فرمول یک ایرانالکساندر آلبون تایید کرد که لوییس همیلتون برای دومین بار از او به خاطر برخوردشان در گرندپری برزیل 2019 عذرخواهی کرده است.

راننده ردبول در جایگاه دوم قرار داشت و در حال کسب اولین سکوی خود در فرمول یک بود که لوییس همیلتون سعی کرد از او سبقت بگیرد اما این حرکت برخورد دو راننده را به همراه داشت و ماشین آلبون اسپین شد.

همیلتون 5 ثانیه جریمه شد و از جایگاه سوم به جایگاه هفتم سقوط کرد و همچنین دو امتیاز منفی هم در سوپر لایسنس او ثبت شد. لوییس همیلتون تمام این جریمه ها را قبول داشت و به خاطر حادثه پیش آمده از آلبون عذرخواهی کرد.

الکساندر آلبون

الکساندر آلبون

الکساندر آلبون در ادامه تایید کرد که از لوییس یک پیام شخصی هم دریافت کرده است که راننده مرسدس در آن برای بار دوم عذرخواهی کرده بود. اما آلبون ضمن تشکر از لوییس، احساس می کند که نباید او را شخصیت بد این حادثه دانست و خودش هم در این اتفاق بی تاثیر نبوده است:

لوییس در این مورد خیلی خوب بود. او برایم یک پیام شخصی فرستاد و بسیار متاسف بود.

اما من لوییس را مقصر اصلی نمی دانم. راه هایی وجود داشت که من می توانستم از این اتفاق جلوگیری کنم.

برای شروع باید بگویم که سورپرایز شدم. اما مسائل دیگری همچون شرایط آن لحظه و نوع پیچ هم در این قضیه تاثیرگذار بودند.

احتمال سبقت گیری بسیار زیاد بود. شاید در پیچ اول یا هر جای دیگری شرایط بهتر می بود. به همین دلیل فکر می کنم کمی عجولانه تصمیم گرفت. این یکی از دلایل است اما دیگر همه چیز اتفاق افتاده است.

با وجود از دست رفتن این رقابت، آلبون از اینکه می تواند با افراد برتر رقابت کند خوش حال است:

این اولین باری بود که توانستم با راننده های برتر رقابت کنم.

مسائل مثبت زیادی در این میان وجود دارد. شاید تصادف اتفاق منفی بود اما با نگاه کلی تر، این یک آخر هفته خوب بود. کمی ناخوشایند است اما در آینده فرصت های بیشتری وجود خواهد داشت.

5 دیدگاه

 1. Amir5

  4

  2

  گسلی هم یه بارتونست رقابت کنه با راننده های برتر ولی الکس باید بهتر مسابقه میداد الان رده هشتم باماشین بهتر از گسلی‌ولی همچنان پایین تر از گسلی یه ولی ردبول یه راننده در حد سب میخواد مکس و ریکاردو وبر در حد سب نبودن

 2. siamak

  0

  4

  کلآ تایلندیها مردم متواضع و خیلی با حالی اند !؟…
  خدا قسمت کنه ، اگه از نزدیک ! باهاشون معاشرت داشته باشید ، به صدق عرایضم خواهید رسید .

دیدگاه خود را بیان کنید