فرمول یک ایرانفیلیپه ماسا با جسارت گفت که حتما فرناندو آلونسو دوستان خوبی در بین ناظران مسابقه دارد که برای برخوردش با من در اواخر مسابقه آستین جریمه نشده است.

در اواخر گرندپری آمریکا فیلیپه ماسا و فرناندو آلونسو در حالی که برای کسب عنوان بهتر تلاش می کردند، لاستیک های آنها برخورد داشت و باعث ایجاد سوارخی در لاستیک راننده ی ویلیامز، فیلیپه ماسا شد.

این حادثه توسط ناظران بررسی شد و تصمیم بر این شد که جریمه ای برای فرناندو آلونسو در نظر گرفته نشود.

ماسا گفت که او احساسش را به آلونسو گفته است و از اتفاق افتاده خیلی ناراحت است.

فرناندو آلونسو

فرناندو آلونسو

ماسا گفت:

من با فرناندو آلونسو در مورد این حادثه صحبت کردم و نظرم را بیان کردم.

اگر شما از بالا نگاه کنید، فکر میکنید که سبقت او بی نظیر بوده است، اما در واقعیت، او دیر ترمز گرفت، و این باعث بیرون رفتن من از مسیر شد.

او حتی به من برخورد کرد، سپس راهش را ادامه داد. من حتی سعی نکردم که مسیر را ببندم که از سبقت او جلوگیری کنم چون او اصلا نزدیک هم نبود.

و اگر خواسته باشم صادق باشم، او حتما دوستان خیلی خوبی بین ناظران دارد.

و همچنین سبقت دیگر او از کارلوس ساینز، او دیر ترمز گرفت و وارد مسیر شد. دو حادثه در سه دور آخر یک مسابقه، من نمی دانم چرا برای او پنالتی در نظر نگرفتند، واقعا عجیب است!

فیلیپه ماسا

فیلیپه ماسا

او همچنین گفت:

برای اطمینان از درک درست قوانین جدید FIA باید از همه رانندگان برای شرکت در جلسه ای توجیهی دعوت شود. ما باید قوانین را بدانیم.

رانندگان این را درک کردند که حرکت در حین ترمز گیری، چیزی است که شما نمی توانید انجام دهید. بعد بعضی راننده ها این را انجام می دهند و هیچ عکس العملی صورت نمی گیرد.

رانندگان باید نظر واقعی خود را در این مورد بیان کنند.

این دو چیز متفاوت است، آلونسو در حین ترمز گیری حرکت نمی کند، او فقط سعی می کند از راه های مختلف سبقت بگیرد.

او فقط تلاش می کرد که در آخر مسابقه نتیجه ای بهتری بگیرد، من او را به این دلیل سرزنش نمی کنم، اما او به ماشین من حمله کرد و ضربه زد، و این کارش خیلی زیاده روی بود.

 

2 دیدگاه

 1. پویا

  11

  6

  حرفش کاملا درسته

  • Ali n

   4

   2

   تقریبا همین کارو مسا تو مجارستان 2007 با آلونزو کرد که سایدپد آلونزو سوراخ شد ولی اونجا هیچ جریمه ای برای مسا نگرفتن ، البته من خودم اعتقاد دارم که حرکت آلونزو درست نبود