موتوجی پی ایران – موتورسوار دوکاتی، آندره دویزیوسو اعتقاد دارد که نبرد با تیم سوزوکی در رقابت قهرمانی جهان بسیار سخت خواهد بود.

الکس رینز موفق شد که در مسابقه آراگون به پیروزی برسد و جوان میر نیز با کسب رده سومی، به یک برتری 6 امتیازی در صدر جدول برسد. دویزیوسو نیز که مسابقه را از رده 13 ام شروع کرده بود توانست در رده هفتم کار را تمام کند و با میر یک فاصله 15 امتیازی را پیدا کند. فابیو کوارتارارو نیز که مشکلی برای فشار تایر چرخ جلویش پیش آمده بود مسابقه خوبی را نداشت که آندره می‌گوید:

من فکر می کنم که همین الان پیش از لمانز، میر قدرتمندترین بود، به این خاطر که او پیوستگی بیشتری نسبت به بقیه دارد. بله که کوارتارارو پیروزی های بیشتری را بدست آورد و این مسئله مهمی است. اما اگر شما به هر مسابقه نگاه کنید، سوزوکی در نهایت در حال رقابت است و اگر که شما می خواهید به امتیازهای قهرمانی جهان برسید، این مسئله واقعا مهمی است.

فکر می کنم که نبرد قهرمانی جهان با آنها خیلی سخت باشد اما این مهر تاییدی است که هر هفته می‌تواند هر اتفاقی رخ دهد. اتفاقی که برای کوارتارارو رخ داد یک تاییدی دیگر بر این موضوع می‌باشد، ما در این هفته چالش های زیادی را داشتیم. من از رده سیزدهم شروع کردم و در نهایت هنوز در رقابت قهرمانی جهان زنده ماندم.

بنابراین، ما نسبت به این موضوع باید خوشحال باشیم اما نیاز داریم که برای هفته بعد بیشتر تلاش کنیم.

آندره دویزیوسو

آندره دویزیوسو

دوکاتی ها باید از دو ردیف جلو مسابقه را شروع کنند

موتور سوار دوکاتی بار دیگر با تایر به مشکل برخورده بود و مدیریت تایر سافت عقب برایش سخت بود و مجبور شد که از تایر مدیوم برای مسابقه استفاده کند اما با توجه به دمای روز مسابقه مشخص شد که این تصمیم، تصمیم درستی نبود:

فکر می کنم که نهایت نتیجه ای که ما می‌توانستیم از انتخاب تایر به دست بیاوریم، دو رده بیشتر بود(هفتم به پنجم) و بیشتر از این امکان پذیر نبود، به این خاطر که در آخر کار، تایر مدیوم به خوبی روز تمرین کار نکرد و ما هشت دور مانده به پایان مسابقه، تایر تمام کرده بودیم.

بنابراین، ما نمی‌توانستیم پا به پای موتورسوارهای پیشتاز برویم. در آخر مسابقه، فرسایش تایر مسئله ای تفاوت ساز است.

بنابراین، خیلی مهم است که در هفته بعد از دو ردیف جلویی مسابقه را شروع کنیم. اما پیش از آن ما باید در برخی از نقاط سریعتر باشیم به این خاطر که من در ابتدای مسابقه سرعت زیادی را از دست داده بودم و در برخی از پیچ ها سریع نبودم. وقتی که چنین اتفاقی در مسابقه برایتان رخ می دهد، باید بدانید که کارتان تمام شده است چون که قابل تغییر آن نیستید.

4 دیدگاه

 1. behrang 1350

  4

  0

  من واقعا دلیل این همه نوسان در تیم دوکاتی را نمیدانم !!
  مسابقه قبل پتروچی اول شد و در سایر ریس ها همیشه اون انتهای قطار دست وپا میزنه
  دووی هم همینطور . خیلی پرنوسان عمل کرده امسال
  با سرعتی که دوکاتی در مستقیمی ها داره باید اگر هم استارت از رده عقب داشتند سریع خودشون رو به گروه پیشتاز برسونند ولی …….

  • Akbar Kheibari

   5

   1

   درسته در کفی ها سرعت خوبی دارن (بیشتر در مواقعی‌که موتور جلویی رو اسلیپ استریم میکنن) ولی به همون نسبت هم، سرعت و تعادلشون در پیچها ضعیف تره بخصوص پیچهای سریع

  • جواد محمدی

   0

   1

   بخاطر موتور سوارهاشونه. بنظر من که اصلا توانایی استفاده از قدرت فوق العاده این موتور رو ندارند

 2. Akbar Kheibari

  4

  0

  جالب اینکه در مسابقه آراگون در کفی اصلی توسط مارکز اسلیپ‌استریم شد!!! و سبقت داد.
  یکی از دلایل موفقیت موتورسواران تیم سوزوکی همکاری بسیار خوبیست که در تنظیمات قبل مسابقه باهم دارند (بیشتر به موفقیت تیم توجه میکنند) که «شاید» در مسابقه هم این تفکر رو ببینیم

  پدروسا نمونه یک راننده‌ ای بود که در سالهای مختلف بسیار برای موفقیت تیم تلاش میکرد (البته یکی بار در سال ۲۰۰۶ و پیست پرتغال باعث زمین خوردن نیکی هیدن شد ولی در جاهای دیگه جبران کرد) و هیچوقت نه غر زد و نه اعتراضی کرد… و اینروزها KTM از تجربیات استفاده میکنه👏
  همکاری والنینو روسی و لورنزو در تنظیمات پیش فصل عالی بود ولی با شروع مسابقات نسبت بهم رحمی نداشتند (نه تنظیمات و نه روز مسابقه) با این وجود نتایج درخشانی داشتند.