فرمول یک ایرانکارلوس ساینز می گوید که فراری باید موتور خود را برای فرمول یک 2021 بهبود دهد و همچنین به توانایی تیم آینده اش برای این کار اطمینان دارد.

فراری در 65 امین گرندپری فرمول یک بلژیک، یک مسابقه ناامید کننده را داشت و هر دو خودروی آنها خارج از محدوده امتیازات کار را تمام کردند. تنها نکته خوب فراری، شروع خوب چارلز لکلرک بود که آنهم طی چند دور تمامی رده های به دست آمده از دست رفت.

ساینز که خود به دلیل مشکل اگزوز در مسابقه اسپا شرکت نکرد، درباره وضعیت تیم ایتالیایی گفت:

واضح است که فراری در حال حاضر بیشتر از همه خوشحال نیست. فکر می کنم شما به وضوح می دیدید که چقدر آنها در تقلا بودند.

آنها همچنین با چسبندگی کلی ماشین مشکل داشتند، اما به طور کلی من می گویم که آنها نیاز به یک گام بسیار بزرگ در موتور آینده شان دارند.

فراری SF1000

فراری SF1000

کارلوس ساینز به فراری ایمان دارد…

با توجه به قوانین جدید و محدودیت توسعه پاوریونیت برای فرمول یک 2021، ممکن است که بهبود موتور برای فراری سخت باشد اما ساینز می گوید که تیم آینده اش قادر به انجام چنین کاری است:

من می دانم که چقدر انجام این کار سخت است زیرا توسعه موتور رنو چند سال طول کشید و برای هوندا حتی بیشتر بوده است.

اما این واقعیت که هوندا یا حداقل رنو نزدیک به مرسدس است نیز نشان می دهد که شما می توانید این کار را انجام دهید. اگر تیمی با امکانات، منابع و دانش موتوری بالا برای توسعه و بهبود باشد که بتواند چنین کاری را انجام دهد، آن تیم فراری است.

بنابراین من مطمئن هستم که اکنون آنها کاملاً برروی این موضوع کار می کنند و امیدوارم که وقتی به آنجا می روم، کمی پیشرفت کرده باشند و با هم بتوانیم گام بعدی را برداریم.

20 دیدگاه

 1. ّFerrari

  6

  5

  فراری به روزای اوجش بر میگرده
  حالا که کارلوس ساینز داریم و لکلرک دو تا جوون تشنه ی قهرمانی چه بهتر
  قرارداد ساینز ی ساله هست ؟!

 2. Danial

  8

  0

  بدبخت ساینز نه میتونه راحت انتقاد کنه نه میتونه بگه اقا من نمیااام
  مثل یه اعدامی میمونه که گفتن سال بعد کارت تمومه
  بوی کباب میومد فهمید …. داغ میکنن 🙂

 3. امیر یک مرسدس فن

  3

  1

  فکر کنم واقعا احساس خسران میکنه
  خدا به جوونی ساینز و لکرک رحم کنه

  سوال: چطور میشه ماشین فراری اینقدر ضعیف شه ییهویی؟!
  منطقی نیست اصلا
  حتی با دونستن اینکه از یه باگی در قانون استفاده کرده بودن گویا و موتور قوی ساخته بودن بازم دور از ذهنه اینقدر داغون بشن ییهو

  • ایرن

   0

   0

   به نظر تمام ضعف فراری موتور نیست. بلکه شاسی افتضاحه. شما یا باید در تنظیمات سرعت رو انتخاب کنی یا چسبندگی رو. ولی هیچوقت نمیتونی صرفا یکیشون رو، بلکه باید نسبتی از این دو رو انتخاب کرد. وقتی شاسی انقدر افتضاح باشه کن چسبندگی فاجعه بار ضعیف باشه مجبور میشی برای حداقل های چسبندگی هم که شده سرعت رو فدا کنی. شما اگه دقت کنی تا الان ندیدم راننده ها از قدرت موتور شکایت کنند. بلکه همیشه از چسبندگی و مشکلات در پیچ ها و عدم اعتماد به خودرو در پیچها شکایت شده. این نشون میده مشکل اصلی موتور نیست بلکه خود شاسی هست.

 4. Dr!fter

  3

  0

  جدا از بحث ضعف موتور فراری بنظر فاصله بین دنده‌ها برای جبرانش زیاد شده (هر دو راننده فراری در استارت خوب شتاب می‌گیرند) اما عملا ماشین در فاصله دنده‌های میانی تا سبک بشدت افت میکنه

 5. BAHRAM

  3

  0

  مصاحبه خوبی بود. فراری تایید کرده برای فصل بعد موتور بهینه و قویتر خواهد اورد موتور جدید روی داینو اعداد جالبی رو ثبت کرده و تا چندماه دیگه بیش از پیش پیشرفت خواهد کرد. امیدوارم فصل بعد فراری به همراه کارلوس ساینز و شارل لکلرک نتایج هیجان انگیزی رقم بزنه

  • AHMADREZA_F1

   5

   0

   اگه بتونه این ۱.۵ s رو جبران کنه باید ۱ثانیه هم روش بزاری چون مرسدس و ردبول و هوندا و رنو برای فراری صبر نمیکنن بهشون برسه و بعد پیشرانه قویتر رو آغاز کنن.
   نیاز به الکترو مغناطیس پلاس دارن تا چند تا رده بیشتر کسب کنن.

   • AHMADREZA_F1

    2

    0

    دوستون A FRARI LOWER هم گفته یک موتور عالی برای ۲۰۲۲ کنار گذاشتن!
    واقعا اینطوریه؟

 6. امید نورمحمدی

  3

  3

  چشم کارلوس جان. حتما برات ماشین قهرمانی درست میکنیم! شارل هم میزاریم کنار دستت که تو قهرمان بشی!!!
  فاصله فراری با سایرین خیلی زیاد شده و اگر اطلاع کاملی از فرمول 1 داشته باشید این فاصله به هر دلیلی که ایجاد شده یک شبه و یکساله پر نمیشه.
  مشکل فراری فنها اینه که فکر میکنند فقط فراری توی پیسته و سایرین نشستند تا اینا پیشرفت کنند!!! خیر اصلا اینجوریا نیست. مک لارن و ردبول و مرسدس و رنو هم از الان برای فصلشون دست بکار شدند. گذشت 40 سال پیش و الان دیگه روی صدم ثانیه ها هم حساب میکنند و کار میکنند. علم دیگه انحصاری نیست و فضای رسانه ای و فناوری اطلاعات اجازه انحصار به کسی نمیده…

 7. Mahmoud

  2

  0

  یک بار تحت مدیریت بینوتو فراری توی سنگاپور یه شگفتی رو ساخت. اما اگر موتورشون رو از 2018 به بعد از اون ایده استفاده کردن خب اون موقع آریوابنه مدیر بوده و نمیدونم که بینوتو چقدر نقش داشته در موتور. بااین حال با این گندی که بینوتو زده بازم دوست دارم امیدوار باشم با امید به اون شگفتی که بینوتو توی سنگاپور 2019 ایجاد کرد. به هر حال قطعا توی قوی ظاهر شدن فراری توی سنگاپور بینوتو نقش داشته…
  و البته که فراری امکانات لازم برای برگردوندن قضیه رو داره و اینکه صرفا قدرت موتور به حدی برسه که بشه کمبودش رو با شاسی جبران کرد رو فراری میتونه محقق کنه.
  درسته همیشه تا الان زیادی امیدوار بودیم اما چاره جز امیدوار بودن نیست!!

 8. ایرن

  0

  0

  به دو دلیل به نظرم مشکل از موتور نیست و از شاسی هست.
  اول اینکه پارسال بعد از بیانیه فیفا و ضعیف شدن خودروی فراری ،با اینکه فراری دیگه در حد مرسدس نبود اما هنوزم بهترین خودرو بعد از مرسدس ها بود. حتی اگه پیشرفت هم نکرده باشه دیگه باید در حد موتور پارسال در مسابقات انتهایی باشه…
  دوم اینکه تمام شکایت راننده ها از بالانس خودرو هست و تاحالا شکایت خاصی از قدرت موتور نداشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید