فرمول یک ایران – مکلارن به احتمال زیاد در فصل 2020، با بزرگ‌ترین چالشش در سال‌های اخیر مواجه می‌شود. این تیم، باوجود اینکه تغییر قوانین 2021 به فصل بعد موکول شده است، تصمیم دارد فصل 2021 را با موتور مرسدس شروع کند.

هفته قبل، تیم‌ها با توجه به مشکلات مالی که ویروس کرونا به همراه داشته است، به این توافق رسیدند که تغییرات قوانین به سال 2022 موکول شود. با این اوصاف، شاسی‌های فعلی یک فصل دیگر هم در فرمول یک می‌مانند.

فرمول یک قرار بود تغییراتی اساسی را در قوانین خود تجربه کند اما به دلیل کنسلی و به تعویق افتادن گرندپری ها، این تغییرات به فصل 2022 موکول شد. هنوز اطلاعات کاملی در این رابطه منتشر نشده است اما فعلا به نظر می‌رسد که قوانین فنی تغییری نخواهند کرد.

در واقع تیم ها در فصل 2021 هم از شاسی‌های فصل 2020 خود استفاده خواهند کرد.

این برای اکثر تیم ها مشکل خاصی به وجود نمی‌آورد اما مکلارن را با یک چالش اساسی روبه رو کرده است.

تیم فرمول یک مکلارن اعلام کرده است که در هر صورت، برنامه‌هایش برای تغییر تامین کننده موتورشان از رنو به مرسدس در فصل بعد را ادامه می‌دهد.

این موضوع برای مکلارن یک چالش اساسی خواهد بود چرا که شاسی فعلی برای موتور رنو طراحی شده است و جایگزین کردن این موتور با موتور مرسدس، اصلا کار راحتی نیست.

باله کوسه خودروی مکلارن ۲۰۱۹

لارنس بارتو در سایت رسمی فرمول یک در این رابطه گفته است:

ثابت ماندن شاسی ها برای فصل 2021، چالش جالبی را برای مکلارن می‌سازد. آن‌ها می‌خواهند در 2021 موتور مرسدس را جایگزین رنو کنند.

هر تامین کننده موتوری طراحی متفاوتی دارد؛ پس تغییر موتور از رنو به مرسدس اصلا راحت نخواهد بود.

مکلارن برنامه داشت که موتور مرسدس را در ماشین فصل 2021 به کار بگیرد؛ ماشینی که با توجه به تغییرات قوانین، شرایط متفاوتی می‌داشت.

تغییر رویه برای عملی کردن این کار احتمالا پیامدهایی خواهد داشت.

در نهایت باید به این مورد اشاره کرد که مکلارن، تنها تیمی است که در انتهای فصل تامین کننده موتورش را تغییر می‌دهد.

ویراستار » انسیه صفری

3 دیدگاه

 1. mohamad tomcat

  0

  0

  سلام به دوستان
  با اینکه فراری فنم باید بگم
  اتفاقا اگه بتونن شاسی رو خوب با موتور مچ کنن بنظرم فصل جالبی رو خواهیم داشت
  فکرشو بکن شاسی مکلارن +پاور یونیت هیبرید مرسدس میتونه چقد هیجان انگیز باشه اونوقته که کورس قهرمانی حسابی داغ خواهد شد 😉😉

 2. Ali n

  0

  0

  با اینکه از تغییر موتور به مرسدس به شدت استقبال میشه اما مشکل مک لارن تو تمام این سال ها موتور نبوده. فصل ۲۰۱۴ رو به یاد بیاریم که اولین فصل موتورهای هیبرید بود و مک لارن هم از موتور مرسدس استفاده می کرد اما در آخر ۵-۶ شدن.
  ردبول با همین موتور رنو داشت سکو می گرفت چیزی که مک لارن نمیتونه انجام بده.
  ولی در آخر امیدوارم این کار انجام بشه و طراحی شاسی هم مثل سال های ۹۸ تا ۲۰۱۴ به رنگ نقره ای دربیاد که زیباتر هست.

دیدگاه خود را بیان کنید