فرمول یک ایرانلوئیس همیلون گفته است که به نظرش تلاش ردبول برای حذف پارتی مود در تعیین خط های فرمول یک “جالب” است.

فیا یک قانون جدید را به اجرا گذاشته است که در آن دیگر تیم ها اجازه تغییر حالت موتوری خود از زمان آغاز تعیین خط تا زمان آغاز مسابقه را ندارند.

هلموت مارکو اخیرا گفته بود که ردبول تمام تلاشش را کرد تا این قانون به تصویب برسد و اجرا شود. لوئیس همیلتون در مورد این قضیه گفت:

من این را کمی جالب میدانم. چون فیا گفته بود که این برای کنترل میزان استفاده از موتور یا چیزی شبیه به آن تصویب شده است. پس از ان ردبول آمد و گفت آن ها بودند که تلاش کردند این قانون اجرا شود. به همین دلیل دو دولیل کاملا متفاوت برای انجام این موضوع وجود دارد.

به نظر می رسد که در میان 10 ماشین فرمول یک، ماشین مرسدس بهترین عملکرد را در حالت موتوری تعیین خط داشته باشد و ردبول با این کار سعی کرده است که خودش را رقابتی تر کند. همیلتون گفته است که این تلاش ردبول برای از بین بردن پارتی مورد به نوعی یک “تعریف” است:

امیدوارم بچه ها در کارخانه این را به چشم تعریف و تمجید ببینند که چه کار فوق العاده ای با موتور انجام داده اند. ما به کارمان ادامه می دهیم تا در شرایط فعلی اوضاع را بهتر کنیم. من کنجکاوم که ببینم چه می شود.

در نهایت لوئیس همیلتون گفت که با وجود این تغییرات، راننده ها درگیری کمتری پشت فرمان دارند:

من به شخصه داشتن کنترل روی عمر ماشین را نوعی قدرت شخصی خودم در کنترل عمر موتور میدانستم تا موتور دوام بیشتری داشته باشد. اگر آن ها این را حذف کنند به معنی کمتر شدن نگرانی ما برای تعویض حالت های مختلف است.

همه احتمالا زمان از دست می‌دهند. اما شاید بعضی بیشتز از دیگران. هیچ کس دقیقا نمی داند. اما فکر نمی کنم که این برای ما مشکل ساز باشد.

10 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  15

  1

  اگه یه مقایسه داشته باشیم بین سرعت مسابقه ای و تعیین خط تیم های با موتور مرسدس به وضوح میشه فهمید که تیم های با موتور مرسدس به مراتب تو تعیین خط قوی تر هستن
  ریسینگ پوینت که قشنگ انگار یه ماشین دیگه میاره تو مسابقه چون خیلی نسبت به زمان های تعیین خطشون کندترن تو مسابقه

  همین اتفاق تو دو سال قبل برا فراری و تیم های با موتور فراری بود که تو تعیین خط خیلی سریعتر از مسابقه بودن و مشخص بود پارتی مود فراری از همه موتور های دیگه قوی تره

  در هر صورت با وجود این قانون بازم مرسدس دست بالاتر رو داره
  دیروز تو یکی از خبر ها اومد که مرسدس تو مسابقه اسپا رو مودهای پایین موتور دور میزده و حدود 0.7 ثانیه در دور میتونستن سریعتر برن ( که اگر یادتون باشه بوتاس که تحت فشار ورشتپن بود یهو فاصله 1.5 ثانیه رو کرد 7 ثانیه )

  ورشتپن برا قهرمانی جهان باید امیدوار به dnf شدن همیل باشه که با توجه به اینکه عملکرد موتور رو میخوان بیارن پایینتر این احتمال هم کمتر میشه ( از بوتاس هم که هیچ آبی گرم نمیشه )

 2. Mehrdad

  4

  0

  رو قهرمانی مرسدس بعیده تأثیر داشته باشه
  اما تیم دیگه رو کمی نزدیک میکنه
  همچنین فراری که عملا پارتی مود نداشت امسال و میتونه دوباره برگرده بین 10 راننده برتر

 3. م.یوسفوند

  3

  1

  فکر نمیکنم اتفاق خاصی بیفته چون مرسدس تو حالت مسابقه ایی اونقدر پاوریونیتش بهتره که عملا از یک الی دو مود پایینتر نسبت به تیم دوم استفاده می‌کنه واین موضوع رو بارها دیدیم بهرحال باید دید چی پیش میاد

 4. Amin

  5

  4

  بیشترین نفع از حذف مود تعیین خط رو
  فراری هاخواهند برد
  مرسدس تو سرعت مسابقه ای هم اختلاف چند دهمی داره و با اینکارو نمیشه جلوشو گرفت فقط دیگه نمی‌تونیم شاهد شکستن رکورد پیست ها باشیم

 5. امید نورمحمدی

  0

  0

  امروز همه دیدیم بدون پارتی مود هر دو راننده مرسدس بترتیب رکورد پیستو زدند!!! ولی ردبولها همونی بودند که انتظار میرفت. پرز هم مکان چهارمو گرفت پس تمام تخیلات ردبول و طرفدارهاشون و طرفدارهای فراری درباره پارتی مود مرسدس در حد تخیل باقی موند.
  مرسدس و راننده هاش انقدر قدر هستند که کسی باور نمیکنه در حالت عادی انقدر فاصله داشته باشند و همش دنبال یه چیزی توی مرسدس میگردند و هیچوقت هم هیچ چیزی پیدا نکردند .
  اما مثلا فراری با اون همه قدمت و تاریخ و افتخارات یه “نوآوری” یا تخلف میکنه که وقتی رو میشه دست به دامن تاد پسر و پدر و این و اون میشه که اعلام نکنند چکار کردند . با 50-60 اسب بخار اضافه هم نتونستند حتی یک نیمفصل با مرسدس رقابت کنند!!!

دیدگاه خود را بیان کنید