فرمول یک ایران – اندرو گرین، مدیر فنی تیم ریسینگ پوینت آشکار کرد که بروزرسانی اخیر این تیم بابت نظرات راننده رزرو این تیم یعنی نیکو هالکنبرگ صورت گرفته است.

هالکنبرگ نظر خودش را روی خودروی RP20 ریسینگ پوینت وقتیکه به جای سرجیو پرز در سیلورستون رانندگی کرده بود داد که منجر به ایجاد یک برنامه توسعه ای برای تیم شد که آن ها را در مسابقات اخیر مشاهده کردیم. البته جالب کار اینجاست که این تغییرات باعث شد که هالکنبرگ که در مسابقه ایفل به این خودروی بروزرسانی شده بود کار سختی را داشت و وفق پیدا کردن با تغییرات برایش سخت بود:

برخی از توسعه هایی که ما روی خودرو داشتیم حاصل از نظرات مستقیم نیکو در سیلورستون بودند که خیلی جالب بود. بنابراین نظر او پس از مسابقه ایفل نیز خیلی مهم خواهد بود.

او چیزهایی را در سیلورستون ذکر کرد که دوست داشت در خودرو تغییر کند، همینطور نحوه ای که ما خودرو را تنظیم و ستاپ می کردیم و احساسی که به او دست می داد. ما این تغییرات (مد نظر را) پس از سیلورستون اعمال کردیم و هیچوقت انتظار نداشتیم که او را دوباره در خودرو ببینیم.

اما دوباره او بازگشت و ما از نظر او در مورد توسعه هایی که روی خودرو اعمال کردیم بهره بردیم. برای همین این مسئله خیلی جالب و مهم بود.

اندرو گرین ، مدیر فنی ریسینگ پوینت و استون مارتین

اندرو گرین ، مدیر فنی ریسینگ پوینت و استون مارتین

گرین با این واقعیت که هالک برای وفق پیدا کردن با خودرو نیازمند زمان بیشتری بود نیاز موافق است و می گوید:

این گونه تغییراتی که ما در موردشان صحبت می کنیم، شما نمی توانید در چهار دور به آنها وفق پیدا کنید که این هم کلا چیزی بود که او در بعد از ظهر شنبه می توانست انجام دهد.

او چهار دور سریع داشت و برای او که بتواند به تغییراتی که ما در خودرو پس از سیلورستون اعمال کردیم وفق پیدا کند تقریبا غیر ممکن بود. برای همین، او به زمان نیاز داشت که چیزی نبود که در اختیار داشته باشد اما تا انتهای مسابقه، او زمان زیادی را در خودرو داشت و نظراتش بسیار ارزشمند بود.

اندرو همچنین بیان نمود که هالکنبرگ تایید کرد که تغییرات اعمالی به درستی انجام شده اند:

بله، موثر واقع شدند. اما هنوز کارهایی برای انجام شدن وجود دارند. اما فکر می کنم که یک قدم خوب در جهت درست گرفته شده است. این بخشی از تغییراتی است که ما به سیستم تعلیق عقب و جلو اعمال کرده ایم که حاصل از نظرات مستقیم او در سیلورستون بودند.

مدیر فنی ریسینگ پوینت در مورد بروزرسانی های آینده این تیم بیان کرد:

ما همه بروزرسانی هایی را که قصد داریم روی خودرو داشته باشیم را جمع کرده و به یک بروزرسانی بزرگ برای خودرو تبدیل می کنیم که شامل بال جلو، داکت های ترمز جلو، کفی، اندپلیت های بال عقب، سایدپاد ها و بدنه می باشد. این تغییرات از لحاظ ایرودینامیک می باشد.

ما همینطور کارهای زیادی را روی سیستم های داخلی سیستم تعلیق و به نحوه کارکرد این سیستم انجام داده ایم تا انعطاف پذیری و امکانات بیشتری را برای نحوه اعمال تنظیمات تعلیق عقب بدهد. همینطور تغییری در سیستم فرمان نیز در نظر گرفته شده است. تمام این بروزرسانی ها بین موجلو و روسیه آمده اند.

7 دیدگاه

 1. Hassan Mohebbi

  14

  0

  این خبر خوبیه واسه طرفداران هالک. به نظرم هالک رو ۲۰۲۱ تو پیست مبینیم👌👏بدترینش تو هاس یا الفارمئو و بهترینش ربدبول.

  شهادت امام رضا و رحلت رسول اکرم را به شما دوستان تسلیت عرض میکنم. امیدوارم همیشه و همه جا موفق و تندرست باشید🤲

 2. BAHRAM

  9

  0

  افرین به نیکو. با ماشینی که قبلا رانندگی نکرده و فقط با ۲ بار مسابقه دادن به شناخت کامل رسیده تا جایی که درمورد ماشین نظر میده و نظراتش هم درسته

  • ....kh:n....

   5

   3

   ببین ۲۰۱۹ مرسدس چه ماشینی داشته که سال بعدش یه راننده که چندماه از مسابقات دور بوده یه دفه برای یه مسابقه کامل پشت فرمونش میشینه واز آخر هم استارت میزنه و۸تم فکر میکنم تمام میکنه مسابقه را…..عجب🤤🤤

 3. TRANS AM

  7

  1

  کار بزرگی کرده نیکو از رنو جدا بشی فصل بعدش بیای راننده رزرو ی تیم دیگه بشی و در مورد ماشیتشون نظراتی بدی که باعث ارتقا اون ماشین بشه بعد بدون تمرین قبلی با اون ماشین تو مسابقه شرکت کنی ، امتیاز بگیری و راننده برتر ریس هم انتخاب بشی ! اخیرا که شاهد نتایج بشدت تکراری و از قبل معلوم در آخر هفته هایِ فرمولی هستیم لازمه گزینه هایی لازم این چیزاست که هیجان مسابقه رو بالا میبره

دیدگاه خود را بیان کنید