فرمول یک ایران – کریستین هورنر پیش از شروع فصل جدید 2020 در مورد راننده خود، الکساندر آلبون گفته است که آنها برای او اهداف مشخصی تعیین نکرده‌اند و هدف اصلی او ادامه دادن به یادگیری و پیشرفت است.

فصل قبل و پس از تعطیلات تابستانی آلبون توانست در اولین فصل حضورش در فرمول یک به صندلی تیم ردبول راه پیدا کند و این در حالی اتفاق افتاد که پیر گسلی از تیم اصلی ردبول جدا شد و جای آلبون را در تیم دوم ردبول یعنی تورو روسو پر کرد. این یک تغییر بزرگ برای راننده تایلندی-بریتانیایی بود که بتواند در تیمی درجه یک رانندگی کند درحالی که که 9 پیش چهره او حتی برای طرفداران فرمول یک آشنا نبود.

به همین دلیل رئیس تیم ردبول ریسینگ می‌گوید که او بر آلبون فشاری برای رسیدن به اهداف مشخص اعمال نخواهد کرد و تنها خواسته تیم از او این است که هر مسابقه عملکرد خودش را بهبود ببخشد. وی در اینباره ذکر کرد:

هیچ مقصد مشخصی [برای فصل2020] در نظر گرفته نشده، او فقط باید به تکامل  و نمو خودش ادامه دهد. شما دیده‌اید که او هر مسابقه کارش را برای ما انجام داد، او تنها بهتر و بهتر شد. در برزیل او بدشانس بود ولی به نظرم تا الان او بسیار عالی رانندگی کرده – اولین سال حضورش، دو تیم [متفاوت] بعلاوه اینکه آمدن به تیمی مانند ردبول و کنار مکس ورشتپن بودن به عنوان همتیمی فشار زیادی داشته.

من عقیده دارم او با رویکرد و نگرش خود ، با بازخوردهایش ، با آرامش خود که به رشد خود ادامه می دهد ، کل تیم را تحت تأثیر قرار داده است.

الکساندر آلبون و مکس ورشتپن

الکساندر آلبون و مکس ورشتپن

قطعا راننده جوان آسان ترین مسیر به فرمول یک را نداشته و حتی به جز دو سال 2013 و 2014 او هر سال از دسته ای از مسابقات موتوراسپورت به دسته ای دیگر می‌رفته. سال پیش آلبون از آخرین راننده هایی بود که حضورش برای فصل 2019 تایید می‌شد. این دیر بودن از آن لحاظ است که او پیش از آن با تیمی در فرمول E قرارداد امضا کرده بود و پس از خروج ناگهانی دنیل ریکاردو از تیم ردبول، سران ردبول مجبور شدند تا آلبون را به خدمت بگیرند. هورنر در این باره نیز گفته است:

این احتمالا اولین باری است که او از زمان کارتینگش با یکنواختی و پایداری در رانندگی اش روبروست و او از این سود خواهد برد. او در طول زندگی کاری اش با سختی های بسیاری دست و پنجه نرم کرده است. شما می‌بینید که مردم در طول دشواری ها به اوج خود می‌رسند و پیشرفت می‌کنند و به نظرم او اراده و شخصیت لازم را از خودش نشان داده است و من شک ندارم که او از ثبات حال حاضرش بهره خواهد برد.

آلبون بسیاری از همان نقاط مثبت شخصیتی را دارد که مکس آن ها را در مقابله با مشکلات و ناهمواری از خود نشان داده، و این همان عزم اراده است.

9 دیدگاه

 1. Amin

  3

  4

  آلبون هنوز خیلی وقت میخواد تا بتونه با راننده های برتر دیگه رقابت کنه
  به جز بحث آمار ب نظرم حتی از بوتاس هم عملکرد ضعیف تری نسبت ب هم تیمیش داره
  امارات رو نگا کنید ک مکس کجا بود و آلبون کجا
  آلبون نتونس جلو فتل با گاری فراری تو سکتور سه دووم بیاره,راننده تاپ یعنی لکلرک که خودش رو خیلی زود وارد رقابت کرد
  این یعنی رقابت امسال هم بین شش راننده تیم های برتر منهای آلبون خواهد بود

  • ALEX-ALBON

   5

   3

   امین-
   دوست عزیز..واقعا چرا همیشه دوست داری به هر طریقی که میتونی کامنتهای تنش برانگیز بذارید؟
   آیا شما طرفدار آلبون هستید؟
   خیر
   پس چه دلیلی داره چنین نظرتوهین آمیزی بهیک راننده جوان ارایه بدید؟
   به نظر بنده باتوجه به حرف آقای هورنر-نسبت به اینکه آلبون اولین فصل حضورش و بااین سن وسال در فورمول1 سپری میکرد..بسیار خوب تونسته در تورو روسو خودش رو به ردبول تحمیل کنه وبهتر ازون در تیمی مثل ردبول که همگان از سختی رانندگی برای این تیم آگاهند و اون هم درکنار راننده ای مثل ورشتفن-کار دشواریه که یک راننده با تجربه ی تنها یک فصل حضور در فورمول1-بتونه این میزان از ثبات وقدرت تمرکز ذهنی وپیشرفت و از خودش نشون بده
   شاید به قول شما آلبون بین6 راننده برتر نباشه اما این راننده نوید ظهور یک نابغه رانندگی رو درسالهای بعداز2021 میده.یک دلیلش ثبات در عملکرده ودلیل دیگشم توانایی وفق پذیری راحت وشناخت ماشین در کمترین زمانه که به خودی خود برای یک راننده تاپ خیلی مهمه-چیزی که در راننده خوبی مثل مگنوسن هرگز نبود و این راننده از همین نقطه ضربه خورد وجایگاهش ودر فورمول1 از دست داد.لطفا قبل از نظر دادن کمی انصاف داشته باشید.

   • Amin

    4

    3

    الکس آلبون:مگه وقتی شما میای درمورد لوییز صحبت میکنی کسی بهت گیر میده؟
    خیر
    پس بهتره داستان درست نکنی
    ب علاوه همه میدونن ک آلبون از کویات بهتر نبود و از گسلی هم بهتر نیست اما خب تونست خودش رو بهتر با ماشین وفق بده
    ب علاوه مکس الان هرچی هم باشه فشار روی هم تیمیش بیشتر از هم تیمی فتل بودن نیست
    ب هرحال شما چ بخوای چ نخوای آلبون در حد پنج راننده دیگر نیست و ۲۰۲۰ تنها راننده ای هستش ک رده ششمش تو جدول قهرمانی سال از همین الان تثبیت شده
    چون نه اونقدر قویه که بتونه قهرمان بشه نه اونقدر هم ماشین ضعیفی داره که ششم نشه

   • ALEX-ALBON

    1

    1

    ببخسید منظورم هالکنبرگ بود..تصحیح میشه.

 2. Mekaeel

  5

  3

  قطعا آلبون در حد پنج راننده دیگه تیم های برتر نیست و البته خود ردبول هم راننده ای رو نمیخواد که به پروبال مکس بپیچه چون در بین راننده های میان جدولی راننده های بسیار خوبی هستن که میتونن مکس رو اذیت کنن ولی ردبول یه جورایی داره تیم رو فدای مکس میکنه مثلا اگه جای گسلی و آلبون ساینز صندلی ردبول رو داشت میتونستن جای فراری رو توی جدول سازنده ها بگیرن

 3. Amin

  1

  3

  الکس آلبون:مگه وقتی شما میای درمورد لوییز صحبت میکنی کسی بهت گیر میده؟
  خیر
  پس بهتره داستان درست نکنی
  ب علاوه همه میدونن ک آلبون از کویات بهتر نبود و از گسلی هم بهتر نیست اما خب تونست خودش رو بهتر با ماشین وفق بده
  ب علاوه مکس الان هرچی هم باشه فشار روی هم تیمیش بیشتر از هم تیمی فتل بودن نیست
  ب هرحال شما چ بخوای چ نخوای آلبون در حد پنج راننده دیگر نیست و ۲۰۲۰ تنها راننده ای هستش ک رده ششمش تو جدول قهرمانی سال از همین الان تثبیت شده
  چون نه اونقدر قویه که بتونه قهرمان بشه نه اونقدر هم ماشین ضعیفی داره که ششم نشه

  • ALEX-ALBON

   4

   1

   چی میگی امین جان؟
   اولا که بنده خودمم اذعان کردم آلبون امسال جزءشیش تای اول نیست اما حرفم این بود که راننده بااستعداد وخوبیه که پتانسیل تاپ شدن و داره چن هنوز فرصت زیادی داره..داستان شما درست میکنی دوست عزیز-دوباره برگرد به عقب وکامنتم ویه بار دیگه بخون..وقتی مطلبی رو بادقت نمیخونید دچارت.و.ه.م میشین.
   بعدشم درباره لوییس از هر10 تا نظری که دادم شاید یکیش انتقادی بوده..ک اونم با بعضا عکس العمل تند شما همراه بوده..ومتسفانه شماهم خودت انتقادات بعضا نابجا و غیرمنصفانه ای راجع به همه راننده ها وطرفدارانشون انجام دادی..انصاف داشته باشین امین جان.

   • Amin

    2

    3

    نظرم هیچ ارتباطی ب اذعان شما نداره
    از همین الان مطمعن باش آلبون هیچ وقت در حد راننده های برتر نسل خودش نخواهد شد
    هیچ وقت !!!!
    راننده ای ک بوی قهرمانی بده از همون اول خودشو نشون میده
    با اینکه شخصیت مکس رو دوست ندارم
    ولی میتونی ببینی که تو اولین ریس با ردبول تونس اسپانیا ۲۰۱۶ رو ببره(اگه اشتباه نگفته باشم)یا لکلرک امسال تونس فتل رو با اون همه افتخار و مهارت و تجربه ب چالش بکشه
    ب قول یکی ک یادم نیست کی بود
    راننده سریع از همون اول سریعه و نمیشه بگیم سه سال دیگه می‌تونه سریع و در نتیجه مدعی بشه!بعد از گذشت سال ها فقط تجربه بیشتر میشه که اونم باعث میشه بتونی مسابقه رو مدیریت کنی
    ب عنوان مثال لکلرک امسال تجربه لازم رو نداشت وگرنه میتونس برد ها بیشتری رو کسب کنه!

دیدگاه خود را بیان کنید