فرمول یک ایراننیکو هالکنبرگ راننده آلمانی تیم ریسینگ پوینت اعتراف کرد که شگفت زده شده است که در رده سوم مرحله تعیین خط فرمول یک بریتانیا قرار گرفته و ترس این را داشته که با خروج از پیست به خودرویش آسیبی رسیده بود.

هالک که مسابقه هفته پیش را به دلیل مشکل پیش آمده برای موتورش از دست داده بود، دوباره در این هفته این شانس را پیدا کرد که به جای سرجیو پرز که به ویروس کرونا مبتلا شده بیاید و در خودروی ریسینگ پوینت رانندگی کند.

نیکو هالکنبرگ موفق شد که با یک عملکرد فوق العاده، پشت سر پسران مرسدس در رده سوم مرحله تعیین خط قرار بگیرد:

هفت هشت روز یا هرچند روزی که بود، دیوانه وار بود. هفته گذشته تمام آن انرژی بالای بازگشت و با انرژی پایین یکشنبه ترکیب شد و خیلی حس بدی بود. این آخر هفته مطمئنا من خیلی احساس بهتری را داشتم در خودرو و به مراتب بهتر آماده شده بودم.

مرحله تعیین خط هنوز کمی جای کار داشت. در مرحله دوم، خودم کار را برای خودم سخت کردم و کمی ترسیده بودم که به خودرو آسیبی رسانده بودم. سپس به مرحله سوم رسیدیم و کامل تمرکز کرده بودم و تمام چیزی که در توان داشتم را به میدان آوردم. از اینکه اینجا قرار گرفته ام کمی شگفت زده شده ام اما مطمئنا لبخند بزرگی روی چهره ام نقش بسته است.

نیکو اعتراف می کند که مسابقه به عنوان تستی برای تناسب اندامش به حساب می آید:

مطمئنا مسابقه با توجه به اینکه هفته پیش تجربه ای نداشتم و همینطور احساس لحظه شروع و همه چیزی که در جریان است را نداشتم و همه چیز هنوز با این خودرو برایم جدید است درد بیشتری را خواهد داشت.

اما ما هرکاری که از دستمان بربیاید را انجام خواهیم داد. من تلاش می کنم که سریع بیاموزم و خودرو را در جاییکه شایسته است قرار بگیرد قرار دهم.

هالک در مورد اینکه عملکرد خوبش احتمال به دست اوردن یک صندلی در فرمول یک در سال بعد را به او داده است گفته:

خب این فقط شنبه بود، همیشه این یکشنبه است که اهمیتی بیشتری را دارد. مطمئنا این نتیجه یکی از آن زیبایی های برجسته کوچک است اما هنوز وقت شادی از راه نرسیده است به این خاطر که فردا آن روز موعود است.

10 دیدگاه

 1. alireza_h

  3

  3

  کویات هم بعد تنزل درجه‌ش به تیم دوم، دیگه اون انگیزه لازم رو نداره! به نظرم معقول هست که سال دیگه ردبول بره سراغ هالکنبرگ برای تیم‌ اول کنار ورشتپن؛ آلبون هم بره کنار گسلی توو آلفاتاوری

  البته این به معنی بی لیاقتی یا ضعف کویات نیست! مسئله فقط مشکلات انگیزشی هست که کویات توو دو سال اخیر داشته؛ و گر نه کارنامه‌ش توو تیم اول ردبول نشون داده به مراتب سطح بالاتری از گسلی و آلبون داره…

 2. a Ferrari lover

  0

  0

  سید یه سوال داشتم چه بلایی سر پریما اومده اون هفته کلان 4 امتیاز امروزم 7 و8 البته بازم راننده اکادمی فراری مسابقه امروز رو برد ولی پریما اوضاعش انگار خوب نیست

 3. Amin

  2

  0

  مدیر های ردبول باید یه فکری برا هم تیمی مکس کنن،الان اختلافشون با تیم سوم زیاده برا همین زیاد درگیرش نیستن اما اگه فصل بعد چنتا تیم بتونن ردبول رو اذیت کنن و یا حتی ریسینگ بتونه با رعایت قانون رقابت کنه،به شدت ضرر خواهند کرد
  یه دوستی در مورد عملکرد آلبون گفته بود
  آلبون راننده مسابقش تا تک دور
  آخه داداش با اون ماشین تو بدترین حالت باید پنجم ششم بشه بعد آلبون تازه تو دور های آخر تو هوای تمیز دوتا فستست لپ میزنه و از دوتا ماشین کند سبقت میگیره و تو نظر شما میشه راننده مسابقه…؟!

دیدگاه خود را بیان کنید