موتوجی پی ایران – تیم اوینتیا دوکاتی به طور رسمی تایید کرد که یوهان زارکو برای فصل 2020 موتوجی پی موتورسوار آنها خواهد بود.

موتورسوار فرانسوی در انتهای 2018 قراردادی دو ساله را با کی تی ام امضاء کرده بود اما این کمپانی اتریشی در چند مسابقه به پایان 2019 اعلام کرد که زارکو در پایان فصل جاری از این تیم جدا خواهد شد. پیت بیرر، مدیر موتوراسپورت کی تی ام نیز گفته بود که موتورسوار فرانسوی با چشمان اشکبار خواهان پایان دادن به قراردادش با این تیم بوده است. اما یک هفته پس از این ماجرا، کی تی ام خواستار اخراج فوری زارکو از تیم شد و برای ادامه فصل 2019، میکا کالیو جایگزین او شد.

در سه مسابقه به پایان فصل 2019 موتوجی پی، تیم ال سی آر هوندا اعلام کرد که به دلیل مصدومیت تاکاکی ناکاگامی، مرد فرانسوی که بعد از گرندپری میسانو از تیم کی تی ام کنار گذاشته شده، در فیلیپ آیلند، سپانگ و والنسیا دوباره سوار بر موتور خواهد شد و زارکو نیز توانست عملکرد خوبی را با هوندا داشته باشد.

یوهان زارکو

یوهان زارکو

تصور می شد که زارکو به عنوان اولین گزینه برای صندلی رپسول هوندا که توسط خورخه لورنزو بازنشسته خالی شده بود، در نظر گرفته شود، اما این صندلی به قهرمان فصل 2019 موتو2، الکس مارکز رسید و برادران مارکز تکمیل کننده ترکیب هوندا برای 2020 بودند.

یوهان زارکو و خود تیم اوینتیا دوکاتی پس از حاشیه های بسیار طی هفته گذشته، بالاخره تایید کردند که قرارداد بینشان به امضاء رسیده است. برای فصل  آینده، موتور GP19 دوکاتی (موتور موتوجی پی 2019) در اختیار زارکو خواهد بود و در کنار تیتو رابات در مسابقات شرکت خواهد کرد و نگاهش به تیم اصلی دوکاتی برای 2021 خواهد بود.

5 دیدگاه

 1. Rossi

  0

  0

  موتور سوار آینده داریه کسی میدونه چقدر بین تیمش با تیم اصلی دوکاتی فرق هست ؟؟؟

  • NavasaN

   0

   0

   فصل آینده رو نمیدونم.ولی فصلی که گذشت موتورشون موتور پارسال دوکاتی بود.

 2. آرشا

  0

  0

  اینم از دست موتور هوندا فرار کرد?

 3. Mohammad.gh

  0

  0

  آینده دار که دیگه نیست، الان خودش تو همون آینده ای هستش که قرار بود فوق العاده باشه،
  اول که اومد سرعتش خوب بود اوایل میگفتن تهاجمیه که ولی سبقت گرفتن بلد نبود یه فضای کوچیک میدید لاستیک جلو رو مینداخت جلو یا داخل پیچ فک میکرد دیگه تمومه؛ همینجوری کلی برخوردو خراب کردن مسابقه اینو اونو داشت، حالا هم سنش بالا رفته ولی بهتر از قبل شده،در کل جز موتور سوارای خوبه، ای کاش میشد LCR Honda بره، با هوندا خدب مسابقه داده بود

 4. Amir5

  0

  0

  رفت به تیم سوم دوکاتی پس زارکو آخر مسابقه رقابت میکنه ای کاش میرفت جا واسه تام لوتی واز میشد