فرمول یک ایران – کریستین هورنر، مدیر تیم فرمول یک ردبول، یکی از علت های موثر در تصادف مکس ورشتپن در پیش از آغاز مسابقه هفته گذشته مجارستان را فاش کرد.

دور پیش از رسیدن به خط استارت برای مکس خیلی گران تمام شد و او در پیچ 12 به دلیل وجود آب و روغن بر روی سطح پیست به دیواره پیست برخورد کرد. تیم موفق شد خودرو را دقایقی قبل از شروع مسابقه تعمیر کند. ورشتپن با رده دومی و فاصله انداختن بین مرسدس ها این تلاش تیم را ارزشمند کرد. کریستین گفت:

از مانیتور در حال تماشای دورش بودم و دیدم که پیچ شش/هفت را باز طی کرد. در تلاش بود تا مسیر با چسبندگی بالای پیست را پیدا کند و در حال همگام سازی دنده هشتم خود تا پیچ دوازدهم بود و برای این کار شما باید تخت گاز بروید.

پیست لغزنده تر از چیزی بود که او فکر می کرد و لاستیک نیز کاملا سرد بود. وقتی او به دیواره پیست برخورد کرد، هیچکس چنین صحنه ای را باور نمی کرد.

خوشبختانه او توانست موتور را روشن نگه داشته و از محل برخورد به خط استارت برگردد. ما مطمئن نبودیم که این آسیب چقدر جدی بوده و مجبور شدیم سریع تصمیم بگیریم که آیا او را به داخل پیت لین فرا بخوانیم یا خیر، اما ما تصمیم گرفتیم که او را به خط استارت بفرستیم تا ببینیم آیا می توانیم کاری انجام دهیم یا خیر که او نیز رده خود را از دست ندهد.

کریستین هورنر - مدیر تیم فرمول یک ردبول

کریستین هورنر – مدیر تیم فرمول یک ردبول

تمجید کریستین هورنر از مکانیک های ردبول

نکته جالب اینجاست که من در مورد این حادثه استرس نداشتم. احساس می کردم مکانیک های ما می توانند.

شما باید مثل یک نوازنده پیانو باشید تا بتوانید انگشتانتان را در فضایی تنگ مثل خودروهای فرمول یک قرار داده و کار کنید. مکانیک های تیم های دیگر بچه های ما را تشویق کردند. این نماد واقعی کار تیمی بود، همه ی بچه هایی که همزمان و هماهنگ مثل ساعت کار می کردند.

4 دیدگاه

 1. Danial

  18

  0

  واقعا کار مکانیک های ردبول عالی بود و باید حقیقت ها رو بدون تعصب گفت

 2. Ash

  2

  6

  دوس دارم اگه بجای مکس .فتل بود ضد فتل ها عکس العمل شون چی بودش

 3. Dr¡ft€r

  2

  1

  اگر این اتفاق برای یکی از فراری‌ها افتاده بود این مسابقه که هیچ به مسابقه بعدی هم نمی‌رسیدند
  #طنز

 4. ایرن

  2

  0

  مکانیک های تیمهای دیگر بچه های ما را تشویق کردند…
  این نشون دهنده ی روح رقابت در فرمول یکه. همه میدونستند که موفقیت مکانیک های ردبول یک برگ برنده برای کل فرمول یک هست و با این موفقیت کل فرمول یک میتونه کیفیت و توانایی فنی و مهندسی خودش رو به رخ دیگر رقابت ها و صنعت خودرو نشون بده. پس موفقیت مهندس های ردبول در اصل موفقیت کل فرمول یک به حساب میومده. به همین دلیل مکانیک های تیم های دیگه هم حتما از این اتفاق فارق از بحث رقابت، خوشحال و خردسند بودند.