موتو جی پی ایرانمارک مارکز، مدافع عنوان قهرمانی، روز دوشنبه سیزدهم مرداد، عمل جراحی دوم خود را برای جایگزینی صفحه پلاتینی بازوی خود انجام داد.

چندی پیش قهرمان اسپانیایی تیم رپسول هوندا دچار تصادفی در مسابقه خرز شد. مارکز به بیمارستان منتقل شد و اندکی بعد تحت عمل جراحی قرار گرفت. طبق گفته پزشک معالج وی، مارکز برای مسابقه اندلوزیا 2020 آماده نبود اما حضور او در محل مسابقات از تصمیم وی برای شرکت در مسابقه خبر می‌داد. مارک مارکز پس از شرکت در یک تمرین کوتاه و حضور در تعیین خط، به دلیل مساعد نبودن شرایطش از مسابقه اندلوزیا انصراف داد.

مارک مارکز ، رپسول هوندا ، موتوجی پی اسپانیا 2020

تصادف مارک مارکز در موتوجی‌پی اسپانیا 2020

مشکل در صفحه پلاتینی استفاده شده در بازوی مارک مارکز

صفحه پلاتینی نخستی که برای او استفاده شده بود به علت اضافه شدن نیرو زیاد به آن دچار مشکل شده بود. دکتر خاویر میر و تیم جراحی او این صفحه پلاتینی را جایگزین کردند و حالا مارکز باید 48 ساعت در بیمارستان بماند. دکتر خاویر درباره عمل مارکز گفت:

13 روز پیش مارک را عمل کردیم و او امروز بازهم به اتاق عمل آمد. اولین عمل او موفقیت آمیز بود اما چیزی که انتظارش را نداشتیم این بود که این صفحه به اندازه کافی برای تحمل نیروها موثر نبود و باعث بروز مشکل در آن شده بود.

پس امروز آنرا خارج کردیم و به روش جدیدی عمل ثابت سازی استخوان را انجام دادیم. طی این دوره زمانی او احساس درد نداشت و تمام توصیه های ما را رعایت کرده بود اما متاسفانه نیروی بیش از حد عامل ایجاد این مشکل شده است. حال باید 48 ساعت صبر کنیم تا زمان مورد نیاز برای ریکاوری را مشخص کنیم.

2 دیدگاه

 1. سانی

  4

  0

  همون موقع که اومد برای مسابقه دوم خرز گفتم چه کاریه اگر بدتر شد چی حالا این به کنار این دو مسابقه چک و اتریش فشار زیادی به بدن میاد اگر دوباره بخواد شرکت کنه شاید فصل رو از دست بده

 2. E46-M3

  1

  0

  متاسفانه ورزش حرفه ای این مشکلات و خطرها را داره،مخصوصا ورزشهای موتوری و در راس اون موتور سواری،مارکز باید چند هفته ای استراحت میکرد تا کاملا خوب شه و بعد شرکت میکرد

دیدگاه خود را بیان کنید