فرمول یک ایرانوالتری بوتاس توانست تعیین خط 70مین سالگرد آغاز مسابقات فرمول یک را با پول پوزیشن به همراه مرسدس در سیلورستون بریتانیا جشن بگیرد.

بوتاس که پیش از آغاز گرندپری دوم بریتانیا، قراردادش را با مرسدس برای فصل 2021 فرمول یک تمدید کرده بود، پس از کسب خط یک استارت مسابقه گفت:

احساس خوبی دارد، من عاشق تعیین خط هستم، بخصوص وقتی که همه چیز خوب پیش می رود.

احساس خوبی است که از پول پوزیشن شروع کنم و تمام توانایی خودم و خودرو را بیرون بکشم. توانسته ایم اطلاعات بیشتری درباره ست آپ و تنظیم خودرو پیدا کنیم و من از پیشرفتی که داشتیم بسیار خوشحالم. باعث افتخار من است که با چنین خودروی شگفت انگیز و سریعی رانندگی کنم.

از آخر هفته گذشته تا اینجای کار ما روی هر چیزی که بتوانیم با آن خودرو را بهبود ببخشیم، کار کرده ایم. ما توانستیم در جهت درستی حرکت کنیم.

ذهنیت و هدف شروع مسابقه از پول پوزیشن فقط پیروزی بوده و قطعا رده خوبی برای استارت است. فکر می کنم که سرعت مسابقه ای خوبی دارم و سعی می کنم شروع خوبی مثل هفته گذشته داشته باشم.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس ، تیم مرسدس - فرمول یک بریتانیا 2020

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس ، تیم مرسدس – فرمول یک بریتانیا 2020

لوئیس همیلتون به اندازه والتری بوتاس سریع نبود

تعیین خط فوق العاده ای نبود. والتری در پایان کارش را خارق العاده انجام داد و برای من خیلی سریع بود و شایستگی کسب پول پوزیشن را داشت.

احتمالا این موضوع به من بستگی داشت که نتوانستم در پایان عملکرد کاملی داشته باشم. برای خود من، دور کاملی نبود. دور اولم خوب بود اما دومی نه خیلی.

برای نتیجه 1-2 تیم و همچنین رده عالی ریسینگ پوینت خوشحالم. کمی از لحاظ بالانس خودرو در تقلا بودم و جُفت و جور کردنش آسان نبود. دیدن اینکه اوضاع در مسابقه با ست آپ کمی متفاوت چطور پیش می رود، جالب خواهد بود.

مسابقه طولانی در پیش داریم و هر کاری می کنم تا این رفیقمان را شکست دهم.

6 دیدگاه

  1. ساعد

    1

    1

    خیلی خوبه که تو این شرایط که مسابقات یک طرفه شده یه رقیب برای همیلتون وجود داشته باشه از این جهت که هیجانی به مسابقات داده بوتاس واقعن دمش گرم.بنظر من باید قبول کنیم شکست همیلتون تو تعیین خط خانگی همیلتون کار ساده ای نیست.امیدوارم رقابت این دو در طول فصل ادامه داشته باشه.

دیدگاه خود را بیان کنید