فرمول یک ایران – تیم فرمول یک رنو به شکل علنی شک و شبهات خودش را نسبت به پاوریونیت فراری اعلام نکرد زیراکه خودش نیز می خواست از چنین سیستم مشابه ای در چارچوب قوانین فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی استفاده کند.

پس از تعطیلات تابستانی فرمول یک فصل 2019، فراری از لحاظ پاوریونیت به یک قدرت بالایی دست پیدا کرده بود که توسط تیم های دیگر مشکوک شناخته شده بود و از لحاظ قانونی بودن این پاوریونیت فراری را زیر سوال بردند. مدیر دپارتمان موتور رنو رِمی تافین بیان کرد که رنو نیز ممکن است از چنین سیستم مشابه ای استفاده کند به این شرط که اگر سوالاتی که در مورد این سیستم داشتند طبق اظهارات فیا کاملا قانونی در چارچوب قانون به نظر برسد:

سکوت، کلمه اشتباهی است. ما فقط در مورد این مسئله به شکل عمومی و رسانه ای صحبت نکردیم. سوالاتی که ما از فیا در این مورد پرسیده بودیم را علنی نکردیم. در مورد پرونده فراری، ردبول و مرسدس تصمیم متفاوتی را گرفتند.

گاهی اوقات شما یک ایده ای دارید که می تواند به شما یک برتری بدهد. اما به هر حال، شما نمی دانید که دارید به شکل درستی از قوانین استفاده می کنید، برای همین درخواست شفاف سازی(از فیا) می کنید و در آخر اگر فیا نسبت به موضوع مورد نظر راضی شده باشد، ما این موضوع را رسانه ای نمی کنیم. ما می خواهیم که این برتری را نزد خودمان نگه داریم.

5 دیدگاه

 1. Mohammad.gh

  5

  0

  آخرشم نفهمیدیم این موتور فراری داستانش چیشد
  اگه تقلبی در کار بود خب جریمه و اعلام کنن
  اگه نبود هم بگن که حداقل فراری از زیر فشار انتقاد و تیکه انداختنای امثال مکس دربیاد

   • Mohammad.gh

    2

    0

    دوست عزیز متن رو خوب نخوندی، مرجع اعلام حکم فیا هستش نه تیم رنو
    رنو میگه ما علنا شکایت نکردیم که بشه از آب گل آلود ماهی بگیریم

 2. vahid.k27

  1

  0

  بالاخره باید مشخص بشه که کی داره سواستفاده میکنه از حفره های قانونی . . .
  باید قاطع تر برخورد بشه تا دیگه کسی منتظر نمونه ببینه با یکم کار خلاف فیه چه برخوردی می کنه و اگه برخورد جدی نبود همون کار خلاف نهادینه کنن تو موتوراشون . .
  مثه امسال که ردبول خودش کاری نکرد اما منتظر موندت ببینه فیا با فراری چه می کنه تا ببینه اگه برخوردی نشد خودش و هوندا دست به یه کار دیگه ای بزنن که خیلی شفاف راجع به اون تو قانون حرف زده نشده..
  این قاطع برخورد کردن باعث میشه تا هر آدمی به خودش اجازه نده تا درمورد ماشین یه تیمه دیگه هر نظری که دلش میخواد بیان کنه که امسال بازم ردبول همین برخوردارو کرد در مورد فراری و هیچ کس هیچ جواب روشنی به ردبول نداد و همه سر همین حرفا فراری رو متهم کردن به تقلب که من فکر می کنم بیشترش توهمات و البته فشار روانی ردبول بود

دیدگاه خود را بیان کنید