فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو قهرمان جهان دو دوره از رقابتهای فرمول یک بیان کرده است که مکس ورشتپن “هیجان انگیز”، بهترین راننده حال حاضر فرمول یک است.

مکس ورشتپن امسال تحسین زیادی را در جامعه موتوراسپورت نسبت به خودش برانگیخته است، اینبار نوبت فرناندو آلونسو بود که بیاید و بگوید که از رانندگی “هیجان انگیز” مکس ورشتپن لذت می برد و باور دارد که او بهترین راننده حال حاضر فرمول یک است، آلونسو در مصاحبه مطبوعاتی که در بوئنوس آیرس برگزار شده بود وقتیکه از او پرسیده شد که به نظر او چه کسی بهترین راننده فرمول یک است بیان کرد:

یک دلیلی دارد که تمامی این افراد در این رقابت ها حضور پیدا می کنند، این حضور پیدا کردن آنها از روی شانس نیست بلکه به این خاطر است که آنها بهترینند. در فرمول یک سخت است که تعیین کنیم چه کسی بهترین است چون هر سال تغییرات زیادی شکل می گیرد و خودروها متفاوت تر می شوند. راننده هایی هستند که در تک دور سریعترین هستند و راننده هایی هم هستند که در لحظه شروع مسابقه سریع هستند. راننده هایی هستند که عملکرد پیوسته ای دارند و یک عده راننده دیگری هستند که خیلی تهاجمی هستند.

می توانم بگم که در حال حاضر مکس ورشتپن بهترین راننده فرمول یک است. او راننده ای است که من دوست دارم مسابقاتش را ببینم. امسال من مسابقات را از تلویزیون دیدم و مشتاق دیدن او(ورشتپن) بودم و هستم چونکه او همیشه در حالت حمله قرار دارد.

اگر شما ببینید که او در رده سوم قرار دارد و به دنبال نفر دوم است، مطمئن هستید که او در جایگاه سوم خود نمی ماند و بالاخره حمله می کند برای رده دومی و این برای تماشاگران مسئله هیجان انگیزیست. اما این حد از تهاجمی بودن باعث می شود که شما امتیاز از دست بدهید و در این حالت شما مشکلات بیشتری دارید. سخت است که در این حالت بالانس و تعادل را پیدا کنید.

خودروی داکار تویوتا و فرناندو آلونسو

خودروی داکار تویوتا و فرناندو آلونسو

الونسو در مورد رقابتهای دیگری که حضور یافته است نیز اینگونه صحبت می کند:

بعد از اینکه در مسابقات استقامتی، دیتونا، ایندی 500 و مسابقات رالی که در این چندسال شرکت کردم، رانندگان زیادی را دیدم که چیزهایی زیادی را می شد از آنها یاد گرفت و سخت است که بتوان یک نفر از آنها را(به عنوان با استعدادترین) انتخاب نمود.

9 دیدگاه

 1. Amir5

  2

  3

  حرف اشتباهی قبول ندارم اگه مکس تو ماشین هاس‌بود میتونست برنده باشه نه الان ساینز گروژان ریکاردو و… اگه ماشین ردبول داشتن قول میدادم که بهتر از‌مکس بودن

  • Saleh

   2

   1

   یعنی همیلتون و فتل و… تو ماشین هاس بودن میتونستن برنده باشن؟
   گروژان و ساینز هم ماشین ردبول رو ندارن که قول دادن شما درستیش آزموده بشه.
   اما تیمها با این همه هزینه قطعا در پی یافتن راننده های بهتر هستن، مخصوصاً تیمهای بالای جدول که مشکل مالی و محدودیت پرداخت دستمزد ندارن.
   البته ساینز که تورو روسو بود، پس لابد نتونسته با عملکردش مدیرهای ردبول رو متقاعد کنه برای گرفتن صندلی.

 2. P1F1kimi

  1

  0

  دوستان سلام آيا ليست اسامي راننده هايي كه تو گرندپري برزيل از DRS غير مجاز استفاده كردند اومده؟ شنيدم ساينز هم جزو اين دسته از راننده ها بوده ، پس چرا جريمه اي اعمال نشده واسش هنوز اونم در حاليكه براي چند صدم ثانيه سود بيشتر راننده هاي آلفا رومئو از قضيه استارتشون تو گرندپري آلمان نقره داغ شدن!!!!

 3. Mahmoud

  3

  0

  به نظر من وقتی به یه راننده میگن بهترین که در کل فصل بهترین باشه. عملکرد پیوسته ای داشته باشه. اونقدر باهوش باشه که بدونه چه زمانی باید 100% تهاجمی عمل کنه و چه زمانی از برخورد جلو گیری کنه و سرعت بالایی داشته باشه و مدیریت خوبی هم داشته باشه. مکس یکی از بهترین هاست ولی هنوز معلوم نیست که بهترینه یا نه.

 4. امید نورمحمدی

  0

  0

  هیچ راننده ای نباید جدا از ماشینی که داره قضاوت بشه. این یک اشتباه بزرگه. ویلیامز امسال و مک لارن در سال قبل با آلونسو نشون داده که بدون ماشین درست و راننده درست برای ماشین درست هیچکاری برای قهرمانی فصل نمیشه کرد… صحبتهای آلونسو برای چندتا برد در یک فصل و بین نفرات دوم تا دهم بودن در رده بندی جواب میده ولی برای قهرمانی قصل اصلا نمیشه روی این فاکتورهایی که جناب آلونسو میگه حساب کرد…
  تداوم بالای متوسط در طول یک فصل و ثبات ماشین و آمادگی کامل ذهنی و روحی راننده و ارتباطش با ماشین که باید ماشین رقابتی باشه میتونه شانس بردن فصلو ایجاد کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید