Register

19 − 8 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – سرجیو پرز از صداقت و صراحت الکساندر آلبون در حمایت از وی تحت تاثیر قرار گرفته است از زمانی که راننده مکزیکی جایگزین آلبون در تیم ردبول شده است، و همچنین نقش آلبون را در عملکرد اخیر تیم تحسین کرده.

ردبول پس از یک فصل سخت تصمیم گرفت تا آلبون را در پایان فصل ۲۰۲۰ با راننده پیشین تیم ریسینگ پوینت جایگزین کند و آلبون عهده دار نقش راننده رزرو شد. پرز اولین برد خودش را با تیم جدیدش در گرندپری آذربایجان کسب کرد تا جدیدترین راننده ای باشد که توانسته از اولین مسابقه مکس ورشتپن در ۲۰۱۶ با این تیم به پیروزی برسد. این نتیجه به تیم ردبول کمک کرد تا فاصله اش را با تیم مرسدس در جدول قهرمانی سازندگان بیشتر کند ، در حالیکه ورشتپن در صدر جدول قهرمانی رانندگان قرار دارد. 

ورشتپن در باکو تنها چند دور با پیروزی فاصله داشت اما پنچری تایر این فرصت را از او گرفت، گرچه در پایان مسابقه پیروزی پرز را شخصا به همتیمی اش تبریک گفت و کنار تیم شاهد جشن سکوی او بود.

آلبون هم در پیامی به پرز، این موفقیت را به او تبریک گفت.

پس از مسابقه، پرز تیمش را بخاطر روحیه خوبشان تمجید کرد، و از آلبون نیز نام برد که از ابتدای فصل با روراستی از او حمایت کرده:

من واقعا تیم خوبی دارم. به نظرم کاری که مکس انجام داد بسیار عالی بود. او حقیقتا شایسته پیروزی بود، در این آخر هفته او همه چیز را عالی انجام داده بود. فقط خیلی بدشانس بود. این برد برای او بود.

و هم‌چنین الکس، او همراه با مهندسان تیم در شبیه ساز بسیار تلاش می‌کند. به یاد می‌آورم زمانی که به این تیم آمدم، اصلا انتظار نداشتم که او به این صورت با من رک و صریح باشد. اما او تمام مشکلاتی که داشت را توضیح داد، اینکه چگونه ماشین کار می‌کرد، و اینکه از روز اول این چیزها را از او بشنوم، بسیار خوب بود.

من واقعا برای آن و همچنین تلاشی که او هر هفته با تیم در شبیه ساز می‌کند، ارزش قائل هستم. این یک کار تیمی است، و در نهایت ما اینجا هستیم تا از هر فرد در تیم این تیم تشکر کنیم.

سرجیو پرز ، ردبول - فرمول یک باکو آذربایجان 2021

سرجیو پرز ، ردبول – فرمول یک باکو آذربایجان 2021

برخلاف تنزل از راننده اصلی تیم، این راننده تایلندی هنوز به عنوان یک عضو کلیدی در ست آپ ماشین فرمول یک ردبول باقی است، و نقش او در شبیه ساز هم، ماه پیش از سوی کریستین هورنر به عنوان عاملی کلیدی در پیروزی ورشتپن در گرندپری موناکو، مطرح شد. به غیر از وظایف آلبون در فرمول یک با ردبول، او قرار است تا در مسابقات تورینگ DTM امسال تحت برند آلفاتائوری با ماشین فراری 488 GT3 Evo مسابقه دهد. 

نتایج اخیر تیم در فرمول یک اولین بار از فصل ۲۰۱۴ است که ردبول موفق می‌شود در دو مسابقه پشت سر هم پیروز شود که دفعه قبل دنیل ریکاردو توانست تا در دو گرندپری مجارستان و بلژیک به پیروزی برسد.

اما پرز می‌گوید که تیم نمی‌تواند درباره موفقیت در این فصل مطمئن باشد با اینکه در دو جدول قهرمانی پیشتاز هستند، و باید تمرکزشان را روی مسابقات پیش رو بگذارند:

تنها شش مسابقه را پشت سر گذاشته ایم‌. این واقعا مهم نیست که در حال حاضر کجا قرار داریم، جایی که در ابوظبی به پایان می‌رسانیم اهمیت دارد. ما فقط باید آرام و پیوسته به کسب نتایج ادامه دهیم تا در نهایت مطمئن باشیم که پتانسیل ماشین خود را به حداکثر رسانده ایم. 

هنوز راه درازی در پیش است. من سالهای بسیاری است که در این ورزش بوده‌ام و می‌دانم که خیلی اتفاقات ممکن است بیفتند. ما باید سرمان به کار خودمان باشد و با فروتنی ادامه دهیم. الان، چیزی که انجام شده به تاریخ پیوسته، ما تنها باید به آینده نگاه کنیم.