Register

2 + 19 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – جوجیو نودا چهارده ساله ژاپنی چندین سال است که دنیای مسابقات اتومبیلرانی را به خودش معطوف کرده و همگان پیگیر فعالیت های وی هستند و پس از موفقیت که دیروز در مسابقه فرمول چهار به دست آورد ما نیز خواستیم که از این استعداد فوق العاده رانندگی صحبت و او را به شما معرفی کنیم.

جوجیو نودا یک دختر ژاپنی می باشد که به رانندگی در مسابقات اتومبیلرانی روی آورده و توجهات زیادی را پس از شکستن رکورد پیست اوکایاما با خودروی فرمولا چهار جلب کرد و همینطور پس از آن به واسطه اینکه یک راننده حرفه ای به نام یان ماردنبرو ویدیویی از این دختر ژاپنی که در حال رانندگی با خودروی فرمول سه آن هم در سن 11 سالگی بود سر و صدای زیادی به پا کرده است.

این چیزها آنچنان امار قدرتمندی به حساب نمی آیند اما اینکه این دختر موفق شده است در سن 11 سالگی بتواند به این چیزها برسد یک مسئله مهم و شگفت انگیز می باشد.

دختران زیادی تا به الان موفق نشده اند که به فرمول یک وارد شوند و مسئله تامین بودجه برایشان چیز سختی به حساب می امد اما برای جوجیو نودا این مسئله آنچنان بزرگ نیست.
پدر او، هِدِکی نودا که یک راننده حرفه ای اتومبیلرانی بوده و دستاورد های زیادی دارد و حتی به فرمول یک نیز راه پیدا کرده بود، می باشد. البته هدکی آنچنان راننده موفقی نبود و ما با او کاری نداریم و می خواهیم بدانیم که آیا دخترش می تواند راننده خوبی باشد یا نه.

جوجیو نودا

جوجیو نودا

جوجیو در سن سه سالگی سوار بر خودروی کارتینگ شد و در هر رقابتی که حاضر شد پس از آن، به پیروزی و قهرمانی رسید که قفسه های اتاق وی دیگر جایی برای مدال های دیگر ندارند.

البته یک نکته ای وجود دارد، جوجیو تا به الان رقابت های بین المللی آنچنانی را نداشته است و اگر ما به استعدادهای اخیری که به فرمول یک وارد شده اند به مانند چارلز لکلرک، آنتونیو جیوویناتزی، لندو نوریس، جورج راسل، الکس البون نگاه کنیم متوجه می شویم که آنها مسابقات بین المللی زیادی را در همان سنین 11 12 سالگی داشته اند.

در سال 2016 او در خودروی فرمول چهار که توسط آکادمی رانندگی پدرش یعنی نودا ریسینگ آکادمی تدارک دیده شده بود نشست و در پیست اوکایاما با آن رانندگی کرد.

وقتیکه جوجیو نودا به سن 10 سالگی رسید توانست رکورد دور ثبت شده با خودروی فرمول چهار در این دور را که توسط شینتارو کاواباتا 1:33.7 ثبت شده بود را تقریبا یک ثانیه کاهش دهد و به زمان 1.32.8 ثانیه برساند.

سال بعد، ناگهان یک ویدیویی در شبکه اجتماعی توییتر و در صفحه راننده حرفه ای به نام یان ماردنبرو منتشر شد که در آن جوجیو 11 ساله در حال رانندگی با خودروی فرمول سه بود.

چندین سال آنچنان خبری نشد از این نوجوان ژاپنی، اما خبر حضور او در مسابقات فرمول چهار فصل 2020 دانمارک چند وقته بعد در همه جا منتشر شد.

او دیروز در اولین مسابقه این فصل، پول پوزیشن و پیروزی مسابقه را به دست آورد و کاملا مهارت رانندگی خودش را نسبت به شرکت کننده های دیگر نشان داد.

حال جوجیو نودا باید تلاش کند که روند موفقیت های خودش را در یک حالت پایدار نگه دارد تا بتواند امیدی برای ورود و رقابت کردن در فرمول یک داشته باشد.

تجربه های شکست سوزی ولف و سیمونا دی سیلوسترو باید برای او درس خوبی باشد. تاتیانا کالدرون و کارمن جوردا نیز از رانندگانی بودند که امیدهای خیلی زیادی حول آنها شکل گرفت اما واقعا از لحاظ عملکردی بسیار ضعیف بودند و اصلا به چشم نمی آمدند.

حال باید دید که آیا جوجیو نودا می تواند مکس ورشتپن بعدی فرمول یک باشد یا دوباره یک پروژه شکست خورده دیگر؟!

4 دیدگاه

 1. shian

  2

  1

  امیدوارم اگه راننده ی خوبیه وارد فرمول یک بشه ولی همین که نیومده داره با مکس مقایسه میشه، نشون چقدر فشار روشه

 2. Sohrab

  2

  2

  ادمین های محترم
  چرا وقتی ی فردی توهین میکنه کامنتش تایید میشه ولی جواب همون فرد با ادبیات خودش میدی تایید نمیشه یا دیر تایید نمیشه
  سید ی فکری بحال این موضوع کن ی سری ها نیاز پاسخ بگیرن تا از توهم در بیان

 3. salaherudite

  2

  1

  واقعا چرا تا حالا زنی تو فرمول یک نبوده ؟؟؟ یا بوده من مطلع نیستم ؟؟
  آیا قانونی چیزی جلو این مسئله وایساده یا تیم ها به دلایل اقتصادی یا چیز دیگری ، زنان رو قبول نکردن به عنوان راننده ؟؟؟

 4. EnzO

  1

  1

  عجب چرا پایم مارو ثبت نمیکنید مشکلش چی هست؟

  ادمین:

  پیام شما ممکنه باعث ناراحتی مخاطبان بانوان مسابقات اتومبیلرانی بشه و تایید نشد.