موتوجی پی ایرانولنتینو روسی می گوید که او برای ایجاد تغییراتی در ست آپ و تنظیمات موتور پیش از گرندپری اندلوزیا، باید بر سیاست یاماها غلبه می کرد، کاری که باعث شد پس از 17 مسابقه او دوباره بر روی سکو برگردد.

روسی مسابقه را از رده چهارم آغاز کرد و با جایگاه سومی، تکمیل کننده سکوی تمام یاماهایی در مسابقه دوم اسپانیا بود، سکویی که فابیو کوارتارارو از تیم اس آر تی یاماها در مکان نخست و هم تیمی روسی، ماوریک وینالس نیز در جایگاه دوم قرار گرفته بودند. این سکو پس از یک مسابقه ی نه چندان رقابتی در هفته گذشته و در همین پیست رقم خورد، مسابقه ای که در آن حتی موتورسوار ایتالیایی به دلیل مشکل موتوری از رقابت کنار رفته بود.

روسی درباره ی این موفقیت توضیح داد که او و سرمهندسش باید جناح های خاصی را برای تغییر ست آپ نسبت به وینالس و کوارتارارو در گاراژ یاماها متقاعد می کردند:

نه تنها مسابقه ی گذشته، بلکه تمام قسمت دوم فصل 2019 بسیار ناامید کننده بود. خیلی کند و در تقلا بودم اما این بار به روش دیگری کار کردم.

ما باید سخت کار می کردیم تا به یاماها فشار بیاوریم زیرا بعضی اوقات این چیزی سیاسی است. این یک مشکل سیاسی بود و ما می خواستیم موتور را تغییر دهیم و دست بردار هم نبودیم.

از صبح جمعه احساس بهتری دارم. با احترام این بار تیم به من خیلی کمک کرد، آنها به من موتور دیگری دادند و مانند دادن چراغی به من در شب سیاه بود.

ولنتینو روسی ، موتور یاماها - موتوجی پی اسپانیا 2020

ولنتینو روسی ، موتور یاماها – موتوجی پی اسپانیا 2020

یاماها فکر می کند که ولنتینو روسی باید مثل ماوریک و فابیو باشد…

وقتیکه شما همان موتور فابیو و ماوریک را در اختیار دارید و آنها می توانند خیلی سریع و قوی باشند، یاماها فکر می کند که من باید مثل آنها موتورسواری کنم.

اما آنها باید از من حمایت کنند، زیرا من امسال در تیم کارخانه ای هستم و سال آینده با پتروناس مسابقه خواهم داد، بنابراین آنها باید به من اعتماد کنند، شاید سریعتر از وینالس و کوارتارارو نباشم اما می توانم مسابقات خوبی را داشته باشم.

6 دیدگاه

 1. ALEX-ALBON

  3

  4

  مثل اینکه دکتر هم به درد سباستین گزفتار شده
  حمایت کامل تیم از جوونهایی که تازه به عرصه اومدند
  این ورزشهای موتوری واقعا سیاست زشتی داره.
  کنار زدن قهرمانانی که کمی پا ب سن گذاشتن با هر روشی.
  کافیه یه موتور شبیه ب همونی که زیر پای ماوریک و فابیو هست بدن به دکتر..

 2. get f... up SEB

  7

  0

  واقعا دمش گرم که از لحاظ ذهنی هنوز انقد امادس ولی فکر میکنم بدنش دیگه در حد کوارتارارو و وینیالس جواب نمیده.ولی بازم پرچمش بالاس خدایی یه حس دیگه داره وقتی روسی درحاله جنگه خدایی این مسابقه برا من یه چیز دیگه بود

 3. Karim

  0

  0

  چند سال که این مشکل رو داره مخصوصا فصل قبل.
  آخرش اگر اشتباه نکنم سرمهندس دوران اوجش رو واسه امسال آورد.
  یادمه مهتدس ها میکفتن تا دکتر رو میبینن فرار میکنن از دستش چون سخت کوشی بیشتری طلب میکرد.
  مدیریت هم که شمشیر از رو بسته واسش مخصوصا واسه تمدید.
  حیف روسی که سنش رفته بالا و صد حیف بابت اون تبانی سال 2015 مارکز با استعداد و خورخه لورنزو….
  مارکز رو فقط به همین دلیل دوست ندارم کسی با اینهمه استعداد……

دیدگاه خود را بیان کنید