فرمول یک ایرانسباستین فتل معتقد است که راه میانبری برای فراری وجود نداشته و شاید این تیم لایق وضعیت نه چندان خوب حال حاضر است.

فراری یک مسابقه خانگی افتضاح را در مونزا تجربه کرد؛ سباستین فتل با خرابی ترمز از مسابقه خارج شد و چارلز لکلرک نیز در پارابولیکا تصادف شدیدی داشت.

تیم ایتالیایی یک نمایش ضعیف در بلژیک داشت و در ایتالیا نیز غیر رقابتی بود و فتل می گوید که وضعیت حال حاضر بسیار سخت است:

در زندگی هیچ راه میانبری وجود ندارد و ما در چنین وضعیت [دشواری] قرار داریم، احتمالا به این خاطر است که لایق چنین چیزی هستیم. کل تیم [از این وضعیت دشوار] رنج می برد، و من بخشی از تیم هستم.

هر چیزی دلیلی دارد و ما نیز به علت خاصی کند هستیم. [قرارگیری در چنین وضعیتی] سخت است و من تنها کسی نیستم که رنج می کشد.

سباستین فتل به پایان فصلی خوب با فراری امید دارد:

در حال حاضر برای کل تیم ما بسیار دشوار است اما ما در این موقعیت هستیم و باید تلاش کنیم که پایان فصل شایسته ای داشته باشیم.

هنوز مسابقات زیادی پیش روی ماست و هنوز چیزهای زیادی برای تجربه و یادگیری داریم. پس کارهای زیادی وجود داشته و ما باید روی آن تمرکز کنیم.

32 دیدگاه

  • ALEX-ALBON

   0

   0

   بله لایق چنین وضعیتی هستش.زدبولم اگه تنظیمات درست و پیدا کنه خیلی عالی میشه وگرنه معلوم نیس ریس بعد چی میبینیم.مکس راننده ای نیس ک تو رده های 5 و 6 مسابقه بده.حتما یک حرکتی میزنه.

  • Sebbbbb

   1

   1

   فراری باید چیکار میکرد برای فتل ولی نکرد؟
   اونا حتی تو مسابقه مونزا ترمز رو جوری طراحی کردند که ماشین فتل سرعت بیشتری داشته باشه و نتونه از ترمز استفاده کنه.
   فراری داره خودشو به آب و آتیش میزنه ولی فتل قدردان نیست.

   • ّFerrari

    5

    2

    بله
    ولی با اینکه گذشته قابل تغییر نیست (صلاحی هم نیست دیگه راجبش صحبت کنم)
    ولی قهرمان نشدن وتل توی یکی از دو فصل 2017 و 18 هیچوقت آرزویی نبود و نیست که بشه فراموش کرد

 1. Schumattel

  3

  0

  😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 واااااااای خدای من معلومه ک لایق این هس این تیم *.
  فراری ای ک الان هس اون فراری ای نیس ک زمان آلونسو بود . فراری ای ک الان هس اونی نیس ک زمان شوماخر بود کسایی ک طرفدار فراری هستین واقعا این فراری اونی نیس ک شما باید طرفدارش باشین . ۶ سال فتل عمرشو حروم این تیم بدردنخور کرد ( از دوران هایبرید نه فراری اصیل قبل اون ) این فراری در حال حاضر و شما طرفدارشین نمیتونه ی ماشین خوب درست کنه . نمیتونه نمیتونه نمیتونه . بجاش سال ۲۰۱۹ سعی کردن با دوز و کلک و ی سنسور اضافی بنزین موتورو دستکاری کنن ک با کمک اون مسابقات رو ببرن . در نهایت FIA هم فهمید و فراری هم برای اینکه بیشتر از این از خجالت آب نشه ، مجبور شد قدرت رو انقدر پایین بیاره ک الان کیمی رایکونن ۴۰ ساله با ماشین الفارومعو از فتل ۳۳ ساله با ماشین فراری رد شه . این هست اون فراری ای ک طرفدارشین ؟! شاید قبول کردنش سخت باشه ولی خب نیس . حداقل تا زمانی ک یکی مث آریوابنه برگرده ک چندین سال طول میکشه ، این تیم دیگه فراری سابق نیس .

 2. iman88

  11

  1

  امیدوارم این سراغاز یه درگیری داخلی نباشه.
  اینکه خبر پیوستن سب به ریسینگ قبل از هزارمین گرندپری فراری اعلام شد رو من بیشتر از چشم ریسینگ پوینت میدیدم و حدس میزنم این تیم خواسته اعتراض فراری به رای فیا رو به این شکل تلافی کنه و فکر نمیکنم خواسته خود سب بوده باشه.
  اما این صحبتی که سب کرده میشه برداشتهایه تحریک کننده ای ازش کرد.
  امیدوارم درگیری پیش نیاد.فراری جا برای بحرانهایه تازه اونم با این ابعاد رو نداره.رسانه ها یه رادیو ساده رو با کمی دخل و تصرف تبدیل به یه نبرد درون تیمی میکنن و اگر همچین خوراکی بهشون برسه 10 نمونه سم کشنده ازش میسازنو به خورد مخاطب ها میدن.
  باید ببینیم چی میشه .فراری ابتدای این ماجرا رو که نتونست درست مدریت کنه ارزو میکنم انتهاشو به خیر و خوشی جمع کنه.

  • THE MINDBLOWER

   7

   1

   نمیشه اونقد هم بار منفی ازش برداشت کرد چونکه سب خودشو با تیم جمع بسته بود و گفت تیم فراری(که خودشو جزوش دونست) لایق این وضعیته. از طرف دیگه هم سب کسی نبود که اینجوری بخاد حرف بزنه حتی اگه ازش سوال میشد میپیچوند انتقاد از تیم رو.
   تغییر بوده و الان میشه دیدش

   • iman88

    5

    0

    اگر به منه که کاملا باهاش موافقم.بحث اینه که تو سطح حرفه ای تعابیری که از صحبتها میشه میتونه فاجعه به بار بیاره.نمیدونم چقدر فوتبالی هستی نیما.چند وقت پیش ابیدال مدیر ورزشی بارسا بعد از اخراج مربی تیم صحبتی کرده بود (نمیخوام وارد جزییات بشم)اما عوامل اختلاف و دلایل این تصمیم رو شرح داده بود اتفاقا از خودشم به عنوان بخشی از مشکل اسم برده بود.حرفایی که زده بود کاملا منطقی بود.اما در جایی اشاره کرده بود به مشکل بعضی از بازیکن ها با مربی.همین صحبت باعث شد مسی به شدت بهش حمله کنه و این شد سراغاز یه جنگ داخلی در بارسا که البته ابیدال هم یکی از قربانیهاش بود.این مثالو زدم که بگم تو این سطح همه باید مواظب حرف زدنشون باشن .چون اگر چیزی هم نباشه رسانه ها به زور به چیزی که میخوان تبدیلش میکنن.
    به خاطر همین حساسیتهاست که مطمئنا دقت کردی راننده ها و مسئولان تیمها یه فرهنگ جملات مرسوم و مشابهی دارن.یه سری جملات اشنا از اشخاص مختلف بارها و بارها تو شرایط مشابه تکرار میشه.حرفهایی مثل :ماشین ما پتانسیل بالایی داره و ما داریم ….الان شرایط سختیه و ما سعی میکنیم به جلو حرکت کنیم…همه دارن تلاش میکنن….و خیلی جملات کلیشه ایه دیگه.
    الان رابطه سب و فراری واقعا به یه نقطه فوقالعاده حساس رسیده و مخصوصا فراری باید مواظب باشه اون تنشی که تا الان انکارش میکردن بالا نگیره.

   • THE MINDBLOWER

    1

    0

    اره ایمان گن خیلی فوتبالی‌ام و مثالت ۱۰۰ درصد درست بود. بابت بخش دوم مقاله‌ات هم دقیقا درسته حتی سایت خود فرمول۱ هم واسه تازه‌‌کارا slangهای معروف رفت و معنیش رو هم نوشت امیدوارم امکانش رو میداشتی که بخونیش. پست جالب و باحالی بود.

   • iman88

    1

    0

    اره حتما سعی میکنم پیداش کنم

   • mehdi vettel

    3

    2

    تیتر یه جوری هستش که انگار سب داره کنایه میزنه به فراری و خودش رو جدا دونسته

    ولی اگه متن خونده بشه کاملا اشاره میکنه که به عنوان یه تیم خوب عمل نکردیم و مستحق چنین وضعیتی هستیم که عین واقعیت هم هست خدایی

 3. maranello

  2

  3

  مهدی سلام
  تو متن وتل به صراحت گفته
  خدا رو شکر
  به قول یکی تو مراسم هزارمین مسابقه فراری توجهات به وتل سوییچ شد با خبر قراردادش واقعا نمیدونم چرا وتل سکوت کرده و چیزی از فراری نمیگه که اونطوری از تیم طرد شد

 4. siamak

  2

  5

  عاقبت اینجور مصاحبه های شیطنت آمیز و تشنج آفرین زیاد جالب نیست !
  قاعدتآ و بنا به سوابق موجود از فراری ، باید منتظر واکنش تند و حتی اخراج قبل از اتمام فصل فتل از این تیم بود !
  در سوابق فراری وجود داشته راننده قهرمانی که با یک مصاحبه ناصواب و مخالف مصالح تیم ، بلافاصله تا دم درب خروج همراهی شده ! تکرار این واقعه مناسب شخصییت و وجهه حرفه ای سب نیست .

  • BAHRAM

   4

   6

   سب هم حرفه ای برخورد نکرده شما رفتار سب رو با رفتارکیمی در سال ۲۰۰۹ و الونسو مقایسه کنید حتی سرجیو پرز هم حاضر نشد مذاکراتی که با ریسینگ پوینت داشته رو رسانه ای کنه و گفته اینکارو نمیکنه و اصول حرفه ای رو رعایت کرده حالا این رو مقایسه کنید با راننده ای که سه روز قبل از شروع اولین مسابقه فصل گفت فراری نخواسته با من تمدید کنه و پیشنهادی درکار نبوده اتفاقا این حرکت در ورزش خیلی رایجه اما طرفداراش کلی داستان درست کردن

   • siamak

    2

    5

    بهرام جان ،
    بالاخره هرچی فکر کردم نتونستم متوجه بشم که چرا عدم تمدید یک قرارداد پایان یافته اینطور فیدبک منفی ایجاد کرد و تبدیل به یک تراژدی شد !
    به شخصه معتقدم که هیچ اتفاق عجیبی در اینمورد بوقوع نپیوست که باعث بحث و جدل و مرثیه خوانی باشه .
    همونطور که فراری عدم علاقه مندی خودشو در خصوص تمدید قرارداد اعلام کرد ، دقیقآ این حق برای فتل هم محفوظ بود تا در این مقطع به اطلاع تیم برسونه که تمایلی برای ادامه کار با آنها نداره . اگر اینطور بود آیا باز هم بازخورد خبر همین بود ؟
    اتفاقآ زیاد پیش آمده که انتقال و جابجائیهای ناخواسته مآلا به نفع اونی تموم شده که احساس غبن میکرده . شاید انتقال سب به ریسینگ پوینت شروعی دوباره برای شکوفائی و موفقیتش باشه ، یعنی همان چیزی که در فراری حداقل در کوتاه مدت برایش فراهم نبود . انشالله همینطور هم خواهد بود ، ولی درهر صورت به نظر این حقیر هیچ اتفاق غیر عرف و نا متداولی در این بین نیفتاده واین فقط اوندسته از علاقه مندان افراطی سب هستند که دوست دارند از یک امر معمول و متداول یک جریان دراماتیک خلق کنند !

 5. Behrooz

  3

  5

  با اینکه اصلا دل خوشی از وتل ندارم بخاطر چند باری که با همیل به مشکل خورد مخصوصا اون برخورد معروف تو باکو ولی خیلی خوشحال شدم تو فرمول یک موند و با این مسابقات رو برای ما جذاب تر میکنه ، نکته عجیب اینه که از این به بعد با موتور مرسدس رانندگی میکنه و حرف ها و مصاحبه هاش راجبه موتور سال اینده و مقایسش با موتور فراری دیدنی و شنیدنیه ، ناگفته نماند پارتی مود مرسدس روهم بالاخره کشف میکنه !

 6. amir salar 5

  2

  1

  واقعا دیگه دلیل انتقاد از این مصاحبه فتل رو متوجه نمیشم
  مگه فتل حرف بدی زده؟
  به وضع نابسامان فراری اشاره کرده و اینکه تیم راه اشتباهی رو رفته که به اینجا رسیده و اینم چیزیه که بینوتو و لکلرک بارها تو این فصل بهش اشاره کردن و فتل هم خودشو از تیم جدا ندونسته
  بعضیها بجای تیتر خوندن و کامنت نوشتن اگر متن کامل مصاحبه رو بخونن خیلی بهتره

  • siamak

   0

   0

   بعضیها هم اگر معانی کلمات و اشارات تلویحی اونرو بدرستی بفهمند ، یا اگر نمیدونند یادبگیرند ، خیلی بهتر میشد !

 7. امید نورمحمدی

  0

  0

  متن کامل مصاحبه خیلی بیشتره و توی ترجمه هم ممکنه برداشتها متفاوت باشه. سب اصلا چیزی درباره اینکه فراری لیاقتش همینه نگفته و از همه کاربران انتظار میره به متن اصلی و کامل مراجعه کنند…
  نکته دیگه که بارها به اون اشاره شده و کسی حاضر به شنیدنش نیست اینه که هیچکس به عدم تمدید قرارداد سب با فراری معترض نیست و نباید باشه. موضوع نحوه برخورد با سب و کذب گویی مدیر تیمه.
  فراری اعلام کرده بود که بعداز جلسات و صحبتهایی که با سب داشته هردو طرف به این نتیجه رسیدند که امکان ادامه همکاری وجود نداره! و این یک دروغ بزرگ بود. سب میگه تا پایان تمرینات پیشفصل هم از مدیر تیم درباره قرارداد سوال کرده و اون اطمینان داده که تمدید میشه. ولی بدون هیچ مذاکره ای بهش یک تلفن از یک ناکجا آبادی میشه و بهش میگن ما تمدید نمیکنیم و این باعث شوک شدنش میشه که سریع به مارکو زنگ میزنه و …
  دلیل این رفتار فراری این بوده که وقتی بهش بگن تمدید نمیکنیم که امکان پیدا کردن صندلی درست براش وجود نداشته باشه و ی جورایی بسمت بازنشسگی هولش دادند . و اینکه از جانب سب دروغ گفتند و هیچ جلسه ای هم برگزار نشده!
  دروفگویی به اذهان عمومی و خراب کردن آینده شغلی کاری بوده که مدیریت بظاهر زرنگ فراری میخواسته انجام بده. نسبت به کاری که فراری با سب کرده هنوز واکنشی از طرف سب نمیبینیم و فقط دنبال این میگردیم که از لابلای صحبتهاش یه چیزی دربیاریم بهش حمله کنیم!!!
  اگر هر راننده ای جای سب بود عکس العمل بسیار شدیدی نشون میداد. احتمالا صحبتهای اصلی سب در باره دوفصلی که با مدیریت جدید فراری کار کرده بعداز اتمام قرارداد منتشر خواهد شد.
  واکنش اهالی این رشته و نسبت به اینکار فراری خیلی خیلی بیشتر از یک جمله از یک مصاحبه بلند بوده و انتقادات تندی به فراری شده. صحبتهای ولنتینو روسی هم به اندازه کافی گویای ناراحتی یک اسطوره موتور اسپرت ایتالیایی هست و اونه که نیازی به تفسیر نداره.

دیدگاه خود را بیان کنید