موتوجی پی ایران  – آلبرتو پویگ، مدیر تیم موتوجی پی رپسول هوندا، معتقد است که در شرایط همه گیری ویروس کرونا، مدیریت موتوجی پی، دورنا اسپورت، پاسخ به موقعی را برای به تعویق انداختن مسابقات داشت؛ در حالی که فرمول یک و لیبرتی مدیا مردد بودند.

شیوع COVID-19 که بیش از 900.000 نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده و بیش از 30 هزار نفر را کشته است، به تعویق افتادن و لغو بسیاری از رویدادهای مهم ورزشی در دنیا را به همراه داشت؛ از جمله هشت مسابقه ابتدایی فرمول یک و پنج راند موتوجی پی 2020. روند لغو مسابقه ابتدایی فصل توسط فرمول یک، حواشی زیادی را به دنبال داشت؛ پس از مثبت شدن تست کرونای یکی از اعضای تیم مک‌لارن، این تیم انگلیسی پنجشنبه شب از حضور در گرندپری استرالیا انصراف داد. این مسئله سبب برگزاری یک جلسه فوری با حضور مدیران تیم‌ها و مدیر مسابقه ای فرمول یک، راس براون، در هتل کراون واقع در شهر ملبورن برای تصمیم‌گیری نهایی و اقدامات بعدی شد. چند ساعت مانده به آغاز تمرین اول گرندپری استرالیا، به طور رسمی اعلام شد که این رویداد برگزار نمی‌شود. دورنا اما یک هفته قبل از انجام سفرها و تدارکات، گرندپری قطر را برای کلاس موتوجی پی لغو کرد و رویدادهای بعدی را نیز به تعویق انداخت.

مدیر تیم رپسول هوندا گفت:

به نظر من، ما باید به برگزارکنندگان مسابقات خودمان افتخار کنیم. دورنا کارها را با فکر انجام می‌دهد، قدم به قدم، و همیشه به نظر مسئولان بهداشت [هر کشور] گوش فرا می‌دهد.

از آن‌جا، ارزیابی شده است که چه کاری را می‌توان انجام داد و چه کاری را نمی‌توان. چگونگی محافظت از سلامتی تمام گروه‌های حاضر در مسابقات موتوجی پی نیز بسیار جالب است.

اگر آن را با فرمول یک، برگزارکنندگان مسابقات فوتبال، و یا کمیته بین المللی المپیک مقایسه کنیم، که بسیار مردد بودند، دورنا کاری که درست بوده را انجام داده است.

مارک مارکز و آلبرتو پویگ

مارک مارکز و آلبرتو پویگ

پویگ در ستایش از مدیریت دورنا اسپورت افزود:

از لحظه اول، آن‌ها [دورنا] از بزرگی مشکل آگاه بودند. برای این کار وضوح اطلاعات و هوش بسیار نیاز است که کارملو ازپلتا این شرایط را داراست.

ویراستار » انسیه صفری

4 دیدگاه

 1. جواد محمدی

  0

  0

  بدون شک مدیریت فعلی MotoGP بسیار حرفه ای تر از مدیریت لیبرتی مدیا بوده.

 2. E46-M3

  1

  0

  من با حرفهای آلبرتو پویگ موافقم،سفر به استرالیا و عدم برگزاری مسابقه هزینه هنگفتی رو دست تیمها گذاشت،مخصوصا تیمهای کوچک که از لحاظ مالی در وضعیت خوبی نیستند

 3. 46 تــا ابـــد !!!

  2

  0

  یهو احساس کردم دلتون برام تنگ شده , گفتم بیام یه سلامی بکنم . اونایی که تو دلتون گفتین >> یه بنده خدایی بود به اسم 46 تا ابــد . کجاس مدتیه نیستش !!! اومدم بگم سلام من اینجام D:

  • E46-M3

   2

   0

   سلام دوست عزیز،الان دلمون واسه همه دوستان تنگ شده،فرمول یک و موتو جی پی بهونه ای بود بیاییم باهم اختلاط کنیم و از اطلاعات خوب دوستان استفاده کنیم ولی افسوس این کرونا همه چیو ریخته به هم