فرمول یک ایران – جایگاه نهم، پایان تلخ کارلوس ساینز و مک لارن در راند دوم فصل 2020 بود. در روزی که مرد اسپانیایی مک لارن توانسته بود با عملکرد خوب خود در دور تعیین خط جایگاه سوم گرید را از آن خود کند، یک پیت استاپ کند تمام معادلات ساینز را بهم زد.

ساینز در شنبه ی بارانی پیست ردبول رینگ اتریش عملکرد خوبی از خود نشان داد و توانست سومین دور سریع را در جدول تعیین خط به نام خود ثبت کند. با این حال، در بعد از ظهر آفتابی روز یکشنبه عملکرد او در مقایسه با برخی از رانندگان پشت سرش ضعیف تر بود. در همان دور های ابتدایی مسابقه شاهد آن بودیم که والتری بوتاس و الکساند آلبون به سرعت از او پیشی گرفتند تا ساینز به رده ی پنجم سقوط کند.

سپس در اولین توقفش برای تعویض لاستیک در دور سی و دوم، راننده ی اسپانیایی تقریبا 7.2 ثانیه در پیت استاپ زمان از دست داد؛ و در نهایت پس از بازگشت به پیست تا رده ی 13 سقوط کرد. در 39 دور باقی مانده ساینز توانست جایگاهش را بهبود دهد و مسابقه را در رده ی نهم به پایان برساند، اما این نتیجه ی دلخواه راننده ی فصل بعد فراری نبود.

کارلوس ساینز را در زمان اشتباه به پیست برگرداندیم

کمی پس از پایان مسابقه آندریاس سیدل از کارلوس ساینز و طرفداران مک لارن بابت اشتباه مکانیک های این تیم در زمان تعویض لاستیک، عذرخواهی کرده. سیدل، مدیر تیم مک لارن اظهار داشت:

ما در طول مسابقه و به خصوص در مدت حضور ماشین کارلوس در پیت استاپ کمی ناهماهنگ بودیم و این باعث شد او را از روند مسابقه عقب بندازیم.

ما کارلوس را در زمان اشتباه به پیست برگرداندیم؛ درست در شرایطی که ترافیک سنگینی در پیست وجود داشت. جایی که لاستیک هایش به دلیل هوای کثیف خودرو های پیش رو خراب می شد. بدیهی است که او هیچ فرصتی برای جنگیدن و پس گرفتن جایگاهش نداشت. من از این بابت متاسفم.

وی ادامه داد:

من می‌خواهم از او عذرخواهی کنم؛ چرا که ما کار خود را به درستی انجام ندادیم. وظیفه ما به عنوان یک تیم این است که اطمینان حاصل کنیم، هر دو راننده همیشه فرصت های برابری در پیست داشته باشند تا بتوانند در مسابقه با دیگر رانندگان مبارزه کنند. ما این مشکل را در تیم تحلیل خواهیم کرد. کاملا روشن است که باید از تکرار مجدد آن جلوگیری کنیم.

اما ساینز علی رقم تمام اشتباهات باز هم مسابقه را به سود مک لارن به پایان رساند.

لندو نوریس و کارلوس ساینز - مک لارن 2019

لندو نوریس و کارلوس ساینز

مشخص بود لندو نوریس سرعت بیشتری دارد…

از طرفی لندو نوریس که مسابقه را از جایگاه پایین تری نسبت به ساینز شروع کرده و به وضوح سریع تر از هم تیمی خود بود، با یک دستور تیمی زودتر به پیت استاپ فراخوانده شد. نوریس در ادامه پس از پشت سر گذاشتن دنیل ریکاردو و لنس استرول در دور های پایانی حمله به سرجیو پرز را آغاز کرد و سرانجام پس از عبور از راننده ی مکزیکی تیم ریسینگ پوینت موفق شد تا مسابقه را در جایگاه پنجم به پایان برساند.

سیدل افزود:

متأسفانه بعد از اینكه كارلوس مجبور شد به خاطر اشتباه تیم، لاستیک های خود را در ترافیك سنگین اتومبیل های پیش رویش از دست بدهد، مشخص بود كه لندو با داشتن تایرهای بهتر، سرعت و شتاب بیشتری نسبت به او دارد.

ساینز در دور های پایانی مجددا به پیت استاپ آمد تا بتواند با لاستیک های سافت نو، یک امتیاز سریع ترین دور مسابقه را به دست آورد. راننده ی اسپانیایی مک لارن در پایان گرندپری دوم اتریش با بدست آوردن 13 امتیاز در رده ی هفتم جدول قهرمانی و پایین تر از هم تیمی خود قرار دارد و لندو نوریس نیز با 26 امتیاز در رده ی سوم جدول قرار گرفته است.

7 دیدگاه

 1. siamak

  5

  3

  چیز عجیبی نیست ، با توجه به اینکه ساینز آخرین فصل حضورش در مک لارنه ، کاملا طبیعیه که تیم راننده ماندگارش رو بهتر ساپورت کنه . البته در اینکه انصافآ نوریس هم بسیار آماده و مستعد نشون داده نباید شک کرد .

  • |ZXE-LECLERC16|

   4

   2

   درسته
   به نظر من هم ساینز شل کرده یه کمی

 2. akbar

  7

  3

  همین که مکلارن با این ادبیات راجب راننده هاش صحبت میکنه ، کلی تو روحیه ی رانندهاش و فشار روشون تاثیر داره
  حالا اگه فراری بود نه تنها اشکال خودشو نمی‌پذیرفت بلکه فشار رو مینداخت گردن رانندش(البته بیشتر از راننده منظورم فتل هست)

 3. ALEX-ALBON

  0

  0

  سیذل: من می‌خواهم از او عذرخواهی کنم؛ چرا که ما کار خود را به درستی انجام ندادیم. وظیفه ما به عنوان یک تیم این است که اطمینان حاصل کنیم، هر دو راننده همیشه فرصت های برابری در پیست داشته باشند تا بتوانند در مسابقه با دیگر رانندگان مبارزه کنند
  مقایسه کنید با مصاحبه هایی که بینوتو بعداز پیت استاپای بالای5-6 ثانیه ای که برای فتل 2019 انجام میدادن تا متوجه بشین داستان و.
  وقتی فراری تصمیم بگیره کسی رو از چشم بندازه نگاه نمیکنه اون شخص قهرمان4 دوره ف1 یا 6 دوره یا لکلرک باشه..
  فراریه ____ .

 4. امید نورمحمدی

  4

  3

  چی شده پیت استاپهای ساینز انقدر مهم شده؟ سه فصب پیت استاپهای فاجعه بار سب اتفاق افتاد و ما گفتیم و نوشتیم ولی کسی توجهی نکرد که هیچ حتی معترض هم شدند که چرا انقدر تکرار میکنی ولی این یدونه پیت استاپ انقدر مهم شده!!!
  نوریس توی دو مسابقه اول فصل در تمام زمینه ها از ساینز بهتر بود و سریعتر و باهوشتر عمل کرد. بخصوص توی مسابقه دوم که کارش عالی بود و نشون داد لیاقتش خیلی بیشتر از چیزیه که تا الان بدست آورده.
  نوریس یک پدیده واقعیه و اگر همینگونه ادامه بده بدون شک جایگاه قهرمانی جهان هم براش خیلی زود قابل دسترس میشه. شاید حتی زودتر از رانندگان پر مدعا و پارتی دار …

 5. Mahmood.ghaedi

  1

  0

  ای کاش فراریها اینو یاد بگیرن ک معذرت خواهی کنن وقتی ی گندی میزنن و اشتباهاشون قبول کنن