فرمول یک ایران – مدیر فراری، لوئیس کامیلری اعلام کرده است که تیم فرمول یک فراری از تعیین حداکثر بودجه تیم‌ها استقبال می‌کند و برای عملی شدن این قانون “فداکاری” کرده است. در غیر این صورت فرمول یک “به آرامی می‌میرد”.

از فصل 2021 قوانین جدیدی در راستای افزایش توان رقابت و ثبات مالی تیم‌ها اجرایی می‌شود. یکی از بخش های این قوانین تعیین حداکثر بودجه 175 میلیون دلاری برای تیم‌ها است.

فراری می‌توانست این موضوع را وتو کند اما به دلیل اهمیت آن برای آینده فرمول یک، منصرف شد.

در فصل 2020 تیم ها علاوه بر رقابت های همیشگی خود باید سعی کنند برای فصل 2021 هم بستر مناسبی ایجاد کنند. فراری مدتی پیش اعلام کرد که در فصل 2020 افزایش بودجه چشمگیری خواهند داشت.

با این وجود لوئیس کامیلری معتقد است که فراری فداکاری کرده است تا به تیم های کوچک‌تر کمک کند. همچنین او فکر می‌کند که مذاکراتی که برای 2021 صورت گرفت، به زیر ساخت مالی بهتری برای فرمول یک ختم شد. این ورزش می‌خواهد تمام تیم ها را راضی نگه دارد و همه را در شرایط مالی بهتری قرار دهد.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - اسپانیا 2019

سباستین فتل و چارلز لکلرک

همچنین کامیلری امیدوار است که در آینده سقف بودجه ها افزایش یابد و موارد بیشتری را در بر بگیرد. در حال حاضر، هزینه های مربوط به برنامه‌های توسعه موتوری، حقوق رانندگان و سه مسئول ارشد شرکت از این بودجه خارج است.

لوئیس کامیلری در مصاحبه با موتور اسپرت گفت:

فکر می‌کنم ما در رابطه با تعیین حداکثر بودجه تیم ها به قراداد خوبی رسیدیم. که فعلا به شاسی ماشین محدود می‌شود.

این قانون به نفع ماست چراکه ما معتقدیم برای ثبات اقتصادی فرمول یک خوب است.

با گذر زمان قسمت های دیگر ماشین هم باید به این بودجه افزوده شوند. واحد قدرت، رانندگان و چند موضوع دیگر. چراکه در نهایت اگر این ورزش ثبات اقتصادی نداشته باشد، به آرامی می‌میرد.

ما ایجاد ثبات اقتصادی برای فرمول یک را وظیفه خود می‌دانیم و برای انجامش، ما و بقیه، فداکاری هایی کرده‌ایم تا تیم های کوچک‌تر پول بیشتری به دست بیاورند.

ما در مورد جزییات مالی به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم اما فکر می‌کنم در مباحث اصولی همه چیز تکمیل شده باشد.

وقتی ده تیم با دیدگاه های مختلف داشته باشید، همیشه مذاکرات ادامه خواهد داشت.

فراری 1990با قراداد جدید، درآمد ناشی از میراث تیم فراری (مبلغی که هر ساله به دلیل حضور طولانی تیم فراری در فرمول یک پرداخت می‌شود.)کاهش خواهد یافت.

قرارداد قبلی آن ها را به پر درآمد ترین تیم فرمول یک تبدیل می کرد اما کامیلری معتقد است که میراث حضور فراری در فرمول یک، این تیم را مجاب می‌کند که از تیم های دیگر هم پشتیبانی کند:

امسال از لحاظ نهایی کردن قرارداد و قوانین جدید اهمیت داشت. موضوع بعدی بررسی شرایط مدیریتی است و من فکر می‌کنم پیشرفت زیادی در این رابطه داشتیم.

ما به عنوان فراری و به خاطر تاریخمان، نقش رهبری را ایفا کرده‌ایم. به خاطر اهمیت فرمول یک برای فراری.

من مطمئنم که قراردادی میان تمام تیم ها با رضایت حداکثری شکل خواهد گرفت.

تجربه من در موارد قبلی، بیزنس های دیگر، این است که زمانی که رقیب داشته باشید، اجرای انتظارات همه کار سختی است اما در نهایت همه از آن سود خواهند برد.

متیا نقش رهبری تیم ها را برای فیا اجرا کرد. به همین دلیل فکر می کنم ما از پیشرفت های صورت گرفته راضی باشیم.

10 دیدگاه

 1. siamak

  6

  6

  وقتی نگاهی به تاریخچه ، سوابق و مخصوصآ مصاحبه های مدیران فراری میندازم ، از اینکه تیم محبوبم رهبری این ورزش رو در دست داره و بعنوان لیدر تعین کننده است ، از موضع یک فراری فن احساس غرور میکنم .
  خیلی دلم میخاد که با تحولی درست و سازمان یافته فراری مجددآ تفوق ، برتری و قهرمانی بی چون چرای خودش رو هم به دیگر تیمها دیکته کنه ….

   • siamak

    8

    0

    قدر مسلم اون طرفدار خیلی خوش بحالش میشه !؟… ولی اصلآ حتی زحمت فکر کردن به این موضوع رو به خودم نمیدم ! چون قرار نیست در این سایت همه با هم همنظر و همفکر باشند .
    از بد تولد F1 تیمهای بسیاری آمده و رفته اند و البته برخی از آنان بطور مقطعی خوش درخشیده اند ، ولی امروز از همه آنها تنها تعدادی معدود در رقابتها حاضرند .کجا هستند لوتوسها ، جردن ها و بنتونها ؟… افت و خیز مقتضای طبیعت F1 است ، اگر بنا بود همیشه یک تیم در اوج باشد معنای واژه رقابت با تداوم یکی میشد !!!….

   • Sohrab

    1

    4

    شاید فرمول یک از محدود ورزش هایی باشه که نشه با پول قهرمان شد
    چون توی فوتبال مثلا شما ضعیف ترین تیم هم که باشی پول داشته باشی میتونی بهترین بازیکنا ، بهترین وسایل ورزشی ، بهترین استادیوم و … تهیه کرد ولی توی فرمول یک و فراری نه !

  • Reza.MC

   4

   4

   متاسفانه خود مدیران فراری هم دچار توهم رهبری اف 1 هستند، در حالی که سالهاست پیروز نشدند. بجای یکم رهبری باید نظم و مدیریت یاد بگیرند.

 2. Wwe.f1.77

  6

  2

  سلام من تا آمدم توسایت. حال کردم دمت گرم من همین حال دارم عشق فراری تمام حتی اگه دوم وسوم بشه بازم فقط فراری من عاشق فراری فتل هستم…

 3. Sohrab

  3

  0

  متاسفانه یا خوشبختانه که احتمالا همون متاسفانه هست مشکل فراری فصل 2019 با پول درست نمیشه اگه بحث پول و سرمایه بود فراری رکورد بیشترین هزینه رو پی در پی جابه جا میکرد ولی
  مشکل فراری نیروی کار هست
  خلاق نیستن یا درک درستی از قوانین ندارن یا هم بدترین اونا کمبود زمان دارن
  این حقه وتو رو فراری دمش گرم تا حالا که استفاده نکرده

 4. ALEX-ALBON

  1

  0

  حرف وعملش یکی نیست-درحرف طرفدار تیمهاست بعد میبینیم امسال بزرگترین وبیشترین بودجه وهزینه درطول همه سالهای شرکت کردنشون در فورمول و اختصاص دادن برای ایجاد به قول خودشون زیرساخت
  درست مثل مدیریت بینتو که به حرف(راننده امسال فراری قطعا فتل هست) اونوقت شما یک نگاه به عملکردشون بکن
  فقط دیگه کم مونده بود تو یکی دوتا مسابقه از لکلرک عذرخواهی کنن بخاطر اینکه فتل جلوتر از اونه(فتل با اون همه سابقه وزحمتی که برای فراری کشید)
  ازقدیم گفتن وثابت شده-از کوزه همان طراود که در اوست

دیدگاه خود را بیان کنید