فرمول یک ایران – مدیر مسابقه ای فرمول یک، راس براون بیان کرده است که به خاطر تاخیر پیش آمده بابت شیوع ویروس کرونا، به احتمال زیاد فصل 2020 فرمول یک در اروپا شروع و محتملا پشت درب های بسته برگزار خواهد شد.

براون بیان کرد که فرمول یک می خواهد که هر چه زودتر مسابقات را برگزار کند تا چیزی باشد که در این شرایط سخت منجر به سرگرمی طرفداران شود، حتی اگر به این معنا باشد که برخی از رویداد های اولیه بدون حضور طرفداران برگزار شود.

سفر کردن برای تیم ها و برای هرکسی که در (مسابقات) حضور می یابد یکی از بزرگترین مشکلات پیش رو می باشد. نظر ما این است که احتمالا اولین مسابقه یک مسابقه اروپایی باشد و حتی می توان یک رویدادی پشت درب های بسته باشد.

ما می توانیم یک محیط کاملا بسته ای را داشته باشیم، محیطی که تیم ها به صورت چارتری وارد شوند و ما آنها را به پیست بیاوریم و مطمئن شویم که همه آنها تست شده اند و هیچ ریسکی برای کسی در کار نیست. ما یک مسابقه بدون تماشاگر را خواهیم داشت.

چیز خوبی نیست ولی بهتر از هیچی است. ما باید به خاطر داشته باشیم که میلیون ها نفر هستند که این ورزش را دنبال می کنند و الان در خانه ها نشسته اند. خیلی از آنها ایزوله شده هستند و اگر توانایی این وجود داشته باشد که ورزش را زنده نگه داریم و مردم را سرگرم کنیم، یک پاداش فوق العاده ای در این شرایطی که داریم را به همراه دارد.

ولی ما نمی توانیم روی کسی ریسک کنیم. ما داریم به یک ساختار سازماندهی شده ای نگاه می اندازیم که به ما زودترین شروع را می دهد. هیچ دلیلی ندارد که ما بخواهیم یک شروعی را داشته باشیم و دوباره برای مدتی متوقف شویم.

احتمالا هم (این مسابقه) در اروپا خواهد بود. تصور می شود که این رویداد می تواند یک رویدادی پشت درب های بسته باشد.

استارت مسابقه فرمول یک اسپانیا 2019

استارت مسابقه اسپانیا 2019

تقویم 19 یا 18 مسابقه ای برای فرمول یک 2020

اگر در ماه جولای مسابقات از سر گرفته شود، امکان برگزاری 19 مسابقه وجود دارد! براون گفته است که امکان دارد که یک تقویم با 18 الی 19 مسابقه را داشته باشیم اگر که در ماه جولای مسابقه دادن را شروع کنیم و چند سری مسابقات سه تایی پشت سر هم داشته باشیم به همراه یک هفته استراحت؛ می توانیم چنین کاری را عملی کنیم:

با توجه به فیا، هشت مسابقه حداقل تعدادیست که ما می توانیم برای رقابت قهرمانی جهان داشته باشیم. ما با شروع در ماه اکتبر می توانیم 8 مسابقه را داشته باشیم. اگر که می خواهید بدترین شرایط را در نظر بگیرید، ماه اکتبر شروع مسابقات می باشد.

اما باز هم همیشه احتمال ورود به فصل بعد امکان دارد. این مسئله مشخص شده، آیا ما می توانیم با پایان فصل همچنان در ماه ژانویه باشیم؟ همانطور که می بینید پیچیدگی های زیادی با این مورد وجود دارد.

اگر که ما از ابتدای ماه جولای مسابقات را شروع کنیم، می توانیم در فصل 19 مسابقه را برگزار کنیم. (این مسئله) سخت خواهد بود، سه مسابقه پشت سر هم، یک هفته استراحت، سه مسابقه پشت سر هم و دوباره یک هفته استراحت.

ما به تمام لجستیک نگاه کردیم و فکر می کنیم که اگر در ابتدای ماه جولای فصل را شروع کنیم، می توانیم 18 الی 19 مسابقه را برگزار کنیم. انتخاب بین این دو عدد است.

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک - فرمول یک اسپانیا 2019

لوئیس همیلتون و چارلز لکلرک – اسپانیا 2019

مسابقه دو روزه

آخر هفته های دوروزه نیز امکان پذیر است. مدیران فرمول یک و برگزار کننده های مسابقات به گرندپری های دو روزه برای کم کردن فشار در این تقویم فشرده احتمالی مسابقات فکر می کنند:

ما شاید چند مسابقات دو روزه را داشته باشیم تا نیاز های لجستیکی خودمان را برطرف کنیم. برای مثال، چین می تواند یک مسابقه دو روزه باشد اگر که ما بخواهیم برگزارش کنیم.

به این خاطر که، به آنجا برویم و از آنجا به رویداد بعدی که طرحش را داریم بخواهیم برویم، می تواند به راحتی یک مسابقه دو روزه باشد.

9 دیدگاه

 1. ایلیا توسلی

  0

  0

  ایول ……. نمی دونم درستش اینه که آدم خوشحال باشه یا اینکه نگران .. از یه طرف بالاخره فرمول یک برگزار میشه که حداقل تو این بدبختی دلمونُ شاد می کنه … از یه طرف دیگه خطر درگیر شدن راننده ها و اعضای تیم ها با کرونا هنوز وجود داره .. ولی امیدوارم یجوری برگزاری ممکن بشه ، واسه ما مردم ایران که با تماشاگر یا بدون تماشاگر فرقی نمی کنه ، آخرش هم باید از تو خونه نگاه کنیم …

 2. ....kh:n....

  2

  0

  من بیشتر از هر چیزی میخوام عملکرد ماشینها را ببینم.
  کلی علامت سوال توی سرمه.؟؟؟
  آیا فراری پنهان کاری کرده؟
  آیا ردبول از مرسدس جلو تره؟
  آیا وتل قرارداد جدید میبنده با فراری؟
  آیا وستپن میتونه قهرمانی را از همیلتون بگیره؟
  آیا…………
  لعنت به هرچی آدم خفاش خور ومورچه خوار خور….

 3. Ali seb

  1

  0

  الان که اوایل آوریل هست یعنی طبق گفته آقای براون حداقل 3 ماه دیگه برای دیدن فرمول 1 باید صبر کنیم
  ولی این که گفته مسابقات از گرندپری های اروپایی شروع میشه خیلی عجیبه الان وضعیت بیماری اونجا خیلی بده
  اگه میشد زمان مسابقات تغییر بدن و گرندپری هایی که تو کشور هایی که شیوع کمتری دارن (سنگاپور، آذربایجان و…) برگزار میشه بیارن جای گرندپری های اروپایی بهتر میشد

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   با درود. حرفت درسته علی جان بشرطی که سنگاپور و بخصوص آذربایجان تعداد بیمارانشونو درست اعلام کرده باشند یا در پیداکردن افراد بیمارشون موفق بوده باشن.

 4. ayyub#5

  0

  0

  بنظرم حداقل برای مایی که در هر صورت امکان حضور رو بعنوان تماشاگر نداریم، برگزاری و پخش شدن مسابقات خیلی خوبه:))
  ما که میخوایم از مسابقه لذت ببریم، خیلی ام به حضور تماشاگرا وابستگی نداریم، پس امیدوارم عملی بشه

 5. mahyar

  1

  0

  خوب با توجه به اطلاعاتی که توی وبسایت هایی که آمار کورونا رو به صورت آنلاین نشون میدن من رفتم دیدم اکثر کشور ها . اون 10 -12 تا کشور اولی دارن به نقطه پیک بیماری نزدیک میشن .
  ایران هم طبق همین آمار پیک بیماری رو (به امید این که داده ها دقیق و درست باشن ) رد کرده و اگه از هفته دیگه مردم رفتن سرکار بدتر نشه (خدا کنه ی حرکتی چیزی بزنن ملت بمونن خونه ) تا اواسط خرداد کورونا توی ایران ریشه کن میشه و کشور های دیگه هم تا دو ماه دیگه به شرایط حال چین میرسند .
  البته کشور هایی مثل ترکیه الان تازه در شرایط قبل از پیک هستند و فعلا” بیماری شتاب زیادی داره .
  ماه جولایی به تقویم شمسی هم میشه بین تیرو و مرداد . یا نیمه اول تابستون . تا تیر ماه تغریبا دو ماه مونده . توی این مدت دوماه بیشتر کشور های اروپایی شرایط مناسبی برای برگذاری رو اگه بیماری مجدد از ی جایی بیرون نزنه دارن .

دیدگاه خود را بیان کنید