فرمول یک ایران – پیست ایمولا رسما درخواست کرده است که جایگزین گرندپری چین در تقویم فرمول یک 2020 شود.

اوایل این ماه بود که فرمول یک رسما اعلام کرد گرندپری چین به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق خواهد افتاد و ممکن است در زمان دیگری برگزار شود.

مدیران ارشد تمام تلاششان را می‌کنند که این گرندپری در ادامه تقویم 2020 فرمول یک برگزار شود و این فقط تحت شرایطی است که وضعیت چین بهتر شود و ویروس کرونا کاملا تحت کنترل باشد. به تعویق افتادن گرندپری چین به معنی وقفه‌ای یک ماهه میان گرندپری ویتنام و هلند خواهد بود که مشخصا یک بازه طولانی مدت است و طرفداران بسیاری را منتظر نگه میدارد.

اما حالا پیست ایمولا می‌خواهد این وقفه را از بین ببرد:

ما یک قرارداد برای فیا و سازمان فرمول یک ارسال کردیم که بتوانیم جای خالی گرندپری چین را پر کنیم. ما هنوز جوابی دریافت نکرده ایم.

اما اگر شما در فرمول یک روی موردی تاکید داشته باشید، تضمینی برای رسیدن به آن وجود ندارد و لیبرتی مدیا زمانی که از تیم ها درخواست تعیین زمان جایگزین برای برگزاری گرندپری چین را کرد به خوبی متوجه این موضوع شد.

به نظر می‌رسد که ایجاد هماهنگی برای تمام موارد موجود کار سختی باشد.

پیست ایمولا سال 1980

پیست ایمولا سال 1980

فیا تنها قسمتی نیست که باید این مورد را بررسی کند و چراغ سبز نشان دهد؛ در واقعا اکثر سازمان های فرمول یک و خود تیم های فرمول یک هم باید با برگزاری رقابت موافقت کنند.

آخرین باری که فرمول یک به ایمولا رفت، مربوط به فصل 2006 و گرندپری سن مارینو بوده است.

این احتمال که گرندپری چین برگزار نشود وجود دارد و این میتواند ضرر زیادی برای اسپانسر ها و فرمول یک به همراه داشته باشد. قسمتی از درآمد لیبرتی مدیا هم به جیب تیم ها خواهد رفت و با وجود به تعویق افتادن این گرندپری شرایط برای بسیاری پیچیده شده است.

11 دیدگاه

 1. 8

  2

  0

  اوه اوه
  اگه برگرده فراری فنا چه غوغایی به پا کنن….
  فقط جان ما تامبورلو رو حذف کنید
  هر وقت اسمشو جایی میبینم یه جوری میشم 🙁 🙁

 2. TRANS AM

  2

  0

  دوست عزیز پیست خطرناک و مشهور ایمولا در منطقه خود مختار سان مارینو در کشور ایتالیا قرار دارد و عمده شهرت آن بدلیل تصادفات سنگینی است که در طی سالها در آنجا اتفاق افتاده است . از جمله آیرتون سنا در سال ۱۹۹۴ در حالیکه پیشتاز مسابقه بود در دور هفتم با سرعت حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در پیچ تامبورلو با دیواره بتنی کنار پیست برخورد کرد و پس از دقایقی جان سپرد . میشائیل شوماخر با کسب هفت دوره قهرمانی در ایمولا رکورددار است .

دیدگاه خود را بیان کنید