Register

12 + چهارده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران -آلمان همیشه از میزبانان بزرگ فرمول یک بوده است و رانندگان زیادی را به فرمول یک معرفی کرده است؛ افرادی مثل ولفگانگ فون تریپز، رالف شوماخر، هاینتز هارالد فرنتزن، نیکو روزبرگ، سباستین فتل و سرآمد همه ی راننده های فرمول یک یعنی مایکل شوماخر.

پاسکال ورلاین، نیکو هالکنبرگ، نیکو روزبرگ و سباستین فتل

پاسکال ورلاین، نیکو هالکنبرگ، نیکو روزبرگ و سباستین فتل

گرندپری آلمان امسال به سرزمین ماشین ها باز می گردد تا پایانی برای نیم فصل اول رقابت های فرمول یک نیز باشد.

گرندپری آلمان از قدیمی ترین رقابت های تاریخ فرمول یک است و از سال 1926 رقابت در این کشور برپا بوده و اولین رقابت در این کشور در پیست AVUS پایتخت آلمان برلین برگزار شد و به طور کلی این رقابت در پیست های مختلفی برگزار شده است پیست هایی مثل AVUS، نوبرگ رینگ، داچلند رینگ و هوکنهایم رینگ برگزار شده است.

پیست به طور کلی همیشه رقابت خوبی را برای آلمانی ها به ارمغان آورده است و اولین پیروز این پیست نیز رودولف کاراچیولای آلمانی از تیم مرسدس است و البته کاراچیولا رکورد دار تعداد پیروزی در این پیست با 6 پیروزی است پشت سر او نیز هموطنش مایکل شوماخر با 4 پیروزی قرار دارد.

این گرندپری اما بیشتر از این که مورد علاقه ی آلمان ها باشد مورد علاقه ی فراری است و این تیم با 22 پیروزی در این پیست رکوردی دست نیافتنی را بر جای گذاشته است ویلیامز و مرسدس نیز با 9 پیروزی تیم ایتالیایی را تعقیب می کنند.

در سال 2015 این رقابت به دلایل نامعلومی (ظاهرا مالی) از تقویم فیا خط خورد اما فرمول یک جدایی از سرزمین همیشگی اش را طاقت نیاورد و امسال به آلمان باز می گردد و البته رقابت در پیست هاکنهایم برگزار می شود.

این رقابت در بین سال های 1977 تا 2006 در پیست هوکنهایم برگزار شد ( به استنثنای سال 1985 ) و بعد از یک سال غیبت به دلیل اضافه شدن گرندپری اروپا در سال 2007 تقریبا هر سال و به طور نوبتی در دو پیست هوکنهایم و نوبرگ رینگ برگزار شده است.

آلمانی ها نیز آمار خوبی از خود در سال های اخیر به جا گذاشته اند و دو رقابت قبلی در این کشور را دو آلمانی به نام های نیکو روزبرگ و سباستین فتل با پیروزی پشت سر گذاشته اند.

نیکو روزبرگ

رقابت این فصل در هوکنهایم برگزار می شود پیستی که 4.574 کیلومتر طول دارد و رقابت با 67 دور به مسافت 306.442 کیلومتر می رسد. هوکنهایم رینگ ظرفیت 120هزار نفر تماشاچی را دارد و اولین استفاده از این پیست به سال 1932 باز می گردد البته به غیر از فرمول یک رقابت های دی تی ام نیز در این پیست برگزار می شود.

سریعترین دور نوع امروزی پیست هوکنهایم رینگ را کیمی رایکونن با مک لارن و در سال 2004 ثبت کرده است او به زمان 1:13.780 رسید. البته سریعترین دور نوع قدیمی هوکنهایم ( پیست در سال 2002 تغییراتی را به خود دید) را خوان پابلو مونتویا ثبت کرده است.

سرجیو پرز و استبان گوتیرز نیز سریعترین دورهای این پیست را در بین رانندگان سری GP2 و GP3 ثبت کرده اند.

از رقابت های به یاد ماندنی در این کشور می توان رقابت سال 2003 را نام برد که خوان پابلو مونتویا موفق به کسب خط یک و پیروزی رقابت و البته ثبت سریعترین دور رقابت شد کاری که در سال قبل مایکل شوماخر نیز انجام داد و البته کیمی رایکونن فصل سریعترین دور پیست جدید را ثبت کرد و با وجود ثبت سریعترین دور تاریخ هوکنهایم جدید، وی موفق به کسب سکو نشد و شوماخر، آلونسو و جنسن باتن بر روی سکو رفتند و کیمی موفق به اتمام رقابت نشد.

در سال 2000 نیز روبنز باریچلو رقابت را از رده ی هجدهم آغاز کرد اما در نهایت فراری خود را جلوتر از میکا هاکینن و دیوید کولتارد از خط پایان گذراند تا تصادف مایکل شوماخر را برای تیم جبران کند. این اولین پیروزی باریچلو در رقابت های فرمول یک بود.

گرندپری آلمان

گرندپری آلمان در سال 1986 آغاز سلطنت 5 ساله ی برزیلی ها بر این رقابت بود اما این تنها نکته ی رقابت آن سال نبود و نکته، تمام شدن بنزین 4 راننده؛ نلسون پیکه، آیرتون سنا، که که روزبرگ و آلن پراست بود.

گرندپری آلمان

زمانی که به دور آخر رقابت رسیدیم این اتفاق افتاد و سنا و پیکه مسیرشان را دیوانه وار کج کردند تا سریعا به خط پایان مستقیمی پیت لین برسند و بتواند آخرین قطره های بنزین خود را به سمت سوپاپ های موتورهایشان هدایت کنند.

ککه روزبرگ و پراست دو راننده ی تیم مک لارن اما نتوانستند دور را به پایان برسانند اما تا آخرین لحظه تلاش کردند و حتی ماشین خود را هل دادند. پیکه و سنا 1-2 برزیلی کردند اما پراست و روزبرگ تنها موفق به کسب امتیاز شدند.

به نظر شما آیا مرد بریتانیایی می تواند روند برد ژرمن ها در خانه را متوقف کند؟

17 دیدگاه

 1. saeed

  1

  0

  فتل دیگ باید اینو ببره وگرنه اگ من جای مارکیونه بودم کل تیم اسکودریا فراری رو جمع میکردم

 2. Mo. stafa

  1

  0

  بنظرم این مسابقه برای روزبرگه با اینکه همیلتون تو چند تا گرندپری اخیر فوق العاده بوده حتی اگه پول پوزیشن رو نداشته باشه

 3. هومن

  1

  0

  ۲۰۱۴ اگه همیلتون از بیستم استارت نمیزد همونجا کار رو یک سره میکرد

 4. همایون

  0

  0

  امیدوارم!

 5. سلمان

  0

  0

  احساس می کنم به خاطر سیاست، برد رزبرگ در آلمان تبدیل به یه دستور تیمی بشه

  • هومن

   0

   0

   دقیقا حرف همیلتون بعد 2014 هم همین بود. و نیومدن سیفتی کار.به خدا جز عجایب بود فیا شانس اورد اتفاقی نیافتد وگرنه ملت پوست از سرش میکندن.

   • هومن

    0

    0

    چیه ناحق گفتم که رای منفی دادید. مگه دروغه. همه شاهد بودن.مردم رو احمق فرض کردن اون مسابقه میفهمید.

 6. سجاد

  0

  0

  خیر نمیتواند.اگه بنابر دستور باشه بیشتر دستورا برنده شدن همیلتونو امر میکنن.روزبرگ اگه نفوذ داشت تا حالا قهرمان میشد.نفوذ تو فرمول یک چیز کمی نیست.به هر حال عشق است آلمان و آلمانی و پیست آلمان و کلا هرچی متعلق به آلمانه.مخصوصا چهار تا راننده ای که عکس قشنگی گرفتن با هم.

  • سلمان

   0

   0

   من واسه درامدی که میتونه از این راه کسب کنه تیم مرسدس گفتم
   این که یه آلمانی تو کشور خودش قهرمان بشه خیلی پرسود تره تا همیلتون قهرمان بشه اونجا
   مطمئنا طرفدارهای رزبرگ تو آلمان بیشتره
   و اینکه
   از زد و بندهایی که میشه تو فرمول یک که خبری ندارم من
   چیزی که شما میگید زد و بنده

   • سجاد

    0

    0

    هرجا که پول هست زدو بند و نفوذ مطمئنا هست.اینکه شما خودتون میگید سیاست و دستور اسمش زدو بنده.البته نه در حالتایی خاص مثل موناکو امسال که تیم دستور بده چون سیستم ترمز روزبرگ مشکل داشت.خود بحثای مالی یه نوع حق خوریه که به خاطر پول بیشتر حق کسی خورده بشه.خودتونم به حرف خوبی اشاره کردید راجع به سود بیشتر با اول شدن روزبرگ

  • هومن

   0

   0

   هاااااااااااااای ه

  • هومن

   0

   0

   هااااااااااای هیتلر

   • سجاد

    0

    0

    هااااااااااای هومن.ایول خوب اومدی

 7. naeim

  0

  0

  من فک نکنم همیلتون به سیاستو این جورچیزا کار داشته باشه,صد در صد باید اختلافشو زیاد کنه که مسابقه اسپا یا مونزا پنالتیشو بگذرونه,پس اگه سیاستی هم باشه که روزبرگ اول بشه همیلتون یا قبول نمیکنه یامثل همیشه غرغر ,قر قر(از بچگی املام ضعیف بود) میکنه,در هر صورت امیدوارم لوییس ببره.

  • سجاد

   0

   0

   امیدوارم رقابت سالم باشه

   • هومن

    0

    0

    موافقم