فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو از پیشرفت های مک لارن هوندا در نیم فصل 2016 و بدست آوردن امتیازهای بیشتر نسبت به سال گذشته، خوشحال است اما هنوزم از جایگاه تیم راضی نیست و کسب نکردن امتیاز توسط تیم را “شرم آور” می خواند.

فرناندو به کسب امتیاز در آلمان خیلی نزدیک بود اما در دورهای پایانی جایگاه خود را به سرجیو پرز راننده ی تیم فورس ایندیا داد تا امتیازی را برای خود و تیم به ارمغان نیاورد.

راننده ی مک لارن اظهار کرد:

یک مسابقه ی کاملا استاندارد در آلمان داشته ایم و به اندازه ی کافی سریع بودیم اما نتوانستیم امتیازی کسب کنیم درصورتی که هدف ما کسب امتیاز بود.

این روش شرم آور است اما نکته اینجاست که ما نیمی از فصل را گذرانده ایم.

من خوشحالم که نیم فصل اول با پیشرفت ما همراه بوده است اما در آخرین مسابقه می توانستیم با دو ماشین امتیاز بیشتری کسب کنیم.

ما همچنین در بوداپست نیز این فرصت را از دست دادیم و نتوانستیم از هر دو ماشین امتیاز کسب کنیم، اما در رقابت با تورو روسو برتری هایی داریم. مسابقه ی آلمان نیز مسابقه ی خوبی بود و تنها نکته ی منفی اش، امتیاز نگرفتن من بود.

من در 10 مسابقه از 12 مسابقه ی نیم فصل شرکت داشته ام و به خاطر تصادف استرلیا، بحرین را نیز از دست دادم. 24 امتیاز در نیم فصل کسب کردم که دو برابر فصل گذشته است و این برای من رضایت بخش است و ما در حال حاضر در اوج هستیم.

جنسن باتن نیز که توانست جایگاه هشتم را در مسابقه ی هوکنهایم بدست آوردم، با 17 امتیاز پشت سر هم تیمی خود، آلونسو قرار دارد.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید