فرمول یک ایرانکریستین هورنر مدیر تیم فرمول یک ردبول طی اظهار نظری بیان کرد که مکس ورشتپن خودش را در مجارستان نجات داده است.

دور گرم کردن برای مکس خیلی گران تمام شد و او در پیچ 12 به دلیل وجود آب و روغن در پیست به دیواره پیست برخورد کرد. او می خواست به مسابقه بپردازد که متوجه آسیب به بال جلو و بازوی چپ هدایت کننده فرمان شد. تیم موفق شد ماشین را ثانیه هایی قبل از شروع مسابقه تعمیر کند. ورشتپن با مقام دومی و فاصله انداختن بین مرسدس ها این تلاش تیم را ارزشمند کرد. به همین خاطر ردبول احساس می کند ارزش کار او نسبت به اشتباهش سنگینی بیشتری دارد. کریستین گفت:

او خودش را نجات داد. فکر کنم سه بار کنترل ماشین از دستش خارج شد. تصمیم خوبی گرفت که به سمت بیرون حرکت کند.

در پیچ 12 خیلی دیرهنگام به او اعلام کردیم که می تواند به پیست برود و او توانست بلافاصله خودرو را به مسیر پیست بازگرداند. مکس داشت به پیت لین می آمد جون فکر می کرد کار تمام شده است اما از تلویزیون دیدیم آسیب از کدام قسمت است و گفتیم به پیست برود.

مکانیک های تیم کار خارق‌العاده ای انجام دادند چراکه حالت عادی این تعمیر یک ساعت و نیم طول می کشد اما آنها 20 دقیقه ای انجامش دادند. 25 ثانیه مانده به مسابقه کار تمام شد. دیدن این افراد هنگام کار شیرین و لذت بخش بود.

او ادامه داد:

مکانیک ها و افراد تیم علاوه بر این موضوع، تمام شب را تا جمعه کار می کردند و ما لبه در پرتگاه قرار داشتیم و اوضاع خوب نبود. اگر شب قبل از مسابقه به من می گفتید که دوم می شویم و بین دو مرسدس فاصله می اندازیم دست شما را گاز می گرفتم.

برای الکس هم مسابقه عالی بود و از سیزدهم به پنجم رسید.

الکساندر آلبون و مکس ورشتپن

الکساندر آلبون و مکس ورشتپن

فاصله مرسدس و ردبول زیاد نیست…

مرسدس بازهم پیروز شد و همچنان بی رقیب است اما هورنر فکر می کند فاصله آنها با مرسدس زیاد نیست و می توانند به آنها برسند. او ادامه داد:

از جهت استراتژیکی شرایط خوبی داریم و تهاجمی عمل می کنیم. ماشین در شرایط بهتری قرار دارد. مشکلاتی داریم و آپدیت هایمان خوب کار نکردند اما اکنون اطلاعات زیادی داریم که باید بررسی کنیم.

اکنون دو هفته وقت داریم تا این اطلاعات را برای سیلوراستون بکار ببریم. در بخش هایی از پیست از مرسدس بهتریم اما در بخش هایی زمان زیادی را از دست می دهیم. در مسابقه این مسائل با هم مخلوط می شوند ولی باید بهتر شویم.

در پیش فصل خیلی خوب بودیم و ماشین شرایط مطلوبی داشت. این را می توانید از زمان هایمان بفهمید. مشکلاتی در این پیست داشتیم اما آنها خیلی مقتدر بودند. اینجا پیستی بود که همیشه در آن قوی بودیم.

اساسا ماشین خوبی داریم اما باید سریعا همه چیز را برگردانیم تا رانندگانمان بتوانند نتایج مطلوب بگیرند.

ردبول همچنین در خطر برای گرفتن پنالتی به منظور خشک کردن محل قرار گیری ماشین آلبون با دمنده های بزرگی بود که از جهت قانونی ممنوع است اما کریستین از این موضوع نگران نبود و گفت:

دمنده های بزرگ برای خنک کردن مجراهای داغ ماشین بود تا خنک شوند اما بعضی ها شکایت کردند که به نظر من مشخص بود آنجا خیلی خیس است.

10 دیدگاه

 1. AHMADREZA_F1

  4

  1

  فکر نکنم ردبول بتونه بریتانیا رو مثل مرسدسی که اتریش رو تصاحب کرد دست بالا رو داشته باشه!
  راستی کسی میدونه لوییس تو سیلورستون چند بار برنده شده؟

 2. Amin

  4

  5

  قدرت مرسدس بیشتر از اینیه که داره نشون میده
  قدرت واقعیش پنج شش دور بعد از سیفتی کار اتریش تو ریس اول بود که لوییز و بوتاس با هم رقابت میکردن،مرسدس فیتیله رو یکم کشیده پایین!

 3. ALEX-ALBON

  5

  1

  من که با اون تعیین خط فاجعه ای که ردبول داشت امید زیادی به مکس و آلکس نداشتم اما واقعا بااین رتبه هایی که ورسشتفن وآلبون بدست آوردن اونم با اون مک لارن وحشتناک و راننده های ترسناکش و اون مرسدس صورتی -به مکانیکهای ردبول ایمان آوردم. دست مریزاد. پیتهام که همه زیر 3 ثانیه بود ردبول.

 4. پویا اردلان

  1

  1

  شخص دیگری هم بغیر از مکس این بلا سرش امد در ان نقطه ؟؟؟ در مورد روغن جناب هورنر گویا فراموش کردن که روغن ها را با اون پودر تقریبا پوشاندن و بی اثر کردن.

 5. Abbas

  3

  2

  ردبول بدون راننده دوم قوی بجایی نمیرسه،همه تیمها پیشرفت میکنن ولی ردبول پسرفت مخصوصا با وجود آلبون ک بسیار ضعیفِ

  • Ali-seb-max

   4

   0

   من خودم هم فکر میکردم آلبون خیلی ضعیف باشه ولی واقعا اینطور نیست. تو تعیین خط مجارستان هر دو ردبول خیلی خراب کردن اما انگار ماشین مشکل داشته، تو مسابقه هم که ورستپن تا لحظه آخر جنگید و دوم شد، آلبون هم از رده 13 به 5 رسید که واقعا خوبه

دیدگاه خود را بیان کنید