فرمول یک ایران – برخلاف شایعه های اخیر، مرسدس و توتو ولف قطعا در فرمول یک ماندنی هستند و قرار نیست در پایان این فصل فرمول یک را ترک کنند.

مرسدس همانند اکثر رقبا هنوز قراردادش را با لیبرتی مدیا تمدید نکرده است. برخی شایعه ها حاکی از آن بود که شرکت آلمانی علاقه ای به تمدید قرارداد هم ندارد و آماده فروش تیم فرمول یک خود است. بر اساس این شایعه ها، مدیر فعلی تیم یعنی توتو ولف قرار بود با لارنس استرول همکاری کند و تیم را تحت عنوان استون مارتین اداره کند.

این شایعه زمانی کم رنگ شد که لارنس با استون مارتین قرارداد بست اما ادامه همکاری را بر پایه تیم فعلی خود یعنی ریسینگ پوینت گذاشت. و حالا توتو ولف هم هرگونه خروج از فرمول یک را تکذیب می کند:

مرسدس قطعا در 2021 رقابت خواهد کرد. ما می خواهیم بمانیم و فرمول یک برای ما معنی و مفهوم دارد.

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس - فرانسه 2019

لوئیس همیلتون و والتری بوتاس

البته توتو ولف روی این موضوع تاکید داشت که فرمول یک هم باید برای مرسدس قدم هایی بردارد. ولف و مرسدس نقش مهمی را در این رقابت ها بازی می کنند و در حال حاضر هم از قرارداد و قوانین جدید لیبرتی مدیا رضایت کامل ندارند.

همین حالا هم مرسدس اجازه نهایی شدن برخی تغییرات موتوری برای 2021 را نداده است. مرسدسی ها به نوعی تضمین احتیاج دارند که نشان دهد قوانین پنج سال آینده چه خواهد بود:

قوانین کلی باید درست باشند. فرمول یک باید در این راستا قدم بردارد.

ما می خواهیم قراردادی داشته باشیم که مناسب باشد. این به آن معنی نیست که می خواهیم برای مرسدس چیز بیشتری بگیریم. این باید یک قرارداد منصفانه باشد. برای ما و دیگر تیم های کوچک.

این فصل برای مرسدس می تواند به معنی رسیدن به 7 قهرمانی جهانی پی در پی تیمی و راننده ای باشد. در این میان لوییس همیلتون هم می تواند به رکورد فوق العاده مایکل شوماخر برسد و هفتمین قهرمانی جهانی خود را کسب کند.

14 دیدگاه

 1. Wwe.f1.77

  1

  9

  این همه می دونستن چه جای ازین جابه وهمیلتون خیلی خوش شانس هستش این می مونه که بازهم مسابقات شروع نشده خیلی ها می گن قهرمان شده

 2. vahid.k27

  2

  1

  امیدوارم این حرف و حدیث ها تاثییری در روند تیم نذاره
  به هر حال همش داره خبرایی میرسه که یه مقدار شک و تردید به تیم تزریق می کنه

 3. امید نورمحمدی

  1

  0

  چه خبر بدی برای فراری فنهای گرامی! تا زمانیکه مرسدس باشه لوییس هم در مرسدس خواهد بود و فراری هم حتی با آوردن راننده بزرگی مثل جیوانتزی! نمیتواند قهرمانی سازنده یا راننده را ببیند!
  حضور مرسدس مساوی است با برباد رفتن آرزوهای فراری فنها! و چقدر مالک فراری الکی پول نهار با همیلتون داد! لوییسم نهارو خورد و ماشین اسپرت خوشگلشو گرفت و رفت تا رکوردهای فرمول 1 را با مرسدس جابجا کنه…
  بسهم خودم بعنوان طرفدار همیشگی سب امیدوارم هرچه زودتر سب از فراری بیرون بره. اینکه کجا میره یا بازنشسته میشه برام مهم نیست. برای مهم اینه که راننده ای که دوستش دارم برای فراری رانندگی نکنه و همین برام کافیه. حالا میخواد SF90 باشه یا SF1000 یا SF100000000000 …

  • Ramin.enzo

   0

   1

   خبر رفتن یا موندن مرسدس نه خوشحالی برام داره نه ناراحتی
   فرمولا وان عرصه‌ی رقابت از هر لحاظی و فراری با تمام کمبود ها و اشتباهاتش تلاش خودشو کرده
   بدترین تصمیم فراری وقتی بود که با فتل قرارداد بستن و هیچ وقت ازش خوشحال نبودم راننده ای که عیارش 2014 معلوم شد جناب تا تحت فشار قرار میگره به شدت ازهم میپاشه و هر روز منتظرم خبر رفتنش از فراری رو بخونم حتی وسط فصل

  • Ramin.enzo

   0

   0

   یه جوری نوشتی sf100000000 انگار یادت رفتە فراری چه میراثی دارە و با رفتن فراری که بزرگترین فن بیس رو دارە قطعا F1 از هم میپاشە

دیدگاه خود را بیان کنید