موتوجی‌پی ایرانجوان میر ، موتورسوار تیم سوزوکی، در مصاحبه خود پس از مسابقه موتوجی‌پی سن‌مارینو ضمن تاسف بابت گرفتن سکو از ولنتینو روسی، رقابتش را با این موتورسوار فراموش نشدنی دانست.

جوان میر که مسابقه موتوجی‌پی سن‌مارینو را در رده هشتم آغاز کرده بود توانست در طول مسابقه خود را به رده های بالاتر برساند. هم تیمی وی یعنی الکس رینز از دور بیست و دوم شروع به فشار آوردن به ولنتینو روسی برای سبقت گرفتن از او و کسب مقام سوم کرد. اما با مقاومت روسی موفق به این کار نشد.

میر در آخرین دور از مسابقه از هم تیمی خود سبقت گرفت و در لحظات آخر مسابقه با اشتباه ولنتینو روسی در پیچ دهم از وی سبقت گرفت. این اشتباه، روسی را از کسب دویستمین سکوی خود باز داشت.

میر در سخنان خود از این بابت اظهار تاسف کرد و رقابت خود را با ولنتینو روسی فراموش نشدنی دانست.

وی در این باره گفت:

من خیلی خوش‌حالم. ما حداکثر تلاش خود را برای کسب سکو انجام دادیم و کارمان خوب بود.

ابتدا سعی کردم فاصله را با موتورسواران پیشتاز کم کنم و سپس از رینز سبقت گرفتم. در دور آخر به ولنتینو روسی رسیدم که بسیار عملکرد خوبی داشت و می‌توانم بگویم این جدال را فراموش نخواهم کرد.

اما خب متاسفم. اون کارش خوب بود و مسابقه خوبی داشت اما روز من بود.

جوان میر، سوزوکی، موتوجی‌پی سن‌مارینو 2020

سبقت جوان میر از ولنتینو روسی – موتوجی‌پی سن‌مارینو 2020

تلاش هم تیمی جوان میر برای کسب سکو

موتورسوار دیگر سوزوکی یعنی الکس رینز نیز شانس قرارگیری بر روی سکو این مسابقه را داشت اما به گفته وی مهارت روسی و ضعف بازو خود باعث ناکام ماندن این موتورسوار شد.

الکس رینز در این باره گفت:

این بسیار شرم آور است که من روی سکو نیستم. ما در تمرینات روند خوبی را پیش گرفتیم و قسمت اول و دوم مسابقه نیز برایم عالی بود.

وقتی به روسی رسیدم مبارزه با او آغاز شد و سعی می‌کردم تا از او سبقت بگیرم. اما او بسیار باهوش بود و به خوبی راه من را می‌بست. در ده دور پایانی مسابقه، درد بازو باعث رنج من شده بود. سه دور پایانی دیگر موتورسواری برایم غیر ممکن شده بود و این نشان می‌دهد که من هنوز از نظر جسمانی به طور کامل آماده نیستم.

3 دیدگاه

 1. Akbar Kheibari

  4

  0

  اگر والنتینو روسی رتبه‌ی سوم‌رو حفظ میکرد یکی از خاطره‌ انگیز‌ترین سکو‌های موتو جی‌پی میشد؛ ( بخاطر همراهی با موربیدلی و باگنایا که از شاگردانش هستن ) دقیقاً مثل مالزی ۲۰۰۳ که اولین برد برای رایکونن، اولین پل پوزیشن و سکو برای آلونسو
  در مورد سبقت، قطعاً روسی نمیدونست میر پشت سرشه؛( میر با شروع دور آخر از رینز عبور کرد) در صورت اطلاع روش دیگه‌ای انتخاب میکرد و شاید پیچ ۱۰ رو اونقدر باز طی نمیکرد به هر‌حال به‌همراه پدروسا و لورنزو جز رکورد‌داران این پیست هست
  نکته: یاماها هر‌چی آپدیت میده، پسرفت میکنه!!!؟؟؟ تیم دوم یاماها ۳ برد داشته ولی تیم اصلی فقط یک رتبه دوم و یه رتبه سوم!!!

 2. Siya

  5

  0

  صحبت های محترمانه و همراه با غرور و افتخار در مقابل یک اسطوره
  ای کاش میشد در فرمول یک هم شاهد همچنین رفتار همراه با احترام و ستایش از طرف دیگر رانندگان و بالطبع طرفداران باشیم من به هیچ عنوان طرفدار همیلتون نیستم اما کاش یاد بگیریم که هر کس در هر جایگاهیست برای آن سالها تلاش و زحمت کشیده است و لایق احترام

  • رمضانی

   1

   0

   دقیقا، موافقم، رفتار مکس ورشتپن با استبان اکون رو میتونید ببینید، چقدر یک ورزشکار میتونه بی شخصیت باشه. منظورم مکس ورشتپن هست.