانی که از قسمت خارجی استارت زدن عملکرد بهتری داشتند چراکه چسبندگی بیشتری وجود داشت.

به سختی می توانستم جورج راسل را پشت سر خود نگه دارم تا خلا پشت لندو را کسب کنم. من و جورج چرخ به چرخ بودیم تا اینکه خلا پشت لندو را مال خود کردم و توانستم عبور کنم. با خود گفتم همین الان باید انجامش دهم چون نمی دانم که آیا دوباره این فرصت را به دست خواهم آورد.

امروز می خواستم تهاجمی باشم و خطر ها را بپذیرم که خوشبختانه نتیجه داد اما دفعه بعدی که پیشتاز می شوم اصلا دوست ندارم به این سادگی از من عبور کنند.

در پایان نتیجه مناسبی برای کارلوس رقم خورد و پس از کسب رتبه سومی، به سومین سکو خود در این فصل رسید. همه چیز تا قبل از باران در پیست به آرامی دنبال می شد. در این زمان بود که باید تصمیم می گرفتم در پیست بمانم یا لاستیک عوض کنم که دومی را انتخاب کردم. او افزود:

متوجه شدم با توجه به اینکه لاستیک های هارد دارم می توانم جلوی سرجیو پرز مسابقه را تمام کنم چون هم ستاپ مناسب و هم سرعت خوبی داشتیم.

در پنج دور پایانی در سکتور یک و دو باران شدیدی شروع به باریدن کرد و رانندگان با لاستیک هارد از جمله خود من به مشکل خوردیم اما آنهایی که لاستیک مدیوم داشتند دما را بیشتر توانستند حفظ کنند و شروع به سبقت گرفتن کردند.

چارلز لکلرک - فرمول یک بریتانیا 2020

چارلز لکلرک

هم تیمی ساینز، چارلز لکلرک بر این عقیده است که او نیز باید همراه با هم تیمی اش به لاستیک اینترمدیت می رفت اما یک دور تاخیر مسابقه او را خراب کرده است. در نهایت او پانزدهم شد و با نتیجه مورد انتظارش فاصله زیادی داشت.

وقتی از چارلز درباره اینکه آیا تصمیم او بوده که به پیت لین نیاید یا نه، پاسخ داد:

من و تیم درباره این موضوع بحث می کردیم. در دوری که بیشترین شک را برای آمدن به پیت لین داشتم و فکر می کردم بهترین موقع است، کارلوس به پیت رفت و از او عبور کردم. نخواستم تیم را دچار آشفتگی و سردرگمی کنم. دور بعد که خواستم لاستیک عوض کنم دیگر دیر شده بود و باران با شدت می بارید. باز هم سعی کردم تلاش کنم و رتبه ها را کسب کنم اما دیگر دیر شده بود و مسابقه ام خراب شد.

در چنین مسابقاتی تمام کردن در این رتبه اصلا خوشایند نیست. به کارلوس و تیم تبریک می گویم و برای آنها خوشحالم چراکه جلوی مکلارن مسابقه را تمام کرد ولی از زاویه دید من چیز خوشحال کننده ای وجود ندارد.

39 دیدگاه

 1. Erfan.5

  8

  14

  خیلی گیر راننده فراری نمیاد پیشتاز شدن بایدم لذت ببره

  • Hamoon

   15

   0

   اون روزم میرسه

  • mahyar

   13

   1

   بالاخره توی کوچه ما هم عروسی میشه .

  • Mehriar Salehi

   26

   1

   رکورد بیشترین پیشتازی تیمها تو فرمولا پان تا اواخر سال قبل :

   ۱.فراری : ۱۵۱۳۱ لپ
   ۲.مک لارن : ۱۰۵۲۹ لپ
   ۳.ویلیامز : ۷۵۸۴ لپ

   موفق باشی.

  • آرشا

   1

   1

   معلوم شد تیم فراری از انجام دوتا پیت استاپ همزمان برا راننده هاش عاجزه.😎

 2. Dr¡ft€r

  13

  1

  تفکر حرفه‌ای یعنی همین که مسابقه تمام شد چه برنده یا بازنده باشند نه پیروزی را ناشی از توانایی و قدرت بی حد خود میدانند و نه هنگام شکست بدنبال توجیه ضعف و اشتباهات خود هستند بلکه بعد از مسابقه با واقع بینی و تحلیل علمی و منطقی تمامی عوامل موثر به یک جمعبندی دقیق میرسند و با استفاده از تجارب بدست آمده به رقابتهای بعدی قدم میگذارند

 3. .

  15

  2

  چقدر تلخ میخواد پیشتاز باشه اما در حقیقت نمیتونه چون انجین ضعیفه نسبت به مرسدس و ردبول اما خب این‌سعی و تلاش ستودنیه ، راننده های جوان فراری اگه ماشین خوب در اختیارشون باشه غوغا میکنن همه امید طرفداران فراری به فصل بعد هست .

 4. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  12

  0

  دست اقای شهیدی درد نکنه که بعد کلی مدت تو این دو روز چهار مطلب گذاشته

 5. Amin44

  13

  1

  یاد ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ افتادم
  دمتون گرم بچه های سایت

 6. Hamoon

  11

  1

  ساینز باید تهاجمی تر شه
  مثل سبقت عالی اول مسابقه
  واقعا چسبید

  • mahyar

   6

   0

   البته اون بیشتر برای این بود که نوریس اومد عملا” همیلتون رو سد کرد.
   چیزی که دیدیدم توی شروع این بود که اگه نوریس اونکارو نمیکرد همیلتون از پیچ دوم خودرو اول در میومد .
   قبل از مسابقه هم ی شوخی بین جرج و نوریس و ساینز بود که قراره کی لویس رو سد کنه

  • Mehriar Salehi

   16

   2

   ساینز اسلو لرنر هست….دیر جا میافته.
   بنظرم امسال بیشتر هدفشو گذاشته رو حداقل ریسک مخصوصا زمانیکه فراری تو کورس هست برای سومی.
   و راستش، اگر یه نقطه ضعف این راننده داشته باشه اینه که همیشه همین بوده.همیشه با ریسک بیش از حد پایین مسابقه داده.

  • محمد امین

   6

   0

   ولی انصافا توی این مسابقه عالی بود ، هم دفاع های خوبی از نوریس ‌رد و سعی کرد دو یا سه دور دیگه پیش تاز باشه و هم اینکه وقتی قبل از بارون سوم بود و ریکاردو ریکاردو پرز حمله کرده بودن بهش ، خیلی خوب از سکو اش دفاع کرد ، و عملکردش عالی بود ، حرف نداشت و اگر بارون هم نمیومد ، کارلوس نهدیتا ۴ ام می‌شد و خودش گفته سوم هم میتونست باشه

 7. ساسان

  0

  15

  دوستان ی سوال امکان داره لوییس کرونا گرفته باشه ؟؟؟چون داخل تمرین چندتا اشتباه داشت اصلا تمرکز نداشت بعد زیر باران قدم زد ک بگه حالم خوبه .و موقع جایزه ی طرف ی ماسک دادن بزنه ی خنده ……. داشت

 8. بردیا

  6

  2

  کسی میدونه چرا ساینز اینقدر زود رفت پیت؟
  و همینطور مکس که فکر میکنم برای فشار اوردن به تایر بود

  • Hamoon

   5

   0

   برا منم رفتن ساینز بعد ۱۳ دور جا سوال واقعا

   • SUPER FAST 16

    6

    0

    به پیت لنس باید جواب میدادن،اگه نمیرفت توسط لنس اندرکات میشد،لاستیک هم زودتر از انتظار دون دون شد و تایم خوبی نداشت تو اون مقطع

 9. Mehriar Salehi

  15

  7

  بعد از آلونسو، ساینز بهترین جابجایی رو توی فرمولا وان داشته بنظرم.آلونسو هم صرف سنش و اینکه دو سال دور بوده از رقابتها وگرنه کیفیت شارل یک موضوع اثبات شده هست…چند نفر تصور میکردن ساینز له میشه جلوی شارل؟ چند نفر این جابجایی رو مسخره میکردن؟ به ۱/۳ آخر فصل رسیدیم و با هر ضرب و زوری که هست، نزدیکه امتیازاتش به شارل.گاهی کمی بیشتر و گاهی یکم عقبتر.

  و چه جالب که یه سکوت دست جمعی کردن افرادی که یک سال تمام از “سبک” حرف میزدن که فراری ماشینو به سبک شارل طراحی میکرده…خب با این حساب امسال باید خیلی قضیه پررنگتر باشه!

  ۱/۳ پرداخت، دوبرابر نتیجه…به این میگن یک تصمیمگیری درجه یک از بینوتو.

  • armin

   7

   6

   دوسته عزیز مصاحبه ای از خود چارلز خوندم که میگفت،ماشین با سبک رانندگی من مطابقت بیشری داشت چون من دوست دارم تو پیچ ها حالتی مثله دریفت داشته باشم.در اینکه کارلوس راننده خوبیه شکی نیست و در اینکه فراری لاین اپ خوبی داره ولی خواستم یاداوری کنم یکی از کسانی که راجبه خصوصیات ماشین حرف زده خوده چارلزه.البته این معنیش این نیست که تیم به قصد اینکارو کرده .

  • SUPER FAST 16

   4

   4

   سال پیش که بعد از جابه جایی میگفتم چه نظرهایی درباره حمایت پدر از پسر باید بشنویم ،کلی دیس میگرفتم،ولی چند ماهی میشه که کم کم شروع شده کجا به اوجش برسه و تبدیل به فکتی مثل سبک رانندگی بشه خدا میدونه.
   لاین آپ فراری نقطه قوتشه
   فقط مونده یه ماشین خوب برا ۲۰۲۲که همه طرفدارا منتظرشن ،به امید روزهایی طلایی

  • Hamoon

   4

   2

   واقعا .یه سال تمام فقط ب بینوتو توهین کردن الان اصلا پیدا نیستن

 10. Mekaeel

  10

  0

  ساینز واقعا راننده خوبیه و عالی امتیاز جمع میکنه برای خودش و تیمش
  سه تا سکو اونم در این شرایط فراری واقعا عالیه
  به نظرم بهترین تصمیم رو گرفت فراری برای آوردن ساینز
  هر چند بعضی اوقات خیلی پیرمرد طور رانندگی میکنه و میره روی اعصاب ولی در عین حال خیلی پیوسته و بدونه اشتباهه

 11. Fahrenheit

  9

  0

  سلام و شب بخیر به همه اساتید
  دوستان شاید اشتباه میکنم چون هیجان مسابقه آنقدر زیاد بود نتونستم تمرکز درست و درمونی رو عملکرد راننده ها داشته باشم
  اما چیزی که یادمه تو استینت دوم و تا قابل از بارندگی شارل پا به پای مکس میومد با این حساب باید آپدیت فراری خوب جواب داده باشه؟
  البته بعد از مدتها سبقتهای درست درمونی هم از لکلرک دیدم
  درست میگم؟
  ضمنا تو استانبول هم آپدیت رو برای ساینز انجام میدن

  • Amin44

   5

   7

   خیر دوست عزیز،سرعت لکلرک زمانی با مکس برابر شد که مکس به ترافیک و قطار دی ار اس رسید و چون مکس ستاپ کفی داشت،کاری از دستش برنمیومد و نمیتونس تو سکتور سه نزدیک بمونه و سبقت بگیره،فشار بیشتر مساوی بود با تموم کردن لاستیک و به خطر افتادن رده
   خود ردبول هم رده بالاتر از ششم رو برای مکس پیش بینی نکرده بود و انتظارشون همونجای پیست بود!
   البته اپدیت موتوری فراری مثبت بود ولی هنوز فاصله زیادی با رقابتی بودن حتی با موتور رنو داره!

   • SUPER FAST 16

    6

    0

    امین جان میتونم اینم به گفته هات اضافه کنم که اگه بخایم خیلی ساده به قضیه نگاه کنیم: شارل از ۱۹ و مکس از ۲۰ استارت زدن درست تا قبل از اتفاقات چند دور آخر شارل تقریبا به ۲ثانیه ایی مکس رسیده بود،و من منتظر سبقت شارل بودم(دوست داشتم اتفاق بیفته)،البته که مگا استارت شارل خیلی بهش کمک کرد،مکس تمام این رده هایی که شارل تو استارت گرفت رو با فشار و در نتیجه زود تموم کردن لاستیکش تونست بگیره که همین باعث شد شارل تو دور های آخر با مدیوم نو تر بتونه دست بالا تر(یا تقریبا مساوی) رو داشته باشه،در کل هردو بی نقص بودن،که بارون آخر مکس رو کامروا و شارل رو ناکام گذاشت،چون فراری نمیتونست رو پیت دوبل ریسک کنه اولویت رو به راننده جلوتر(کارلوس) داد و شارل یک دور اضافه زد که ریسش رو تقریبا نابود کرد.

   • محمد امین

    5

    1

    داداش موتور فراری ، قبلا ۱۰۰۰ اسب قدرتش بود یعنی ۵ اسب بیشتر از رنو ، و با این آپدیت حدود ۱۵ اسب بخار بهش اضافه میشه ، البته در این مسابقه این ۱۵ اسب اضافه نشده بود و کمتر از ۱۰ اسب بود ، هنوز تیم داره روی ستاپ مناسب و مود مناسب موتور کار میکنه که میتونه به گفته ی بینوتو تا ۱۵ اسب به قدرت موتور اضافه کنه ، یعنی موتور جدید فراری در حالت بهینه ، به صورت نامی تقریبا خروجی قدرت موتور هوندا رو داره، و سرعت لکلرک و مکس در این مسابقه برابر بود تقریبا ، سکتور تایم هایی که داشتن خیلی نزدیک بود ، و گاها فراری در سکتور اول که پاور محور هست سریع تر بود
    مم فکر می‌کنم این آپدیت میتونه خیلی خوب نقطه ی ضعیف فراری یعنی خط مستقیم رو بهبود ببخشه ، اما مورد دومشون که دماقه ی پهن هست ، نمیشه کاریش کرد ، البته دماقه ی پهن دانفورس بیشتری تولید میکنه اما درگ رو به طور قابل توجه زیاد میکنه

   • Amin44

    1

    0

    محمد امین:هیچ منبع رسمی با این صراحتی که شما میگی فراری این اسب بخار رو داشته و حالا این یکی شده رو کار نکرده!
    فراری با توجه به شاسی که داره اگه موتورش بهتر از رنو بود الان به راحتی مک‌لارن رو شکست میداد
    و کمی پایینتر از مرسدس و ردبول قرار می‌گرفت!
    پارسال مدیر رنو می‌گفت موتور ما بهترین موتوره و مرسدس فقط یکم از ما جلوتره،البته اذعان داشت تو شتاب از مرسدس هم بهتر هستن!
    اونو مدیر رنو گفته!که البته بنظرم یا واقعیت فاصله داره اما اینی که شما میگی رو ممنون میشم بگی کی گفته!!!

 12. .

  6

  0

  عکس هایی که استفاده میکنید برای مقالات خیلی تکراریه ، جدید بزارید لطفا .

 13. Ferrari 14

  1

  0

  تو ترکیه فراری موتور جدید داره شاید ساینز بتونه دوباره رده خوب کسب کنه

  • SUPER FAST 16

   1

   0

   هنوز خبری نیومده که ساینز موتور جدید میگیره تو استانبول ،بنظرم با همین موتورم میتونه یه نتیجه خوب بگیره،و موتور جدید و به طبع اون پنالتی رو هم میتونه بزاره تو تگزاس یا مکزیک