فرمول یک ایرانرومن گروژان احساس می کند که او و نیکو هالکنبرگ، نسلی از رانندگان هستند که در زمان نامناسبی برای موفقیت در فرمول یک به دنیا آمده اند.

هر دو راننده ی فرانسوی و آلمانی در اوایل دوران حرفه ای خود به عنوان قهرمانان آینده شناخته می شدند، اما هیچ یک از آنها فرصتی برای رانندگی با یک خودروی برتر را پیدا نکردند، بنابراین هرگز در مسابقات پیروز نشدند، چه برسد به کسب عنوان قهرمانی جهان. گروژان در پادکست ناتالی پینکام گفت:

اگر به آن فکر کنم، شاید نسل 1986/87 در زمان اشتباهی به دنیا آمده باشند. پل دی رستا، نیکو هالکنبرگ، خودم و حتی تا حدی سباستین بوئمی. همه ما در زمانی حضور یافتیم که صندلی های برتر پر شده بودند، پیرمردها هنوز فرمول یک را ترک نکرده بودند، و جوانان نیز پس از آن آمدند و ما واقعاً هرگز فرصت پیدا نکردیم.

شما نمی توانید در این زمینه کنترل زیادی داشته باشید و سپری کردن 10 سال در فرمول یک باورنکردنی است. فکر می کنم به آنچه می خواستم رسیده ام. بدیهی است که شما همیشه می خواهید یک قهرمان جهان باشید اما متوجه می شوید که بدون ابزار مناسب، فرصتی وجود ندارد.

می دانم که می توانستم در بعضی از مسابقات پیروز شوم. از برنده نشدن پشیمانی وجود ندارد زیرا من می دانم که هر وقت فرصتی پیدا کردم، هر کاری از دستم برمی آمد را انجام دادم. همانطور که می گویم، تنها حسرت این است که بعد از سال 2013 من فرصتی برای داشتن خودروی رقابتی پیدا نکردم.

امیدوارم که وضعیت در آینده تغییر کند، زیرا به نظر من اگر فقط یک تیم بر مسابقات سلطه نداشته باشد، فرمول یک به جای بهتری خواهد رسید.

10 دیدگاه

 1. Amir5

  5

  1

  واقعا راست میگه از مساحبش میشه فهمید که چقدر افسوس میخوره حیف استعداد ها دارن میرن و پایان رومن گروژان رو تو فرمول یک داریم میبینیم فقط امیدوارم خداحافظی شایته براش داشته باشیم

 2. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  5

  0

  اقا شما که دوبار با همین پیرپاتالای قهرمان جهان به قول خودتون همتیمی بودی
  چی شد؟ تو رنو که نتونستی یک امتیاز هم بگیری و نلسون پیکه هم که به جاش اومدی هم هیچ امتیازی نگرفت و تمام امتیاز تیمو یک پیرمردی به نام الونسو گرفت تو لوتوس هم تا ۲۰۱۳ ماشین خوبی داشتی ولی به اندازه یک پیرمردی به نام رایکونن نتونستی امتیاز بگیری یک سال رایکونن سوم شد و شما هشتم و سال بعد کیمی پنجم شد درحالی که دو مسابقه اخر رو هم شرکت نکرد وگرنه احتمالاً اگه بود سوم می شد و شما هفتم

  • Amir5

   1

   1

   اون موقعه به قول خودت میگی پیر مرد گروژان جوان بوده نمی دونم میدونید یانه گروژان یه زمانی تو بانک هم کار میکرده خیلی زحمت کشیده حیف لعنت به این فرمول یک کثیف

 3. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  2

  0

  قبلا یک خبر تو همین سایت بود که مرسدس گفته بود اگه همیلتون رو نتونستن بیارن تو تیم گزینه بعدی هالکه

 4. ابوالفضل

  1

  0

  چه اعتماد به سقفی تو تو این چند سال چه مقامی کسب کردی که حیف شدی حالا نیکو یه چیزی ولی تو نه

 5. RADU

  3

  0

  هیچکس تو زمان نادرستی به دنیا نیومده !
  این به خودمون مربوطه که با توجه به شایستگی هامون به چه درجاتی برسیم
  همیلتون و فتل و باتن و رزبرگ و … هم تو زمان نادرستی به دنیا اومدن ؟

  • Mahmood.ghaedi

   2

   0

   والا راست میگه همه ما تو بد زمانی بدنیا امدیم فقط فرق ما با اونا اینه ک ما تو بد مکانی هم بدنیا امدیم

   • Abbas

    0

    0

    😂😂😂😂محمود عالی بووود،ماجرای یک درصدِ دگ