فرمول یک ایران – پس از یک خطای محاسباتی دیگر در گاراژ فراری، چارلز لکلرک راننده این تیم نتوانست دور آخر خودش را در مرحله تعیین خط ثبت کند و به رده چهارم بسنده کند ولی با جریمه والتری بوتاس، چارلز لکلرک مسابقه را از رده سوم شروع خواهد کرد.

متیا بینوتو در این مورد اعلام کرد:

ما می دانستیم که امروز اصلا رقابتی نبودیم و زمان زیادی را در سکتور آخر از دست می دادیم. ما در تلاش آخر می خواستیم هر ریسکی که می شد را قبول کنیم و از موقعیت بهتر پیست در آخر کار نیز نهایت استفاده را ببریم. با دانستن این موضوع که آخرین خودروهایی بودیم که گاراژ را ترک کردیم، می دانستیم که از لحاظ زمانبندی کار به جای باریک می کشد، ما هوشیارانه این تصمیم را گرفتیم ولی برای این پیست خیلی کار سخت تر بود از لحاظ زمانبندی و ما در آخر مرتکب اشتباه شدیم. ما کاملا می دانستیم که داریم چه ریسکی را قبول می کنیم و تصمیممان را با هوشیاری تمام اتخاذ کردیم. ما ریسک کردیم ولی موفق نبودیم.

ما همچنین برای اینکه مطمئن شویم که بیشترین فرصت ها را در مسابقه داریم، برای دو راننده استراتژی متفاوتی را اتخاذ کردیم. (فقط این خود) چارلز نبود که تایرهای زرد(مدیوم) را انتخاب کرد، باهمفکری تیم این تصمیم گرفته شد که دو راننده دو استراتژی متفاوت داشته باشند، سب با سافت و چارلز با مدیوم.

ما نمی دانیم که کدام استراتژی بهترین استراتژی می تواند باشد، ممکن است سباستین با تایرسافت یک شروع خوبی داشته باشد که می تواند یک برتری در پیستی بدهد که سبقت گرفتن در آن سخت است.

سباستین فتل و لوئیس همیلتون - بحرین 2019

سباستین فتل و لوئیس همیلتون

سباستین فتل نیز در مورد عدم دور نزدن چارلز لکلرک اینگونه اظهار نظر کرد:

الکس (البون) سرعتش را کم کرده بود چونکه جلویش یک خودروی مکلارن بود، من نمی دانم که جلوی مکلارن چه کسی بود و یا اینکه فاصله مکلارن نزدیک تر بود یا نه. تاسف اور بود چونکه تایرهایم خیلی سرد شده بود برای شروع دور و بعد از پیچ اول (دمای تایرم) را از دست دادم و چارلز هم حتی دورش را شروع نکرده بود.

چارلز لکلرک نیز اضافه کرد:

من نمی دانم که چه اتفاقی افتاد، زندگی همین است، گاهی اوقات چیز ها اتفاق میفتند. من نمی دانم که بدشانسی بود یا اینکه ما می توانستیم کار را بهتر انجام دهیم ولی ما موضوع را بررسی می کنیم و سعی می کنیم درکش کنیم تا دیگر در آینده تکرار نشود. سب جلوی من بود و من نمی خواستم که با عبور کردن از او یک جنجال بزرگ درست کنم، برای همین پشتش ماندم و می دانستم که از لحاظ زمانی کار سختی را داریم. حاشیه امن 5 ثانیه ای در ابتدای دور را از دست دادیم و خیلی کندتر داشتیم پیش می رفتیم. من می دانستم که چقدر زمان برایمان باقی مانده ولی نمی خواستم که از سب عبور کنم چونکه منصفانه نبود.

10 دیدگاه

 1. mehdi vettel

  10

  4

  یکی باید لکلرک رو توجیه کنه
  واقعا رادیوهاش موقعی که تو ماشینه و از هیچی خبر نداره یه خورده داره میره رو مخ

  بیخودی دیروز رادیو زد که فتل کندش کرده و نتونسته دورشو شروع کنه
  بعد اون رادیو هم رسانه ها از خدا خواسته هی سب رو نشون میدادن که بگن مثلا سب مقصره

  یکی واقعا باید با لکلرک حرف بزنه وگرنه شرایط برا فصل بعد کاملا از کنترل خارج میشه

 2. Gran Turismo 3

  4

  1

  بینوتو گاهی وقتا سکوت بهترین کار ممکن میتونه باشه
  پس بینوتو سکوت کن
  ما میخواستیم ریسک کنیم ولی نشد 😱😱😱
  اخه وقتی میدونی سکتور سه زمان از دست میدی وقتی میدونی توی سکتور یک دو سریعترین هم باشی توی سکتور سه بازم عقبتری
  چرا اخرین نفرات راننده هات هستن؟
  راننده ها همین که میدونن چه زمانی رو توی سکتور سه از دست میدن چه فشاری تحمل میکنن
  حالا اخرین نفر هم میفرستی که هم تایر نتونن به دمای لازم برسونن هم نتونن تایم بزنن

  • mehdi vettel

   8

   0

   فراری تنها در صورتی میتونست فاصله اش رو با مرسدس تو سکتور سه کم کنه که آخر همه دور میزد
   حالا چرا؟؟
   موقعی که بقیه جلوتر از راننده های فراری دور میزنن باعث میشه گریپ پیست افزایش پیدا کنه و اینطوری اون کمبود چسبندگی فراری تو سکتور سوم کم میشد و تایمشون بهبود پیدا می‌کرد

   ولی در کل فراری ریسکش جواب نداد

  • سید علی حسینی

   4

   0

   سلام، یعنی اینکه سب هم میخواست دور بزنه، درست نبود که من برم دورشو خراب کنم…
   چونکه سب داشت فاصله مینداخت بین خودش و جلویی ها تا بتونه تر و تمیز دور بزنه که دیگه البون خیلی شل کرده بود و سب هم هرچی کند می کرد باز هم فاصله ای که می خواست رو نمیتونست بندازه و زمان از دست میداد و تایرش هم سرد شد… چارلز هم پشتش بود، اگر چارلز میومد جلو دیگه سب اون فاصله ای که باز کرده بود رو نداشت و احتمالا یا دور خیلی بدی رو میزد یا اصلا نمیتونست دور بزنه، واسه همین چارلز پشت موند و نرفت…

دیدگاه خود را بیان کنید