فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون این هفته توانست هفتمین قهرمانی خود را به دست آورد و این احتمال وجود دارد که او در آینده‌ای نزدیک بتواند نشان شوالیه را کسب کند اما این راننده بریتانیایی گفته است که به این موضوع فکر نمی‌کند.

همیلتون در حال حاضر موفق‌ترین راننده تاریخ فرمول یک است و با 94 پیروزی و هفت قهرمانی جهان از نظر بسیاری او باید نشان شوالیه را به دست بیاورد.

اما همیلتون به شخصه فکر نمی‌کند که “قهرمان گمنامی” باشد که لیاقت این نشان را داشته باشد:

هر سال ما در این مورد صحبت می‌کنیم و من طبیعتا با این سوال مواجه می شوم و هیچ وقت چیز متفاوتی برای گفتن ندارم.

وقتی که به این افتخار فکر میکنم، یاد پدر بزرگم می افتم که در جنگ خدمت کرد، به سیر کاپیتان تام فکر می‌کنم که 100 سال برای این افتخار فوق العاده صبر کرد؛ به افرادی که بیمارستان ها را اداره می کنند و پرستاران و دکتر هایی که در سخت ترین دوره ممکن در حال نجات جان افراد هستند.

من به قهرمانان گمنام فکر می کنم و خودم را در جایگاه یک قهرمان گمنام نمی‌بینم. من کسی را نجات نداده ام. این یک افتخار است که افراد کمی به آن دست یافته اند.

سیر جکی استورات تنها راننده بریتانیایی است که قبلا نشان شوالیه را دریافت کرده است و در کنار او سیر جک برابهام و سیر استرلینگ ماس هم این افتخار را کسب کرده اند.

اما همیلتون به این موضوع فکر نمی کند و صرفا گفته است که به بریتانیایی بودنش افتخار می کند:

تمام چیزی که می توانم بگویم این است که با شنیدن سرود ملی، من خیلی احساس افتخار می کنم.

این خاص ترین شرایطی است که میتوان در آن حضور داشت، اینکه آن بالا حضور داشته باشی و نماینده یک کشور باشی.

اینکه پرچم بالای سرت باشد، بالای جایگاه اول؛ این یک افتخار فوق العاده است. این تمام چیزی است که می‌توانم در این باره بگویم.

این چیزی است که به آن فکر می‌کنم. من کار خیلی زیادی دارم. کار های بیشتری اینجا و در این ورزش وجود دارد.

امسال ما این بیداری را تجربه کردیم و فکر میکنم که افراد با عواقب کار هایشان رو به رو شدند و برخی دیگر هم خودشان را در قبال کارهایشان مسئول میدانند و متوجه شده اند که این آنقدر ها هم بد نیست.

این یعنی باید بیشتر تلاش کنیم و روی موضوعی زیاده روی نکنیم. ذهنمان را باز کنیم و خودمان را کمی بهتر آموزش دهیم و برای جهانی برابر تر تلاش کنیم.

من قرار نیست جنگیدن برای آن را متوقف کنم. و شاید در کنار آن به صورت پاره وقت کمی به مسابقه دادن ادامه دهم.

11 دیدگاه

 1. Amin

  16

  6

  چقدر متواضع…👌

 2. RADU

  17

  3

  این راننده ها لیاقت همچین افتخاراتی رو دارن مثل همیلتون برا بریتانیا
  فتل و شوماخر برا آلمان و سنا برا برزیل و …

 3. Amir Bagheri 4️⃣4️⃣

  13

  3

  جیگرت بِرَم ببه‌ی گُلُم…👌🏻
  نشان شوالیه رو هم میگیری…🤲🏻

 4. farshad

  18

  2

  واقعا درود . اقا این دیگه ربطی به ریس نداره . این نشان از درک و فهم و شخصیت بالاست که در اوج شهرت و موفقیت چنین به فکر دیگران بودن واقعا ارزشمنده . اینکه به گمنامانی اشاره کنی و ارزش نجات جان دیگران را مقدم بر افتخارات ورزشی خود بدانی بسیار ارزشمند و قابل تقدیره . من فن مکس هستم و عاشق سبک رانندگیش و با پختگی میتونه در کنار چارلز و پرز و …. آینده روشنی رو رقم بزنند ولی قبلا گفتم بازم میگم بزرگان رو باید دید و ازشون درس گرفت چه در پیست چه در شخصیت . نگذاریم تعصب باعث ندیدن حقیقت بشه . پس به احترام همیلتون بار دیگر کلاه از سر بر میدارم .

  • Mehdi)Shabneshin)

   7

   0

   فرشاد عزیز
   مجددا اینجا مینویسم چون ممکنه به چندپست قبل برنگردی تا پاسخم را ببینی.
   در پست مربوط به پیست استانبول و عرایضم زیر کامنت مهریارعزیز، به هیچ عنوان مقصود و مرادم از کامنتی که گذاشتم فرمایشات شما نبود و متاسفم که این برداشت به وجود اومد. چون کاملا با فرمایشات شما و مهریار موافق بودم. گوشه ها متوجه کامنت شخص دیگری بود که بالاتر مطلب شبه طنزی نوشته بود!

   • farshad

    7

    0

    شب نشین ارادت . دیدم عزیزم . کامنتی هم براش نوشتم . برید ببینید منم به نوبه خودم عذرخواهی کردم از شما . الان هم بزرگیتون رو نشون دادید که پیگیر بودید . سپاسگزارم

  • Amir Bagheri 4️⃣4️⃣

   15

   2

   آره آقا بهزاد. منظورشون سِر بوده!
   یا شایدم جکی ترشی سیرش معروف بوده بهش میگفتن‌ سیر جیکی استوارت یا جکی سیری!

 5. Abbas

  3

  1

  شگفتااااااا تخریب چیاااااا کامنت نذاشتن،چرا؟؟؟بد عادت شدماااا،ی حرفی ب مرسدس،به همیلتون،به بوتاس،ب زمین،ب زمان………..اگر این کامنت رو خواندین لطفا هماهنگ تخریب کنید،سپاااس

 6. امید نورمحمدی

  1

  3

  بهتر نیست از همان واژه “سر” بجای “سیر” برای Sir در متون فارسی استفاده کنید؟! البته یک پیشنهاد از طرف یک هوادار است و بس.