فرمول یک ایران – راس برون فاش کرد که یکی از دلایل ترک مرسدس در پایان فصل 2013 این بود که نمی توانست به توتو ولف و نیکی لائودا اعتماد کند.

برون که بعد از پشت سرگذاشتن یک فصل موفق در 2009، تیمش را به مرسدس فروخت، از بعضی رازها در کتاب جدیدش پرده برداشت.

درس استراتژی از فرمول یک - راس براون

درس استراتژی از فرمول یک – راس برون

براون این کتاب را به همراه مدیر سابق ویلیامز، آدم پار نوشته است و در این کتاب آمده است:

اتفاقی که در مرسدس رخ داد این بود که این افراد به من تحمیل کردند که نمی توانم به آن ها اعتماد داشته باشم.

من هیچوقت نفهمیدم آن ها قصد دارند چه کاری انجام دهند. منظورم این است که نیکی به من یک چیز می گفت و سپس در اطراف می شنیدم که چیز دیگری می گوید.

بنابراین من شروع کردم به مقابله با کسانی که نمی توانستم به آن ها اعتماد کنم؛ افردا داخل تیم که با رویکردشان مرا ناامید می کردند.

سپس در اوایل 2013 بود، فهمیدم که پدی لاو برای پیوستن به تیم قرارداد بسته است و این در اشتوتگارت به امضا در آمده است. سپس من با نیکی و توتو بحث کردم و آن ها یکدیگر را سرزنش می کردند. من با آن ها ملاقات کردم و آن ها فقط به یکدیگر اشاره می کردند…

من نمی توانم به چنین آدم هایی اعتماد کنم، بنابراین من هیچ آینده ای نمی دیدم مگر اینکه باید به یک جنگ می رفتم و آن ها را از بازی حذف می کردم.

من هیچوقت با چنین چیزی رو به رو نشده بودم و شاید من آن شور را به اندازه کافی احساس نمی کردم تا با هر سختی شده به این راه ادامه دهم.

برون همچین افزود که هنوز دلیل سهامدار شدن این دو با وجود نقش مدیریت را درک نکرده است:

فکر می کنم یکی از پیچیدگی های همه ی این داستان ها این بود که علاوه بر مدیریت، سهام نیز به نیکی و توتو واگذار شد که یه تصمیم خنده دار از طرف مرسدس بوده است که هنوز دلیلش را درک نکرده ام.

تنها خواسته و نگاه آن ها مدیریت و سهام بود که به آن ها سپرده شد و شاید از یک دیدگاه دیگر بتوان گفت که با بدست آوردن این موارد آن ها می خواستند احترام بیشتری را از تیم دریافت کنند.

آن ها میخواستند تیم را نسبتا مال خود کنند سپس با آمدن در تیم و سهیم شدن، آن ها پول های خود را در جایی گذاشتند که دهانشان آن جا بود. و این چیزی بود که آن ها به آن امیدوار بودند.

6 دیدگاه

 1. Sina j.v.n

  1

  0

  یکی از بهترین مهندس های فرمول 1 هستش بنظرم از ولف و …. هم بهتر هستش.
  کاش برگرده?.
  FA14 ✌

 2. MPH

  0

  0

  اگه کسی متوجه شده میشه یکم واضحتر بگه چی گفته براون

 3. احسان

  2

  0

  عملكرد ٣ سال گذشته نشون ميده كه براون اشتباه مي كرد و توتو ولف و نيكي لائودا هم كارشونو خوب انجام دادن ردبول و فراري و ويليامز و مك لارن رو با همه موفقيت ها و تاريخ دور نزديكشون پشت سر نگه داشتن …مرسدس درصد كوچكي از سهام رو به نام اون دوتا كرد كه حس كنن تيم مال خودشونه و تيم هاي ديگه اونارو بر نزنن …براون هم ايشالا به يه تيم بزرگ ملحق بشه و حقانيتشو تو پيست إثبات كنه نه توي كتاب

  • Sina j.v.n

   0

   0

   عزیزم مثل اینکه تو خیلی توی اینکار وارد نیستی.
   وقتی که فرمول 1 قوانین جدید رو به تیم ها گفته بود که موتور های توربو بود سال 2010 بود و از اون زمان تیم ها روی موتور های توربو کار میکردن این موفقیت تیم مرسدس از سال 2014 کار براون است.
   FA14 ✌

 4. amir

  0

  0

  چیشد به فراری میره یا نه ؟؟؟؟
  قرار بود به فراری بپیونده ؟؟ چیشد پس

 5. Mohammad

  1

  0

  من عاشق مرسدس هستم و از سال ۹۸ که هاکنین با مکلارن مرسدس قهرمان شد آرزوم این بود که مرسدس روزی ماشین خودش رو داشته باشه. وقتی که این اتفاق با آمدن براون و شوماخر افتاد انگار کل فرمول یک یک شبه رفت تو اشتوتگارد و اتفاق بینظیری بود و راس برای مرسدس خیلی زحمت کشید و واقعا تاثیرش در قهرمانی های بی پایان مرسدس مشهوده .باید به راس و زحماتی که برای مرسدس کشید احترام ویژه ای گذاشت .و از طرفی تو تو و نیکی نقشی بی نقص در مرسدس دارند اما همه این ها با مدیریت و درایت دیتر زیتچه است که رنگ بخودش گرفت و این درایت این مرد آلمانی بود که رویای مرسدس به واقعیت پیوست