فرمول یک ایران – خوان مانوئل کوریا، راننده فرمول دو که در حادثه اسپا سال گذشته با انتونی هوبرت برخورد کرد، معتقد است که گزارش فیا در مورد این حادثه به اندازه کافی کامل نبوده است و سوالات بیشتری را برایش به وجود آورده است.

خوان مانوئل کوریا در حادثه بلژیک دچار آسیب های جدی روی پاهای خود شد و شش های او هم آسیب هایی دیدند که احتمالا تا آخر عمر همراهش خواهند بود. علاوه بر تمام این اتفاقات او مدتی را هم در کما گذراند.

آنتونی هوبرت، راننده دیگری که در این حادثه حضور داشت، متاسفانه جان خود را از دست داد.

کوریا در حال حاضر در میامی است و چندین عمل جراحی را پشت سر گذاشته است. از جمله یک جراحی 17 ساعته روی پاهایش. تمام تلاش برای جلوگیری از قطع شدن پایش است.

جمعه این هفته فیا گزارشی در رابطه با این حادثه منتشر کرد که در آن کسی مقصر شناخته نشد و علاوه بر آن هم اطلاعاتی در رابطه با چگونگی رخداد این تصادف منتشر کرد.

اما خوان مانوئل کوریا که عضوی از تیم جوانان آلفا رومئو در 2019 هم بود، می گوید که هنوز برخی از موضوعات این تصادف به خوبی توضیح داده نشد:

جمعه هفته گذشته فیا اعلام کرد که تحقیقاتش پیرامون تصادفی که در تاریخ 31 آگوست و در اسپا رخ داد، به پایان رسیده است و خلاصه ای از آن را منتشر کرد. دپارتمان ایمنی فیا بیشتر از 5 ماه را صرف بررسی این حادثه کرد اما اطلاعات منتشر شده صرفا سوالات بیشتری را مطرح کرد تا اینکه پاسخ سوالات را بدهد.

در ادامه، برای من جای تعجب داشت که من به تمامی اطلاعات به دست آمده دسترسی ندارم تا بتوانم درک بهتری از نتایج به دست آمده توسط فیا داشته باشم. در 31 آگوست 2019 یکی از دوستان من جانش را از دست داد. یک خانواده عزیزش را از دست داد و من هم آسیب های جدی دیدم.

ما نمی توانیم گذشته را تغییر دهیم، اما شاید تمامی این موضوعات بتواند به امن تر شدن ورزشمان کمک کند. به همین دلیل من با تیم حقوقی خودم همکاری می کنم تا بتوانم کپی از تمام گزارش را به دست بیاورم.

امیدوارم زمانی که گزارش به دستم رسید و دید بهتری نسبت به نتایج فیا و بهبود های ایمنی فیا پیدا کردم، بتوانم اطلاعات بیشتری را منتشر کنم.

8 دیدگاه

 1. Wwe.f1.77

  1

  1

  به نظرمن هم کسی مقصر نیست

 2. |ZXE-LECLERC16|

  3

  0

  واقعاً صحنۀ اون تصادف مو به تن آدم راست می کرد…
  R.I.P. Anthoine
  خـــــــــــبر فــــــــــوری:
  مــــــــرســـــــدسW11رونــــــــــمایـــــــی شد!
  WWWWOOOOWWWW!

  • |ZXE-LECLERC16|

   3

   1

   فقط بال جلوش!
   بال جلوش عکس اکانتمه!
   فراری هیچ کاری نمیتونه بکنه(احتمالاً) 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

  • |ZXE-LECLERC16|

   4

   0

   راستی سید جان،مشخص نشده که ردبول کی می خواد رونمایی کنه؟ 🙂

 3. 1

  2

  1

  ایها المرسدس فنا:
  مرسدس دبلیو11 رونمایی شده
  برین ببینینش!
  سؤال اصلی من بارج بوردشه که انگار فلپ داره و جلوی بارج بورد روی کف ماشین که پره پره است

 4. mahyar

  1

  1

  آقا ماشین جدید مرسدس رونمایی شد . من موندم برای چی اصلا” اینا تاریخ روز معرفی رو تغیین میکنن . و بعد زودتر رونمایی میکنن .
  تنها فرقی که کرده w11 اینه که ی ستاره قرمز روی ماشینش اضافه کردن که به احترام نیکو هست

  • سید علی حسینی

   4

   0

   این ماشین 2019 عه با رنگ و طرح ماشین جدید، ماشین اصلی همون جمعه رونمایی میشه

   • mahyar

    1

    1

    والا من هرچی نگاهش میکنم با w10 ی فرق هایی داره . مثلا” دماقه جلویش پهنتره و ورودی های موتور (منظورم همون ورودی های رادیاتور هاو… چپ و راست ) با w10 فرق داره . به خاطر همین …. نمیدونم شاید همون w10 یا شاید هم وقعاw11 . والا نمیدونم . البته بیشترین فرقی که کرده همون ستاره قرمز رنگه 😀