فرمول یک ایران – زمانی که مرسدس از سیستم فرمان دو محوره خود در تست‌های پیش فصل رونمایی کرد، انتظار می‌رفت که رقبا شکایت خود را مبنی بر ممنوعیت سیستم فرمان مرسدس به فیا اعلام کنند.

بعداً دیدیم که ردبول خیلی واضح اعلام کرد که شکایت خود را تقدیم فیا خواهد کرد. در مقابل عکس العمل فراری جالب توجه بود. آن‌ها اذعان داشتند که قبلاً به DAS نگاه کرده بودند و به نظر آن‌ها این سیستم برتری خاصی برای تیم نمی‌آورد، در نتیجه شکایتی تنظیم نخواهند کرد.

طبیعتاً این واکنش فراری تعجب همگان را برانگیخت. اما مدتی بعد بازرسی‌ها نشان دادند که چرا این بِرند ایتالیایی بسیار روشنفکرانه واکنش نشان داد. در حقیقت معلوم شد که فراری از نیمه‌های فصل ۲۰۱۹ از سیستمی استفاده کرده که بسیاری از برتری‌های DAS را در اختیارشان قرار می‌داد.

این سیستم که آن را Power Assisted Steering یا به اختصار PAS می‌نامیم تا حدی پایدار و عالی عمل کرد که تیم هاس ترجیح داد برای خودروی VF-20 فصل ۲۰۲۰ خود از آن استفاده کند.

بیشتر بخوانید؛ آشنایی با سیستم انقلابی مرسدس به نام فرمان دو محوره (DAS)

البته سیستم PAS به اندازه DAS پیشرفته و پیچیده نیست اما مرسدس هم در ابتدای فصل ۲۰۱۹ از همین مدل برای فرمان‌دهی خودرویش استفاده کرد. مرسدس بعداً از روی آن سیستم فرمان دو محوره خود را طراحی کرد.

سیستم فرمان خودروی W10 مرسدس تشکیل شده است از دو مجموعه چرخ‌دنده و شانه‌دنده که با هم تشکیل یک هندسه فرمان اَکِرمَن (Ackermann steering geometry) را می‌دهند. این سیستم به چرخ‌ها آزادی عمل می‌دهد تا مستقل از هم بچرخند.

بیشتر بخوانید؛ بررسی تفاوت رویکرد تیم‌های برتر در طراحی سیستم تعلیق

در تمرین‌های پیش فصل ۲۰۲۰ خودروی W10 مرسدس به وضوح در پیچ‌های سرعت پایین عملکرد بهتری نسبت به مدل ۲۰۱۹ نشان داد. به راحتی می‌توان دریافت که این عملکرد خوب از تأثیرات سیستم فرمان جدید مرسدس است.

این سیستم نه تنها بر روی عملکرد خودرو در پیچ‌ها تأثیر مثبت گذاشته بلکه کمک می‌کند تا تایر‌ها در دمای بهینه کار کنند، کم‌تر ساییده شوند و عملکرد بهتری داشته باشند.

فراری در همان ابتدای فصل ۲۰۱۹ توانست دست مرسدس را بخواند و سیستم PAS خودش را توسعه دهد. از گرندپری فرانسه دیدیم که سیستم فرمان دهی فراری روی خودرو هایش نصب شد.

از آنجایی که این سیستم بزرگ‌تر، سنگین‌تر و پیچیده‌تر از مدل قبلی‌اش بود طبیعتاً نکات مثبت قابل توجهی داشته که مدیران مجاب شدند تا از آن استفاده کنند.

توانایی تغییر زاویه سیستم اَکرمن با توجه شرایط پیچ می‌تواند تأثیر مثبتی در آیرودینامیک خودرو داشته باشد. می‌دانیم که شکل هوای آشفته‌ای که چرخ‌ها و تایرها پشت سر خود به وجود می‌آورند به مسیری که چرخ‌ها طی می‌کنند بستگی دارد. به نظر می‌رسد این تغییر زاویه بتواند آشفتگی ناشی از حرکت چرخ‌ها را با آشفتگی کلی ایجاد شده توسط خودرو همسو کند. در نتیجه در کل می‌توان انتظار بهبود عملکرد آیرودینامیکی خودرو و افزایش داون فورس را داشت.

اگر به تاریخ رونمایی از این سیستم فرمان‌دهی و سیستم DAS دقت کنیم متوجه می‌شویم که DAS نمونه توسعه یافته سیستم اَکرمن متغیر است. مزیت بزرگ سیستم اَکرمن متغیر این است که چرخ‌ها را در پیچ‌ها بیش‌تر به صورت موازی نگه می دارد که این خود باعث می‌شود تایر‌ها به خصوص در پیچ‌های تند روی زمین کشیده نشوند.

این که فراری سیستم PAS را در اختیار تیم هاس قرار می‌دهد نشان از اطمینان بالای این تیم ایتالیایی به محصولی که تولید کرده دارد. همچنین نتیجه می‌گیریم که حتماً برتری‌های رقابتی این محصول ثابت شده است.

در ضمن باید گفت DAS عمر کوتاهی خواهد داشت، چرا که مرسدس توافق کرده تا به ممنوعیت استفاده از این سیستم در فصل ۲۰۲۱ پایبند باشد. هر چند که از شاسی‌های فصل ۲۰۲۰ در فصل ۲۰۲۱ نیز استفاده خواهد شد.

این تصمیم که از خودروهای فصل ۲۰۲۰ بتوان باز هم استفاده کرد برای بسیاری از تیم‌ها در پدوک آرامش خاطری بوده تا بتوانند هزینه‌هایی که در فصل ۲۰۲۰ به خاطر گسترش بیماری کرونا متحمل شدند را جبران کنند.

جزئیات قسمت جلویی خودروی هاس VF-20

جزئیات قسمت جلویی خودروی هاس VF-20

همانطور که از عکس‌های گرفته شده در تمرین‌های فصل ۲۰۲۰ از خودروی تیم هاس گرفته شد مشخص است که آن‌ها قصد داشتند از سیستم PAS استفاده کنند.

فراری SF1000

سیستم تعلیق جلوی فراری SF1000

خودروی فصل ۲۰۲۰ فراری، SF1000، که قرار بود برای حریفان یک خودروی چالش برانگیز باشد به سیستم PAS مجهز بود.

جزئیات قسمت جلویی خودروی هاس VF-20

جزئیات قسمت جلویی خودروی هاس VF-20

در این تصویر می‌بینیم که روی خودروی فصل ۲۰۲۰ آلفا رومئو، C39، همان سیستم موجود در فصل گذشته نصب شده است.

سیستم تعلیق جلوی فراری SF90

جزئیات قسمت جلویی فراری SF90

در این تصویر می‌توانیم دو مدل از سیستم‌های فرمان‌دهی استفاده شده در فصل ۲۰۱۹ بر روی خودروی SF90 فراری را مشاهده کنیم. سمت چپ سیستمی است که در گرندپری کانادا از آن استفاده شد. سمت راست سیستم موسوم به PAS هست که در گرندپری فرانسه از آن استفاده شد.

سیستم فرمان دومحوره (DAS) مرسدس

سیستم فرمان دومحوره (DAS) مرسدس W11

سیستم فرمان دو محوره موسوم به DAS را بر روی خودروی W11 مرسدس می‌بینیم که به راننده اجازه می‌دهد تا زاویه چرخ‌ها را در موقع ورود به پیچ و خروج از آن تنظیم کند.

سیستم تعلیق جلوی مرسدس W10

سیستم تعلیق جلوی مرسدس W09

سیستم فرمان‌دهی قدیمی مرسدس که بر روی خودروی W09 در فصل ۲۰۱۸ نصب شده بود.

5 دیدگاه

  1. بیژن

    5

    1

    واقعا ادم از این همه تکنولوژی و نبوغ حیرت میکنه و لذت بخشه دیدن این تکنولوژی ها دم همه مهندسین گرم
    دم بچه های فرمول وان ایران هم گرم که خیلی زحمت میکشن واسه این مطالب ❤

دیدگاه خود را بیان کنید