فرمول یک ایران – پس از کناره گیری خانواده ویلیامز، تیم فرمول یک ویلیامز اعلام کرد که سایمون رابرتز فعلا مدیریت این تیم را بر عهده خواهد داشت.

در هفته گذشته اعلام شد که کلر ویلیامز، پس از گرندپری ایتالیا از سمت خودش در تیم فرمول یک ویلیامز کناره گیری خواهد کرد. به دنبال فروش این تیم به کمپانی آمریکایی دوریلتون کپیتال، کل خانواده ویلیامز تیم را ترک کرده اند.

پیش از گرندپری توسکان در موجلو، مالکان تیم ویلیامز اعلام کردند که رابرتز مدیریت تیم را برعهده خواهد داشت، اگرچه هنوز مشخص نیست که سایمون چه مدت این سمت را حفظ خواهد کرد.

رابرتز در اوایل سال جاری به عنوان مدیر عملیاتی به تیم ویلیامز پیوسته بود و پیش از این نیز همین سمت را در تیم مک لارن برعهده داشت. رابرتز گفت:

خوشحالم که در این دوره انتقال مالکیت، به عنوان مدیر تیم ویلیامز معرفی می شوم.

این یک دوره هیجان انگیز و جدیدی برای تیم بوده که من از حضور در آن هیجان زده ام. من منتظر چالش پیش رو هستم زیرا ما می خواهیم تیم را به رده های بالاتر سوق دهیم.

پس از جدایی بنیانگذار، سر فرانک ویلیامز و کلر ویلیامز، برای اولین بار در تاریخ، تیم دیگر تحت نظارت یکی از اعضای خانواده ویلیامز نخواهد بود.

مایک اودریسکول، مدیر بازرگانی تیم فرمول یک ویلیامز نیز اعلام بازنشستگی کرد و گفت:

این یکی از بزرگترین افتخارات زندگی من بوده و هست که بخشی از این تیم بزرگ بوده ام. من خوشحالم از اینکه نقش خودم را در تضمین کردن آینده بلند مدت این تیم بازی کردم و منتظر این هستم تا با متیو و تیمش کار کنم تا اطمینان حاصل کنم که انتقال خیلی راحت صورت می گیرد و بهترین مسیر برای موفقیت تیم در آینده ترسیم می شود.

16 دیدگاه

 1. Amir Bagheri 4️⃣4️⃣

  5

  1

  سایمون‌ رابرتز فعلا مدیریت این تیم را بر عهده خواهد داشت.
  حالا سایمون‌ رابرتز امام جمعه‌ی موقت شهر ویلیامز شده یا مدیر میمونه؟

  • Kenzo

   1

   0

   به احتمال زیاد موقت
   ولی چیزی ک پیشتر از همه توجه مو جلب کردن تو این متن اسم مدیر بازرگانی ویلیامز بود:
   مایک اودریسکول!
   برم به داچ و هوزیا بگم یه نقشه بریزن براش :))

 2. Mehryar Salehi

  6

  0

  بین افراد موجود، رابرتز بهترین گزینه برای ران کردن یک تیم هستش با توجه به سابقه ایی که تو مک لارن داشته…اما باید دید مدیر اصلی که احتمالا از فصل بعد قراره بیاد کی هستش.
  شایعات همچنان بیشتر اطراف لودون میچرخه.

 3. siamak

  5

  0

  شخم زدن ویلیامز استارت خورد .
  دلم برای فرانک که بنا به عشق و علاقه اش به این ورزش و تیمش حتی با ویلچر در گاراژ تیم حاضر میشد و کلر که اگرچه خیلی کاربلد نبود ، ولی نهایت سعیش رو برای پابرجائی تیم بکار میگرفت تنگ میشه …. ( ببخشید صحنه مجازی ملودرام خلق کردم ! )

  • Mehryar Salehi

   5

   0

   آره واقعا…هرچند فکر کنم کل این ایده یکجا فروختن، بیشتر علتش شرایط جسمانی فرانک باشه.سال قبل که بیشترش رو بستری بوده، الانم مدتهاست نمیومد به مسابقات، کسی که هرطور شده حداقل ریس های اروپایی رو حاضر میشد.
   فکر کنم اوضاعش اصلا خوب نیست…توی فروش تیم هم تنها کسی که نه مصاحبه ایی کرد نه چیزی از قولش نوشته شد، اصل کاری بود یعنی فرانک ویلیامز.

   بهرحال یه بخش جدیدی شروع شده.شاید روز اول که حرف یک موسسه سرمایه گذاری امریکایی بود، میشد گفت ظرف ۲-۳ سال اسم تیم محو میشه اما با این افرادی که پشت این موسسه هستن بعیده همچین اتفاقی بیافته.
   مک لارن هم بعد بروس مک لارن شد این عظمتی که الان داره.

  • Mahmood.ghaedi

   2

   0

   اقا سیامک دقیقا استارت مشکل از جایی خورد ک کسی ک اینکاره نبود گذاشتن مدیر ی تیم فرمول یک اونم تیمی مثل ویلیامز
   کلر سیعش کرد ولی واقعا کلر در حد مدیریت تیم ویلیامز بود؟

   • siamak

    3

    0

    صحیح میفرمائید محمودجان . ولی حتی کلر هم درکارش بدون مشکل نبود .
    حتمآ تصدیق میفرمائید که پابرجا ماندن یک تیم مستقل ، با سرمایه شخصی اونهم در مقابل تیمهای قدرتمندی با پشتوانه مالی و امکانات وسیع مثل مرسدس ، فراری ، رنو و … محدودیتهای بیشماری رو برای مدیریت ویلیامز ایجاد میکرد اگرچه معتقدم حتی در زمان زمامداری کلر ، باز مشورتها و ارائه راهکارها توسط خود سر فرانک انجام میشده و کلر به تنهائی مسئول همه بد و خوبهای تیم نبوده . ولی بهرحال این قانون بازار سرمایه است که سرمایه داران کوچکتر و ضعیفتر توسط سرمایه داران بزرگ بلعیدن میشن . علی الحال با نظرتون موافقم ، کلر فرد مناسبی برای مدیریت تیم نبود .

 4. ....kh:n....

  2

  0

  امیدوارم اسم تیم همیشه ویلیامز بمونه وهیچوقت تغییر نکنه…

 5. محمد

  0

  0

  اصلا کی هست سایمون رابرتز؟هرچی هست خدا کنه امتیاز بگیره ویلیامز با آقای سایمون

 6. siamak

  0

  0

  بلعیده میشن درست بود که اشتباهآ بلعیدن تایپ کردم .!

 7. Sina

  1

  2

  هر وقت کسی از داخل تیم سمتشو ول کرده اومده شده مدیر اون تیم میشه عین فراری

 8. siamak

  2

  0

  مهریار ،
  باتوجه به اینکه یه فن واقعی ویلیامزی و تقریبآ همه اخبار و رویدادهای ویلیامز رو دنبال میکنی ، حالا که مالکیت این تیم آمریکائی شده چقدر احتمال میدی تا در آینده ویلیامز بجای مرسدس از فورد ( کازورث ) موتور بگیره ؟ به نظرت این تغیر میتونه محتمل باشه ؟

  • Mehryar Salehi

   3

   0

   حداقل تا ۲۰۲۵ که بعیده همچین اتفاقی بیافته.
   کلی نشست گذاشتن با کارخانه های اتومبیل سازی برای تغییر قوانین سال ۲۰۲۲ و در نهایت مشخص شد که احتمال پیوستن یه کارخانه جدید خیلی پایینه و در نتیجه همین پلت فرم موتور تقریبا ثابت مونده تا ۵ سال دیگه.
   با توجه به هزینه بالای طراحی و تحقیق توسعه برای ساخت موتوری که قراره فقط ۳ سال استفاده بشه، بعیده سازنده جدیدی بیاد، مخصوصا با تجزبه فاجعه بار هوندا که دیرتر از بقیه اومد.

   قضیه برای کازورث از اینم دورتره چون سالهاست که دیگه متعلق به فورد نیست و ظاهرا الان توسط چمپ کار خریداری شده و امریکایی ها واقعا دورن به فرمولا وان…حداقل الان که هیچ لینک معناداری ندارن با این رشته.اونا اپن ویل های خودشون رو دارن و تمرکزشون همون رقابتهاست…باز شانس پورشه برای پیوستن بیشتر بود.

   درضمن اینطوری که گفته میشه، خانواده ایی که منابع مالی خرید تیم رو در اختیار دوریلتون قرار داده، یک خانواده انگلیسی هستن…فکر کنم بیشتر بشه صاحبان فعلی رو انگلیسی حساب کرد تا امریکایی.

   • siamak

    3

    0

    اوکی ، ممنون برای توضیحت . وقتی میآی خونمون که اطلاعات نمیدی ! مجبورم اینجا زیر زبونتو بکشم !!

   • Mehryar Salehi

    2

    0

    :)) اختیار دارین، اونجا که بیشتر سعی میکنم چیز یاد بگیرم حاج آقا!

  • Mahmood.ghaedi

   1

   0

   البته بستگی داره ب اینکه اجازه ورود ب سازنده جدید بدن یا نه
   ک فکر کنم ورود ی سازنده جدیدی خیلی سخت باشه فراری رنو هوندا و مرسدس تا جایی ک امکان ئاره فشار وارد میکنن ک سازنده جدیدی وارد نشه