فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون می گوید که به جز راننده ها هیچ کسی نیست که پیرلی را برای ساختن تایرهای بهتر تحت فشار بگذارد. رومن گروژان مدیر انجمن رانندگان نیز اخیرا بیان کرده که این مسئله با این سازنده بررسی شده است.

در آخر هفته بلژیک از همیلتون پرسیده شد که چقدر او و دیگر رانندگان می توانند به پیرلی فشار وارد کنند که لوئیس گفت که رانندگان “پیوسته دارند در مورد بیش گرمایش تایرها انتقاد می کنند” که باعث می شود نمی توانند به طور مداوم در حالت سریع رانندگی کنند که خودش یک فاکتور مهم برای داشتن مسابقات نزدیک است:

وقتیکه در گذشته جنگ تایرها وجود داشت، خودروها سبک تر بودند. اما شما دو کمپانی داشتید که داشتند یکدیگر را تا حد ممکن تحت فشار قرار می دادند، در حال حاضر هیچکسی به جز ما پیرلی را تحت فشار قرار نمی دهد. اما ما باید خیلی مراقب باشیم تا پیرلی عصبانی نشود.

اما باید بحث هایمان سازنده باشد و با آنها بنشینیم و صحبت کنیم.وقتیکه ما به هدف قبلی نگاه می کنیم، اصلا در نزدیکی …هیچ ورودی از سمت راننده ها نبود و این چیزی نبود که ما برای سالهای پیاپی درخواست کرده بودیم و بنابراین، تلاش برای رسیدن به دلیل اصلی چیزی است که انجمن رانندگان در تلاش است که انجام دهد.

این یکی از دلایلی بود که من حین توافقنامه کنکورد به پاریس رفته بودم تا تلاش کنم به آنها کمک کنم و بگویم که ببینید رانندگان را دخیل کنید ما برخلاف شما کار نمی کنیم، ما هم بخشی از ورزش هستیم و می خواهیم کاری کنیم که با شکوه باشد به مانند همان کاری که شما می کنید.

من فکر می کنم که آنها در آن موقع خیلی خوب استقبال کرده بودند و الان فکر می کنم که آنها در تلاش هستند تا هدفی بهتر برای توافقنامه تایرها حاصل کنند.اما ما داریم به سالی وارد می شویم که هنوز هم تایرها، تایرهایی هستند که در سال گذشته مورد استفاده قرار گرفتند…

من شخصا دوست دارم که توقف های بیشتری را داشته باشم و فکر می کنم که مسابقات تک پیت استاپ خوب نیستند. تایرهای هایپرسافت که داشتیم بهترین تایر از لحاظ چسبندگی بودند، بنابراین ما این میزان چسبندگی را برای مدت بیشتری می خواهیم.

ما نمی خواهیم که دچار بیش گرمایش شویم و بنابراین می خواهیم که فشار بیاوریم و پوست خودروها را بکنیم و سعی کنیم که به رانندگان دیگر نزدیک شویم و مانورهایی را انجام دهیم که (در حال حاضر) چندین دور به طول می کشد تا صورت بگیرد.

در روز گذشته هم پس از انتقاد های زیاد که از طرف خود پیرلی و رانندگان صورت گرفته بود با توجه به اینکه تایرهای فعلی، تایرهای فصل 2019 هستند و قرار است که در سال بعد برای سومین سال متوالی مورد استفاده قرار بگیرند ولی خودروها در این میان از لحاظ ایرودینامیکی پیشرفته تر شدند از لحاظ ایمنی نگرانی هایی پیش آمده و نیاز به تغییراتی بود که تصمیم بر کاهش داونفورس تا یک حدی در سال 2021 گرفته شد.

7 دیدگاه

 1. Saeedreza

  6

  0

  از يه نظر تعداد پیت استاپ هر چقدر بیشتر باشه مسابقه جذابتر
  این نظر منه
  ولی کاش مثل گذشته دو تا کمپانی باشند که لاستیک های مسابقه رو تامین بکنن انتخابها جالب ميشه
  و پیش بینی مسابقات کمی ناممکن

 2. محمد

  3

  4

  طبیعیه همیلتون نگران باشه مرسدس سال به سال قویتر میشه وقتی لاستیک کیفیت سال گذشته رو داشته باشه خورندگیش بیشتر میشه

دیدگاه خود را بیان کنید