نیکو هالکنبرگ می‌گوید به دلیل لرزش های شدیدی که تایرهایش در اواخر گرندپری هفتادمین سالگرد فرمول یک برای او ایجاد کرده بودند، وی شک داشت که آنها تا آخر دوام می‌آوردند.

پس از تعیین خط عالی روز شنبه در پیست سیلورستون و بدست آوردن جایگاه سوم برای شروع مسابقه، به نظر می‌آمد پس‌ از دومین تعویض لاستیک وی به تایرهای هارد، راننده جایگزین تیم ریسینگ پوینت برای تمام کردن مسابقه بین پنج راننده برتر، راه همواری را در پیش دارد.

هالکنبرگ بخشی از مسابقه سریعتر از دو راننده مرسدس بود و در حال نزدیک شدن به چارلز لکلرکی بود که تنها یک پیت استاپ انجام داده بود، اما برای سومین بار به پیت آمد تا هشت دور باقی مانده از مسابقه‌اش را با یک ست تایر نو ادامه دهد. این باعث شد تا راننده آلمانی به رده هفتم سقوط کند و در رده بندی نهایی پشت الکساندر آلبون و همتیمی اش، یعنی لنس استرول قرار بگیرد.

ریسینگ پوینت اندکی پس‌ از پایان مسابقه گفت هالکنبرگ در آخرین دورهای استفاده از سومین ست لاستیک هایش به دلیل لرزش آنها در تقلا بوده، که جز یک پیت استاپ دیگر برای آنها چاره‌ای نذاشت.

نیکو هالکنبرگ ، ریسینگ پوینت - فرمول یک بریتانیا 2020

نیکو هالکنبرگ ، ریسینگ پوینت – فرمول یک بریتانیا 2020

دردسر لرزش تایرها برای نیکو هالکنبرگ

خود هالکنبرگ هم می‌گوید که با توجه به آن مشکل شک داشت تایرها می‌توانستند تا پایان مسابقه دوام بیاورند:

ما به نوعی مجبور شدیم تا لاستیک های خود را عوض کنیم. فکر می‌کنم چند تاول بزرگ روی هر دو تایر عقب داشتیم. لرزش در طی دو یا سه دور به سرعت از کنترل خارج شد، این خیلی سریع اتفاق افتاد.

من گمان نمی‌کنم تایرهایمان تا آخر دوام می‌آوردند. خیلی حیف شد. نیمه اول مسابقه بسیار تحت تسلط بود و خوب مدیریت شد. در نیمه دوم من از دومین ست تایرها استفاده می‌کردم، که حس یک ست متفاوت را داشتند، جنسشان متفاوت بود و در نهایت جواب ندادند.

این اولین مسابقه او از زمان آخرین حضورش در تیم رنو در فصل ۲۰۱۹ است. او به عنوان جایگزین سرجیو پرز نتوانست هفته قبل، مسابقه را به دلیل مشکل ماشینش شروع کند. هالکنبرگ تصدیق کرد که به پایان رساندن یک مسابقه کامل فرمول یک پس از مدتی طولانی، سخت بوده:

خوشبختانه این ماشین ها جای سر نزدیکی دارند و در نتیجه می‌توانستم مدت زیادی سرم را تکیه بدهم. کل بدن، ماهیچه های پشت، حتی برای ران و باسن هم صندلی اندکی تنگ است. قطعا فردا صبح کمی درد خواهم داشت.

این یک مسابقه آرام بود، هیچ جنگ و جدل بزرگی نبود، هیچ ماشین ایمنی‌ای نبود، اما در حقیقت شکرگزارم که اینگونه بود. من خوشحالم که خیلی پر جنب و جوش نبود، چون احتمالا همینگونه که بود کافی بود.

آیا نیکو در مسابقه بعد حضور خواهد داشت؟

هالکنبرگ برای گرندپری اسپانیا که هفته بعد برگزار خواهد شد هم در آماده باش خواهد بود اما تیم گفته که آنها ۹۹ درصد مطمئن هستند که سرجیو پرز قادر خواهد بود تا برگردد. هالکنبرگ در اینباره نیز گفت:

اگر بخواهم صادق باشم، هنوز کاملا نمیدانم. در طی چند روز آتی بیشتر خواهیم فهمید، و هرچه بیشتر به آخر هفته نزدیکتر شویم همه چیز واضح تر می‌شود.

من حدس می‌زنم که من حضور خواهم داشت تنها برای موقعیتی که او نتواند مسابقه بدهد. گمان می‌کنم آنجا خواهم بود تا دوباره جایگزین او بشوم. فکر کنم دوباره به یک تصمیم لحظه آخری در پنجشنبه خواهد کشید.

6 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید